Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Czerwiec 30 2015 23:22:49
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: lesiaeleks
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Żegnaj szkoło!

 Wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Zadzimiu życzymy beztroskich, roześmianych i słonecznych wakacji.
 Życzymy Wam ciepłej wody w morzu, pięknej pogody w górach oraz wielu niezapomnianych przygód.
Wypoczywajcie i cieszcie się swobodą, byście znów zawitali w Zespole pełni energii i zapału do nauki.
Do zobaczenia we wrześniu!

Szczególne życzenia kierujemy do grupy najstarszych gimnazjalistów, którzy opuścili mury tej szkoły.
Życzymy Wam, by wiedza zdobyta w murach Zespołu zaowocowała wieloma sukcesami na dalszych etapach kształcenia.
Mamy nadzieję, że chwile spędzone w naszej placówce na zawsze pozostaną w Waszej pamięci.

Już jest!


Publikcja "Czerwone niebo" dotarła do szkoły.
Wszystkich, którzy zapisali się na wersję z drukarni prosimy o zakup książki w szkonym sekretariacie.

Informacja

Biblioteka szkolna umożliwia wypożyczanie książek na okres wakacji (nie dotyczy klas III gimnazjum).

Zapraszam serdecznie wszystkich uczniów.

 

EC

Zachęcamy do obejrzenia!

Zachęcamy do obejrzenia filmów opublikowanych na szkolnym kanale w sewisie Youtube.
Poniżej znajdują się linki do poszczególnych propozycji. Kolekcja powiększyła się o najnowszy film będący owocem projektu "Naznaczeni czasem apokalipsy- mieszkańcy gminy Zadzim i okolic w czasie wojny i okupacji".

https://youtu.be/x139wKulqfA Nieformalni "Sprawedliwi wśród Narodów Świata"

https://youtu.be/8H35kmBOUEI Akademia z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej
https://youtu.be/ZaLnXOBjGtE Czerwone Maki na Monte Cassino
http://youtu.be/e-id6eJ4bXI Muzyczne życzenia z okazji Dnia Kobiet

 

Czas podsumowań

26 czerwca dzwonek zadźwięczał po raz ostatni dla uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu.
Tradycyjnie uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęła msza święta odprawiona przez proboszcza miejscowej parafii- ks.Dariusza Puszkiewicza. Następnie barwny korowód dzieci przeniósł się do szkoły, by odebrać świadectwa i pożegnać się z kolegami i nauczycielami.
Oprócz licznie przybyłych rodziców na naszej uroczystości zawitał wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, który uhonorował najlepszych uczniów.
W pierwszej części spotkania dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Kuna wręczyła nagrody książkowe i świadectwa z paskiem tym uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Dodatkowe nagrody książkowe trafiły do uczniów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach wojewódzkich.
Tytułem Sportowca Roku uhonorowano piłkarkę Beatę Rogowską.
Kolejne nagrody trafiły do najstarszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy za swą pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zasłużyli na miano Młodych Liderów Samorządowych. Nagrody te z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka odebrały: Martyna Świt, Zuzanna Ignatowska, Katarzyna Cepowska, Katarzyna Magdziak oraz Beata Rogowska.
Dzieci, które w minionym roku szkolnym osiągnęły średnią ocen 5,0 lub wyżej, jak co roku otrzymały stypendium szkolne oraz nagrodę książkową ufundowane przez Urząd Gminy. Wśród stypendystów ze szkoły podstawowej znaleźli się: Natalia Medyńska, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak, Paweł Ignaczak, Ewelina Piaseczna, Szymon Ignatowski, Idalia Drzewiecka, Katarzyna Fajka, Klaudia Solarek, Michał Szymczak, Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt, Julia Średniak.
W gimnazjum stypendium otrzymali: Emilia Magdziak, Joanna Kuchciak, Sylwia Jabłońska, Agata Gogolewska, Karolina Bartoszek, Katarzyna Cepowska i Katarzyna Magdziak.
Pan wójt nie zapomniał też o opuszczających naszą placówkę najstarszych gimnazjalistach i przygotował dla nich słodycze.
Nagrody w dniu podsumowującym miniony rok szkolny rozdawał też Bank Spółdzielczy. Bidony powędrowały do najbardziej oszczędnych uczniów, którzy z zapałem gromadzili pieniądze w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Na zakończenie szkolnych uroczystości pani dyrektor oraz pan wójt życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odebrali świadectwa z rąk wychowawców i pożegnali się z kolegami na dwa miesiące.
Spotkamy się znów we wrześniu!

dg

Naukowo przed wakacjami

25 czerwca grupa uczniów pod opieką pań: Renaty Micewskiej-Mielnik, Anny Kopackiej-Prusaczyk i Doroty Glapskiej udała się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym obiektem, na którym zawitali zwiedzający był Stadion Narodowy. Tu z tarasu widokowego uczniowie mogli podziwiać imponujące rozmiary obiektu. Mimo braku murawy pojawiły się szaliki i rozległ się doping- "Polska gola".

Następnie wycieczka zawitała w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w doświadczalny i namacalny sposób uczniowie poznawali prawa rządzące światem. Największym powodzeniem cieszyła się platforma, na której można było odczuć trzęsienie ziemi o natężeniu odpowiadającym temu, które wystąpiło kiedyś w Polsce. Równie chętnie zwiedzający zatrzymywali się przy stacji pomiaru ciśnienia oraz zawartości wody w organiźmie. Ci, którzy zawitali w Teatrze Wysokich Napięć mieli okazję poczuć napięcie na każdym kroku- zobaczyć i usłyszeć efekty wyładowań atmosferycznych. Zwolennicy nieszablonowego myślenia mieli pełne ręce roboty przy stołach warsztatowych Majternii, gdzie można samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku- słomki, papier, spinacze, kulki, gumki.
Czas spędzony w centrum był świetną nauką przez zabawę.

dg

W oczekiwaniu na wakacje

18 czerwca uczniowie klas VIb i IVa wraz z wychowawczyniami – paniami Renatą Micewską- Mielnik i Katarzyną Patorą - spędzili przyjemne popołudnie na basenach termalnych w Poddębicach. Mimo iż poranek był pochmurny i deszczowy, niebo ,,uśmiechnęło” się do amatorów kąpieli i po 15. 00 wyszło słońce. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie bawili się znakomicie. Później spędzili trochę czasu w parku wokół pałacu, podziwiając utworzony obok Pijalni Wód Termalnych ,,Ogród zmysłów” z elementami małej architektury, takimi jak: mur struktu­ralny, kolorowe fontanny, organiczne latarnie, siedziska wstęgowe, muzyczne gniazda, klawiatura fortepianu , zapachoweławeczki. Całość podzielona jest na pięć stref odpowiadających zmysłom: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i orientacji. Młodzież była zachwycona!
Po przyjemnościach ,,dla ducha” przyszedł czas na ucztę dla ciała. Wszyscy uczestnicy wycieczki zaspokoili swoje apetyty w pizzerii. Wyjazd na pewno należał do udanych. Świadczą o tym zdjęcia uśmiechniętych dzieciaków.

Renata Micewska- Mielnik, Katarzyna Patora

Po nagrody pociągiem

18. czerwca Emilia Magdziak, Kacper Kuchciak i Joanna Kuchciak (za Bartka Łuczaka) wyruszyli pod opieką p. Doroty Kacprzak do Warszawy po nagrody zdobyte w ogólnopolskim konkursie "Finansoaktywni. Misja: Podatki”. Już w Zadzimiu spotkała ich pierwsza niespodzianka. Mieli okazję wsiąść w samochód bez centralnego zamka. Podczas drogi do Sieradza Kacper stwierdził, że jego polonistka jest jak Pan Samochodzik, bohater powieści Zbigniewa Nienackiego, wiozący trzech harcerzy na spotkanie z przygodą. Zastanawiał się nawet, czy jej samochód posiada silnik o wyjątkowej mocy, ale nie można było tego sprawdzić ze względu na ograniczenia prędkości.
W Sieradzu samochód nauczycielki pozostał na parkingu, a czworo „Finansoaktywnych” wsiadło do pociągu. Dla trojga z nich była to pierwsza podróż tym środkiem lokomocji.
W Warszawie zakwarterowaliśmy się w hostelu i z zaprzyjaźnioną grupą z Goszczanowa ruszyliśmy na podbój stolicy. Spacer był niezwykle inspirujący, szczególnie dla Asi próbującej stworzyć w wyobraźni obraz siebie grającej na gitarze i zbierającej w futerał instrumentu drobne datki.
W hostelu czekała na każdego pizza, która wzbudziła niepokój w jednej z naszych uczennic. Jednak Emilka niepotrzebnie obawiała się, że nie będzie miała jak spalić nadmiaru kalorii. Następnego dnia, podczas intensywnego zwiedzania Ministerstwa Finansów, siedziby Telewizji Polskiej i Sejmu, pozbyliśmy się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Nagrody odebraliśmy z rąk
Izabeli Leszczyny, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Pełnomocnika Rządu ds. Informacji i Edukacji Finansowej. Dowiedzieliśmy się, że do projektu przystąpiło 400 szkół, a ponad 260 przysłało prace konkursowe. Nasza znalazła się wśród 16 najlepszych.

dk

Piłka ręczna rządzi

W dniu 17 czerwca uczniowie klas piątych udali się do Poddębic, by wziąć udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej „Łódzkie gra w ręczną” na etapie powiatowym.
Dziewczęta dzięki wygranej z drużyną z Dalikowa 2:0 i 5:0 zajęły w zawodach I miejsce. Chłopcy po wygranej z III drużyną z Poddębic 4 :2, dwóch remisach z II drużyną z Poddębic i drużyną z Dalikowa 2:2 oraz niewielkiej przegranej z I drużyną z Poddębic 3:4 zajęli ostatecznie w turnieju III miejsce.
Naszym młodym szczypiornistom gratulujemy sukcesu.

SK

Stan środowiska w naszej okolicy
15 czerwca odbyło się podsumowanie projektu gimnazjalnego z chemii przez uczniów klasy 2 A pt "Badamy stan środowiska naszej okolicy". Efekty swoich badań i zdobyte informacje uczniowie przedstawili na lekcji otwartej, w której uczestniczli uczniowie kl. 2B gimnazjum, kl. 4a szkoły podstawowej, p. wicedyrektor M. Woźniak, p. J. Świątek-Szokalska oraz p. K. Patora. Za udział w podsumowaniu serdecznie dziękujemy.
 
P.Kuźnik.
Próbny egzamin pierwszoklasistów

 W bieżącym miesiącu 38. uczniów z kl. I A i I B napisało próbny egzamin z języka polskiego. Pierwszoklasiści musieli wykazać się znajomością „Iliady” Homera, opisać przeżycia wewnętrzne Achillesa podczas spotkania z królem Troi oraz scharakteryzować Priama. Po sprawdzeniu arkuszy okazało się, że przed pierwszoklasistami jeszcze dużo pracy. Przede wszystkim muszą ćwiczyć ortografię, interpunkcję i poprawność językową. Życzymy im motywacji do pracy, aby za dwa lata właściwy egzamin wypadł lepiej.

 

dk

Strona 1 z 23 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 260,261 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie