Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Luty 01 2015 05:04:57
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 90
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: mietek
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Ferie zimowe
Zimowe zabawyZ okazji nadchodzących ferii dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Zadzimiu życzą
 wszystkim uczniom udanego wypoczynku.
Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w trakcie zabaw na śniegu i lodzie!
Spędzajcie jak najwięcej czasu na zewnątrz.
Do zobaczenia za dwa tygodnie.
Zabawa choinkowa w przedszkolu

30 stycznia w zadzimskim przedszkolu odbył się bal przebierańców. Strojne panny i eleganccy kawalerowie z uśmiechem na twarzy pląsali po parkiecie.
Nauczycielki wychowania przedszkolnego przygotowały dla swych podopiecznych wiele zabaw. Dzieci tańczyły w takt "Muzycznej loteryjki" oraz wykonały "Taniec z balonami". Zabawy były sprawdzianem zręczności najmłodszych. W "Tańcu z gwiazdami" przedszkolaki musiały podczas pauzy w muzyce zebrać jak najwięcej gwiazd rozsypanych na podłodze. Kolejną grą sprawnościową były "Zgrabne rączki", które polegały na jak najszybszym wrzuceniu do butelki przygotowanych ziarenek. Oprócz sprawności w grach przydatną okazała się wiedza na temat bajek, którą sprawdziły "Bajkowe zagadki".
Oprócz uciechy dla duszy była i ta dla ciała. Mamy przedszkolaków przygotowały dla swych pociech wiele słodkich łakoci. Bal należy zaliczyć do udanych.

dg

Decyzje o zawodzie

29 stycznia w ramach projektu „Ciekawi ludzie-ciekawe zawody” odbyło się spotkanie z absolwentem naszego gimnazjum- Sebastianem Romanowskim. Uczniowie klasy IIB zadawali gościowi pytania dotyczące kariery zawodowej, wykształcenia, marzeń, planów na przyszłość. Pan Sebastian opowiadał o założeniu własnej firmy i o swej karierze politycznej. Spotkanie dla naszego absolwenta było okazją do wspomnień szkolnych oraz udzielania rad na temat wyboru szkoły średniej oraz zawodu. Było to bardzo ciekawa wizyta. Zapamiętamy ją na pewno.

MJ

Czerwone maki na Monte Cassino

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia lekcji otwartej na temat udziału mieszkańców Zadzimia w bitwie o Monte Cassino.

 

http://youtu.be/ZaLnXOBjGtE

Zabawa choinkowa w Zespole

28 stycznia uczniowie Zespołu bawili się na szkolnej zabawie choinkowej. Jak zawsze po zakończeniu lekcji świętowanie rozpoczęło się w klasach, gdzie dzieci posilały się przed dyskoteką.
Młodsi członkowie Zespołu pląsali na korytarzu w części podstawówkowej. Na barwnie przystrojonej sali zawitały niezwykłe postacie. Większość dziewczynek wystąpiła w roli wróżek i księżniczek, panowie gustowali w przebraniach Spidermana, kowboja, wampira i innych mrocznych postaci. Dla maluchów zorganizowano zabawy grupowe, które rozruszały wszystkich i zachęciły do wspólnej zabawy.
Starsi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. Zabawa trawała w najlepsze do momentu włączenia świateł. Wtedy członkowie Zespołu wykazali się wielką solidarnością, na znak protestu zasiedli na podłodze i odmówili dalszej zabawy. Światła nie zgasły jednak i nie był to wyraz uporu nauczcieli, a jedynie troski o bezpieczeństwo tych uczniów, którym do zabawy nie wystarczała podłoga i postanowili pląsać po murkach i barierkach. Imprezowicze jednak szybko zrozumieli, że do zabawy nie są konieczne egipskie ciemności. Bardzo długi pociąg, który utworzyli prawie wszyscy uczniowie, był sygnałem do wznowienia zabawy. Ta potrwała w najlepsze do godziny 20.00.


 Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Zabawa choinkowa w Zespole

dg

Spotkanie z rodzicami

27 stycznia w murach zadzimskiej placówki zawitali rodzice uczniów, by zapoznać się z wynikami w nauce swych pociech.
Spotkanie rozpoczęło się zebraniem ogólnym, podczas którego pani dyrektor Małgorzata Kuna dokonała podsumowania pracy uczniów w I półroczu. Oprócz listy uczniów, którzy zasłużyli na list gratulacyjny i stypendium szkolne, poznaliśmy też wyniki z zachowania. Pani dyrektor omówiła rówież inicjatywy podjęte w szkole- drugie śniadanie dla uczniów, akcję charytatywną WOŚP oraz poinformowała rodziców o inwestycjach- remontach i zakupach w celu doposażenia pracowni. Rodzice zostali również zapoznani z regulaminem wypożyczania darmowych podręczników z biblioteki szkolnej. Przypomninamy, że darmowe podręczniki w nadchodzącym roku szkolnym trafią do uczniów klas I, II i IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum.
Po zakończeniu części oficjalnej spotkania na sali pozostali rodzice uczniów klas III gimnazjum, by zapoznać się z propozycjami edukacyjnymi szkół średnich z Podddębic oraz Zespołu Szkół Elektronicznych ze Zduńskiej Woli. Pozostali rodzice udali się na spotania z wychowawcami, gdzie otrzymali szczegółowe dane na temat wyników w nauce swych pociech.

dg

Pamiętamy o Holokauście

27 stycznia pamiętaliśmy o 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau przez 100 Lwowską Dywizję Piechoty dowodzoną przez Fiodora Krasawina. Przygotowaliśmy więc kartkę z kalendarza przy pracowni polonistycznej na pierwszym piętrze. Oprócz tego wszyscy gimnazjaliści obejrzeli dwudziestominutową multimedialną prezentację edukacyjną pt. „Holokaust oczami dziecka” o stygmatyzacji Żydów, zamykaniu ich w gettach i paleniu w krematoriach obozów koncentracyjnych, a trzecioklasiści (dodatkowo) film S. Spielberga „Lista Schindlera".
Warto wiedzieć, że w 2005 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła  27.01. Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu.
Holokaust
to masowa zagłada Żydów przez nazistów w czasie II wojny światowej. Pojęcie pochodzi z języka greckiego i oznacza całopalenie („Spalam ofiarę w całości”.)

W czasie wojny zginęło ok. 6 milionów Żydów.

dk

Święto babć i dziadków

21 stycznia był w naszej szkole dniem szczególnym. W tym dniu bowiem witaliśmy w placówce wyjątkowych gości- nasze babcie i naszych dziadków, którzy przybyli, by świętować z wnukami Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Na uroczystość przybył też wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak.
Szkolne święto rozpoczęła dyrektor Zespołu- pani Małgorzata Kuna, która przekazała wszystkim gościom serdeczne życzenia. Do życzeń dołączył się też pan wójt.
Część artystyczną zapoczątkowały przedszkolaki, które wykonały inscenizację baśni pt. "Czerwony Kapturek". Następnie uczniowie klasy drugiej zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję montaż słowno-muzyczny. Dzieci wierszem i piosenką starały się wyrazić wszystkim zgromadzonym na sali babciom i dziadkom swoją wdzięczność za ich miłość, cierpliwość i opiekę.
Część artystyczną zakończyła prezentacja pastorałek w wykonaniu klas pierwszych i trzecich. Następnie wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Uroczystość dopełnił wspólny poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ta wizyta na długo pozostanie w pamięci naszych miłych gości.

Alicja ZimkaWięcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Dzień Babci i Dziadka w Zespole

Konkurs czytelniczy

Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych udziałem w konkursie czytelniczym odsyłamy do plików do pobrania. Tam w kategorii dla uczniów znajdziecie regulamin. Konkurs na pewno zainteresuje wszystkich tych, którzy lubią tematykę II wojny światowej, powstania warszawskieho i Holocaustu. Zachęcamy do udziału.

dg

Podziękowania

Z radością informujemy, że do naszej placówki dotarł list z podziękowaniami za przekazane pomoce dydaktyczne do zajęć świetlicowych dla oddziału rehabilitacji dziecięcej Ośrodka Rehabilitacyjno-Leczniczego w Rafałówce.
W imieniu małych pacjentów serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz inicjatorce zbiórki- pani Angelice Krupińskiej.

dg

Pan Samochodzik łączy pokolenia

16 stycznia roku w czytelni ZS w Zadzimiu odbyła się lekcja otwarta dla rodziców i koleżeńska dla nauczycieli na temat: „Pan Samochodzik i templariusze” Zbigniewa Nienackiego – Uczeń w roli twórcy scenopisu, reżysera, aktora, scenografa. - Prezentacja efektów pracy grup. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasie I B przez polonistkę Dorotę Jaszczak-Kacprzak. Lekcję obserwowali również uczniowie klasy I A.
Weszły w skład projektu
Lekcja ta kończyła projekt, na który składały się:
- przygotowanie zaproszeń dla rodziców,
- napisanie scenariusza inscenizacji na podstawie wybranego fragmentu powieści, a przy okazji powtórzenie cech dramatu i epiki,
- opracowanie elementów składających się na widowisko teatralne (gra aktorska, reżyseria, dekoracja, charakteryzacja, kostiumy, rekwizyty),
- zaprezentowanie inscenizacji licznej widowni(rodzice, nauczyciele, uczniowie klasy I A gimnazjum).


Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 233,445 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie