Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Maj 28 2015 09:40:35
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: lesiaeleks
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Telewizja? Komputer? Nie!!! Wolę pobiegać!

W ostatnim czasie w naszym kraju odbywa się bardzo dużo imprez sportowych. Jedną z nich jest najbliższy „Bieg bez barier” w Poddębicach. Odbędzie się on 31 maja. Sportowcy zmierzą się z 10 kilometrową trasą z linią mety w nowo otwartym Parku Zmysłów. Uroczystość uwieńczona zostanie koncertem Jacka Mezo, który również jest uczestnikiem biegu, a także zespołu Feel. Każdy, kto ukończy bieg, dostanie koszulkę z logiem, medal i inne nagrody. Zachęcamy zarówno dorosłych jak i młodzież do wzięcia udziału w tym sportowym wydarzeniu. Oprócz biegaczy na tej trasie wystartują również osoby uprawiające Nordic Walking (chód z kijkami). Wyznaczono również trasy biegu integracyjnego oraz biegów dla dzieci (od 500m do 2 km). Więcej informacji na stronie http://biegbezbarier.pl/ .
Zachęcam wszystkim do spróbowania swoich sił. Życzę powodzenia i miłej zabawy.

K.M.

Jeszcze raz o projekcie edukacyjnym

Uczeń klasy IIA, Damian Jaruga, realizował projekt edukacyjny będący rozwinięciem projektu ,,Naznaczeni czasem apokalipsy 1939-1945”, poświęcony działalności legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, Jana Karskiego. Uczeń zgromadził informacje o tym wybitnym Polaku pochodzącym z Łodzi. Przygotował pod opieką pani Katarzyny Patory prezentację, którą w dniu 26 maja zaprezentował koleżankom i kolegom oraz wychowawczyni – pani Joannie Świątek- Szokalskiej. Swój występ wzbogacił też o zdjęcia J. Karskiego z różnych okresów jego życia.
Dzięki prezentacji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Holokaustu, dowiedzieli się o losach tego wybitnego człowieka- jego działalności w ruchu oporu, aresztowaniu przez Gestapo, torturach, odbiciu z więzienia przez żołnierzy AK, a także o misji w warszawskim getcie i przekazaniu aliantom w czasie II wojny światowej prawdy o tragicznym losie Żydów.

KP

 

Kolejne talenty

25. maja dwie uczennice naszej szkoły w Powiatowej Bibliotece w Poddębicach recytowały wiersze ks. Jana Twardowskiego. W konkursie o zasięgu powiatowym Patrycja Sromecka z I B (opiekun p. D.Kacprzak) zajęła II miejsce, natomiast Zuzanna Marciniak z II A (opiekun p. K. Patora)otrzymała wyróżnienie. Gimnazjalistki miały też okazję obejrzeć prezentację o życiu i twórczości Jana Twardowskiego -księdza, poety, żołnierza Armii Krajowej, uczestnika powstania warszawskiego.
Uczestniczkom gratulujemy i zapraszamy do konkursu w przyszłym roku.

dk

Nieformalni „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”

Niedawno szkolne koło regionalne nawiązało kontakt z panem Józefem Bartkiewiczem, którego rodzice ukrywali w czasie okupacji niemieckiej Żydów, chociaż groziła za to śmierć. 22. maja uczniowie trzech klas: VI b , I A i I B pod opieką p. B. Kuchciak, p. R. Klimczak i p. D. Kacprzak pojechali do wioski Przywidz, aby wysłuchać relacji syna lokalnych bohaterów.
Gospodarstwo
Romana i Michaliny Bartkiewiczów (Dziś mieszka tam rodzina Kamila Gruchota, ucznia ZS w Zadzimiu, praprawnuka Bartkiewiczów.) znajduje się blisko lasu, około 200 m od drogi wiodącej przez wieś. Pewnie dlatego w 1940 r. pięcioro znajomych Żydów z Pęczniewa i Rudnik poprosiło pana Romana o schronienie. Bartkiewiczowie ukryli ich w stodole w zamaskowanym pomieszczeniu z desek. Jednak wyżywienie tylu osób stanowiło zbyt duże obciążenie, dlatego dla Żyda o nazwisku Wołek i jego narzeczonej znaleziono inną kryjówkę. U Bartkiewiczów pozostali trzej bracia (Stal lub Stall). Niestety w 1943 roku folksdojcz Ochmański odnalazł Żydów. Przybył do gospodarstwa Bartkiewiczów z dwoma niemieckimi żandarmami. Wtedy trzej ukrywający się bracia popełnili samobójstwo, a Roman i Michalina Bartkiewiczowie zostali aresztowani. Pan Roman zginął w 1944 r. w Mathausen, natomiast pani Michalina przeżyła obóz w Oświęcimiu i Bergen Belsen.
Pan Józef pokazał nam miejsce, gdzie znajdowała się kryjówka Żydów oraz polanę, na której zostali pochowani. Dowiedzieliśmy się też, że prawdopodobnie ich zwłoki po wojnie ekshumowano.
Gdyby nie projekt realizowany w naszej szkole, pewnie nigdy nie poznalibyśmy historii ludzi, którzy wprawdzie nie otrzymali tytułu „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, ale z pewnością na niego zasłużyli.

dk

Ciąg dalszy wyprawy

21 maja wycieczka z Zadzimia dotarła do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Tam zwierzęta dosłownie jadły nam z rąk. Mieliśmy okazję nakarmić daniele oraz lamy, a także obserwować loty dzikiego ptactwa.
Następnie zwiedziliśmy muzeum, w którym zgromadzone są sportowe trofea Adama Małysza. Kryształowe kule oraz narty mistrza zrobiły na wszystkich duże wrażenie.
Później podróżnicy przenieśli się do wiślańskiego amfiteatru. Nasi artyści sprawdzili akustykę obiektu. Zaprezentowali się wszyscy, których możemy posłuchać podczas szkolnych akademii. Wiemy, że popisy naszych artystów spodobały się strażnikom miejskim, którzy monitorują amfiteatr.
Po koncertach powędrowaliśmy na wiślański deptak w poszukiwaniu pamiątek.
22 maja o poranku wyruszyliśmy w podróż do Żywca, gdzie zwiedziliśmy miejscowe Muzeum Arcyksiążęcego Browaru. Interaktywne i bardzo nowoczesne muzeum zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Dzięki wehikułowi czasu zawędrowaliśmy aż do roku 1881. Następnie mogliśmy poczuć atmosferę międzywojnia oraz dowiedzieć się, co działo się z browarem podczas II wojny światowej. Potem był jeszcze labirynt w czasach PRLu, a na koniec degustacja soku.
Ostatnim punktem naszej wyprawy był wjazd kolejką linową na górę Żar, z której rozciągał się piękny widok na Górny Śląsk. Żal było opuszczać malownicze Beskidy. Jeszcze tam wrócimy.


Więcej zdjęć z wycieczki kryje poniższy link.

Na beskidzkich szlakach

dg

Powiatowe Potyczki Matematyczne 2015

 Dnia 20 maja uczniowie kl. l Gimnazjum Publicznego im. Wincentego Witosa w Zadzimiu - 
1. Mariusz Gruszczyński
2. Mateusz Jaszczak
 
3. Bartosz Łuczak
brali udział w konkursie matematycznym "Powiatowe Potyczki Matematyczne 2015".

Mateusz Jaszczak zajął ll miejsce w kategorii kl.l
Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom za przystąpienie do konkursu i wkład pracy.

                                                                                    Organizator i opiekun konkursu

                                                                                                                         Anna Blaźniak

Na szlaku przygody

19 maja osiemdziesięciu dziewięciu uczniów pod opieką pań: Karoliny Pośpiech, Elżbiety Cichosz, Katarzyny Włodarczyk, Danieli Wojtyry, Doroty Glapskiej, Agnieszki Józwik, Pauliny Leśniczak i pana Sławomira Kobielskiego wyruszyło na szlak przygody. W tym roku udaliśmy się w rejon Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Pierwszego dnia dotarliśmy do skąpanej w słońcu Pszczyny, gdzie zwiedziliśmy miejscowy zamek, miejsce niezwykłe z racji, że obiekt ten uniknął wojennej grabieży i aż w około 80% posiada oryginalne wyposażenie wnętrz z przełomu XIX i XXw. Po spacerze wokół malowniczego rynku wyruszyliśmy do Bielska Białej. Tam w Studiu Filmów Rysunkowych dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstały najpopularniejsze kreskówki tej wytwórni, czyli "Bolek i Lolek" oraz "Reksio".
Późnym popołudniem dotarliśmy do ośrodka wczasowego "Limba" w Wiśle, by wypocząć i nabrać sił na kolejne dni wyprawy.
20 maja uczestnicy wycieczki wyruszyli z przełęczy Kubalonka na szlak prowadzący do szczytu Baraniej Góry- drugiego co do wysokości szczytu południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego.
Po drodze podziwialiśmy widoki oraz słuchaliśmy wykładu przewodnika na temat flory oraz fauny Beskidów. Uczniowie dali radę, wspięli się na wysokość 1220m.


dg

Przedszkolaki u strażaków

14 maja przedszkolaki odbyły wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Poddębicach, aby z bliska zobaczyć jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości gospodarzy dzieci mogły oglądać wozy strażackie i sprzęt niezbędny w ich pracy. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci był pokaz alarmu.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej i pżytecznej pracy strażaków.
Serdeczne podziękowanie składamy tacie naszego przedszkolaka- Adriana, panu Tomaszowi Chmieleckiemu za umożliwienie odbycia wycieczki oraz panom Radosławowi Cieślikowskiemu i Łukaszowi Krystkowi, którzy w sposób przystępny i ciekawy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej.

M. Magdziak

Wyniki konkursów

Jury w składzie: panie Dorota Jaszczak-Kacprzak, Katarzyna Patora i Dorota Glapska, wyłoniło zwycięzców szkolnych konkursów związanych z projektem "Naznaczeni czasem apokalipsy...".
Przypomnijmy, że poprosiliśmy uczniów o wymyślenie tytułu dla publikacji zawierającej wspomnienia z czasów II wojny światowej, które spisaliśmy dzięki spotkaniom ze świadkami tamtych czasów. Drugie zadanie konkursowe polegało na stworzeniu projektu okładki publikacji.
Oba zadania nie były łatwe, gdyż zarówno tytuł jak i okładka zbioru powinny być wieloznaczne,
zawierać w sobie odniesienie do losów tych, którzy walczyli i ginęli na różnych frontach, tych, którzy poznali piekło obozów koncentracyjnych, tych, którzy przymusowo pracowali na rzecz III Rzeszy w krajach Europy oraz tych, którzy przetrwali wojnę w domu.
Pomysłów naszym uczniom nie brakowało. Najwięcej głosów jury zdobył tytuł zaproponowany przez Karinę Kiejnich, Julitę Serafińską i Magdalenę Mroczek- "Czerwone niebo".
Podtytuł- "Czas apokalipsy 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców gminy Zadzim i okolic" jest kompilacją propozycji uczniów klasy VIa.
W kategorii okładka zwyciężył projekt Amelii Kołodziejczyk. Wyróżnienie jury przyznało pracy Wiktorii Zarębskiej.
Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za zaangażowanie!

dg

Natalia i Kasia znów recytowały

 Nasze recytatorki znów prezentowały swoje talenty, tym razem w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi podczas Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”.
- Od 23. lat nie było tak wysokiego poziomu jak dziś – powiedział podczas gali finałowej przewodniczący jury, pan Andrzej Michalski- Członkowie komisji mieli trudne zadanie, gdyż na podium nie ma miejsca dla wszystkich. Jednak każdy, kto przeszedł eliminacje wojewódzkie, powinien czuć się zwycięzcą.
Wprawdzie Natalii Medyńskiej i Kasi Magdziak nie udało się zdobyć głównej nagrody, ale wróciły do Zadzimia z dyplomami, książkami i nowymi doświadczeniami. Dziewczęta podczas warsztatów uczyły się relaksować i pokonywać stres, a ich opiekunki, p. K. Patora i D. Kacprzak, miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu czwartoklasistów z jednej z łódzkich szkół podstawowych oraz wymienić doświadczenia z innymi nauczycielami.

dk

Uwaga film!

Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w akademii podsumowującej projekt "Naznaczeni czasem apokalipsy..." zapraszamy do obejrzenia nagrania na naszym szkolnym kanale w serwisie Youtube.
Wystarczy kliknąć na poniższy link. Życzymy przyjemnego oglądania!

 

https://youtu.be/8H35kmBOUEI

dg

Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 253,744 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie