Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Czerwiec 23 2017 19:13:54
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 123
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zdrapka88
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Uwaga Rodzice!

Wszystkich rodziców przedszkolaków i pierwszoklasistów informujemy, że w zakładce Pliki do pobrania, w kategorii- Dla nauczycieli i rodziców znajduje się spis wyprawki dla każdej grupy wiekowej przedszkola oraz klasy pierwszej.

Realizujemy projekt

Gmina Zadzim realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wysoka jakość edukacji w Zespole Szkół w Zadzimiu”

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 203 uczestników oraz rozwijanie indywidualnego podejścia dla 15 uczestników ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, stworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez doposażenie pracowni przyrodniczych i międzyszkolnej TIK w sprzęt i pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK w celu korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych w okresie od 01.11.2016 r. do 31.07.2017r.

Dofinansowanie projektu z UE: 125.358,68 zł

Harmonogram realizacji projektu jest dostępny w zakładce Projekty unijne.

Zachęcamy do obejrzenia!

Zachęcamy do obejrzenia filmów opublikowanych na szkolnym kanale w sewisie Youtube.
Poniżej znajdują się linki do poszczególnych propozycji.
Kolekcja powiększyła się o najnowszy film będący próbką tego, co co mogliśmy usłyszeć podczas akademii z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


https://youtu.be/ukQKMQ3vQIs Święto Konstytucji 3 Maja

https://youtu.be/SA3Tr-c5BVk Śniadanie w ramach akcji "Żyj smacznie i zdrowo"

 https://youtu.be/QErYDOwlU7E Wspomnienia katyńskie cz.I

https://youtu.be/twGiDFMgmK8 Wspomnienia katyńskie cz.II

https://youtu.be/tGJzJxgJg34 Dzień Języków Obcych cz. I

https://youtu.be/tm-kHBmatqQ Dzień Języków obcych cz. II

https://youtu.be/x139wKulqfA Nieformalni "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata"

https://youtu.be/8H35kmBOUEI Akademia z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny
 światowej
https://youtu.be/ZaLnXOBjGtE Czerwone Maki na Monte Cassino
http://youtu.be/e-id6eJ4bXI Muzyczne życzenia z okazji Dnia Kobiet

 

Na ratunek Julkowi!

Drodzy Rodzice!

Wielokrotnie udowodnili nam Państwo, że z wielkim zapałem angażujecie się we wszelkie inicjatywy podejmowane przez naszą placówkę.
Tym razem zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie dwuipółletniego uniejowianina, Juliana Komajdy, u którego 19 stycznia zdiagnozowano złośliwego guza zwanego neuroblastomą.
Julianek trafił do szpitala w IV stadium choroby, z przerzutami do szpiku.
Od tej pory z uśmiechem na ustach przyjął osiem dawek chemioterapii oraz przetrwał liczne przetoczenia krwi.
Julian jest już po operacji wycięcia guza. Obecnie znajduje się we wrocławskim Przylądku Nadziei, czyli polskiej stolicy przeszczepów, gdzie przechodzi ciężką chemioterapię wyniszczającą szpik. Po niej chłopiec zostanie poddany autoprzeszczepowi szpiku.
Oprócz codziennych zmartwień, z jakimi musi borykać się rodzina Julka, pojawiło się jeszcze to związane z finansami. W maju kończy się eksperyment medyczny polegający na immunoterapii przeciwciałami anty-GD2, co znacza, że ta faza leczenia będzie dla chłopca płatna.
By Julianek przeszedł wyjałowienie organizmu z pozostałości po nowotworze na poziomie komórkowym, potrzeba około 700 000 złotych!
Tych z Państwa, którzy chcieliby pomóc, zachęcamy do dokonywania wpłat za pośrednictwem strony www.pomagam.pl\pomagamjulkowi.

https://youtu.be/hSZk_WZHCzc

Zainteresowanych historią chłopca i etapami jego walki z chorobą odsyłamy na facebooka. Na stronie Julian Komajda kontra neuroblastoma dostępne są aktualności dotyczące zbiórki oraz stanu zdrowia Juliana.
Za wszelkie formy wsparcia z góry dziękujemy w imieniu Julianka!

dg

I znów zabrzmiał polonez

21 czerwca odświętnie ubrana społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu zgromadziła się na sali gimnastycznej, by oficjalnie pożegnać uczniów klas III gimnazjum, wychowanków pana Andrzeja Gierowskiego oraz pani Marzeny Zel-Budzanowskiej.
Na widowni oprócz rodziców najstarszych gimnazjalistów zasiadła była dyrektor Zespołu, pani Małgorzata Kuna.
Po oficjalnym powitaniu gości przez panią dyrektor Izabelę Pietrasik nadszedł czas na poloneza. Trzecioklasiści  zaprezentowali nam całą gamę figur i za swój efektowny taniec zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Następnie najstarsi uczniowie placówki pożegnali się z nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi oraz swoimi kolegami słowem oraz piosenką. Było sentymentalnie, ale też zabawnie, bo jak zwykle nie zabrakło scenek z życia szkolnego, w których codzienny trud zdobywania wiedzy został ukazany w krzywym zwierciadle. Jak zawsze trzecioklasiści pozwolili sobie na parodię nauczycieli. W rolę czołowego technika naszej placówki, czyli pana Andrzeja Gierowskiego, ubranego w charakterystyczny strój roboczy, czyli niebieski fartuch ubrudzony farbą, wcielił się Kacper Kuchciak. Należy przyznać, że rolę zagrał znakomicie.
Gimnazjaliści w swych podziękowaniach nie zapomnieli również o ukochanych rodzicach, którzy wspierali ich na każdym etapie edukacji.
Po trzecioklasistach na scenę wkroczyli ich o rok młodsi koledzy. Drugoklasiści w montażu słowno-muzycznym podziękowali sym kolegom za wspólnie spędzone lata oraz przekazali życzenia sukcesów na dalszych etapach edukacji.
Część artystyczna zakończyła się występem Natalii Medyńskiej oraz Jakuba Magdzika, którzy piosenką opowiedzieli o pięknie życia. Jako ostatnia trzecioklasistów pożegnała pani dyrektor Izabela Pietrasik. Potem były już tylko kwiaty i wspólna zabawa obu klas trzecich.dg

Znaleziono dwoje następców Andersena

Konkurs literacki „Następcy Andersena pilnie poszukiwani” (przeprowadzony 08 i 09 maja) został rozstrzygnięty.
Spośród czterdziestu trzech baśni napisanych przez uczniów klas: V a, V b, VI b wybrane zostały dwie, które były najbliższe klasycznej baśni. Ich bohaterowie tracili coś czy ofiarowali, by pokonać zło. Triumfy święcili: Martyna Cepowska z klasy VI b, autorka baśni „Lawendowy Pegaz” i Jakub Fajka z kl. V a, twórca baśni „Trzy zamki”. W zakładce Publikacje można obejrzeć kalendarium pracy nad baśniowym projektem (od wystawy zamków do redakcji baśni) oraz przeczytać baśnie z „obrazkami” Martyny i Kuby. Zapraszamy do lektury.

 

BK

U łęczyckiego diabła

14 czerwca roku uczniowie klasy IIIB metodą projektu przygotowali dla przedszkolaków krótkie widowisko o łęczyckim diable.
Borucie (Karolina Bartoszek) było tęskno i nudno w zamkowym lochu, dlatego postanowił wybrać się do ludzi. Dobrze trafił, bo akurat w domu Kality (Natalia Felinowska) odbywało się wesele. Gospodarz pokazał diabłu drzwi, ale ten nie zważając na niemiłe przyjęcie, wypił zdrowie nowożeńców i porwał Pannę Młodą (Sylwia Jabłońska) do tańca (Weselnikom przygrywał Mariusz Gruszczyński.). Wtedy Pan Młody (Jasiek Świątek-Szokalski) wyzwał Borutę na pojedynek,który obserwowali goście (Klaudia Malinowska, Gabrysia Perkowska, Justyna Kęsiak). Walka źle zakończyła się się dla diabła – stracił szablę, dwa paznokcie i dobre imię. Postanowił więc wrócić do zamkowego lochu i nigdy więcej stamtąd nie wychodzić.
Przedszkolakom czas spędzony ze szkolnymi aktorami minął bardzo szybko.

dk

 

Trzecioklasiści wystawili „Dziady”

14. czerwca uczniowie klasy IIIA wystawili sztukę przygotowaną metodą projektu. Po ubiegłorocznym sukcesie przedstawienia na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry gimnazjaliści zdecydowali się na kolejny spektakl. W tym roku wybrali „Dziady cz.II” Adama Mickiewicza.
Młodzi aktorzy odegrali swoje role przed koleżankami i kolegami z gimnazjum oraz klas szóstych szkoły podstawowej. Do małej sali gimnastycznej zaprosili też nauczycieli, panią dyrektor Gminnej Biblioteki w Zadzimiu, panią ze szkolnej biblioteki oraz pracowników obsługi.
Najpierw Michał Maćczak wyjaśnił widzom, że dziady to obrzęd polegający na wywoływaniu dusz zmarłych przodków. Potem zgasło światło i chór (Mateusz Jaszczak, Michał Janaszkiewicz, Filip Jabłoński, Piotr Piasecki) słowami: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...” wprowadził wszystkich w nastrój tajemniczości i grozy. Guślarz (Joanna Kuchciak) w towarzystwie Starca (Magda Tomczyk) wywoływał duchy zmarłych, poczynając od najlżejszych (JózioIga Średniak i Rózia Zuzia Mielnik), poprzez najcięższych (WidmoKacper Kuchciak otoczony przez żarłoczne ptactwo: SowęAmelia Mielnik i KrukaBartek Łuczak), na pośrednich kończąc (Zosia Emilia Magdziak). Na tym prowadzący obrzęd chcieli poprzestać, ale wbrew ich woli pojawiła się jeszcze jedna mara (Dominik Boczkowski), która nic nie mówiła, ale również nie chciała opuścić cmentarnej kaplicy. Blade widmo skierowało swe kroki ku pasterce (Kasia Chojnacka), będącej w żałobie (chociaż jej mąż żył). Dopiero gdy wieśniacy wyprowadzili kobietę, tajemniczy duch ruszył za nią. Nie wiadomo, co działo się później, gdyż w tym momencie urywa się (zgodnie z romantyczną koncepcją) przedstawienie.
Trzecioklasistom udało się stworzyć nastrój i zagrać ekspresyjnie, dlatego zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

dk

„Z wizytą wśród zwierząt”

Dnia 13 czerwca odbyła się wycieczka do Wrocławia. Udział w niej wzięli uczniowie klas: II b, III a oraz kilkoro uczniów z klas starszych, którymi opiekowały się panie: Izabella Świt i Ilona Lipiec oraz pan Szymon Kaczmarkiewicz.
Pierwszym i najciekawszym dla małych miłośników przyrody punktem programu wycieczki było Afrykarium. Dzieci mogły zobaczyć tam niesamowite gatunki ryb, foki, pingwiny, hipopotamy, mrówniki, czy też jedne z najmniejszych antylop świata. Niezwykłą atrakcją był 18-metrowy, przezroczysty tunel, który umożliwiał podziwianie m. in: żółwia zielonego, rekinów oraz płaszczek. Ciekawym elementem wizyty w Afrykarium była obserwacja karmienia niektórych gatunków zwierząt przez ich opiekunów. Na miejscu dzieci zakupiły liczne pamiątki i zjadły obiad.
W następnej kolejności uczestnicy wycieczki spacerowali po Zoo, gdzie mogli zobaczyć, np.: żyrafy, zebry, lwy i lemury. Pobyt w Afrykarium i Zoo zapewnił dzieciom dużo wrażeń i radości. Później uczniowie odbyli rejs po Odrze w kierunku Ostrowa Tumskiego.
Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczęli od Mostu Tumskiego, który ozdabiają setki zawieszonych przez zakochanych kłódek. Następnie odwiedzili Katedrę św. Jana Chrzciciela, kaplicę, w której odbywają się msze dla osób niewidomych i niesłyszących oraz Stary Rynek.
Podczas zwiedzania dzieci liczyły krasnoludki, z których słynie Wrocław.
Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła uczestnikom wielu wiadomości i pozytywnych emocji.Rowerem szlakiem kapliczek

11. czerwca trzyosobowa grupa uczniów (Mateusz Chmielecki, Radomił Kacprzak i Cezary Kacprzak) pod opieką p. D. Kacprzak wzięła udział w II rajdzie rowerowym „Poznajemy kapliczki parafii bałdrzychowskiej i sąsiednich parafii” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa. Licząc dojazd do miejsca zbiórki grupa pokonała rowerami 30 kilometrów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

dk

W stolicy

9 czerwca roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Brali w niej udział uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz pierwszych i drugiej gimnazjum. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy na warszawskiej Starówce (tak potocznie określa się Stare i Nowe Miasto).Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO jako przykład udanej, kompleksowej odbudowy historycznej dzielnicy (Bo przecież w czasie wojny została doszczętnie zniszczona.).
Z naszą przewodniczką z biura pana posła Piotra Polaka spotkaliśmy się przy kolumnie Zygmunta III Wazy, który po pożarze na Wawelu w 1595 roku przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Mogliśmy też popatrzeć na Zamek Królewski. To właśnie w nim w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 maja.
Pod Pałacem Prezydenckim
Najpierw pani Dorota Anna Więckowska, nasza przewodniczka, poprowadziła nas na Krakowskie Przedmieście, byśmy mogli zobaczyć Pałac Prezydencki, przed którym stoi pomnik księcia Józefa Poniatowskiego na koniu.
Zmiana warty
Uczestnikom wycieczki udało się również zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza (pomnik upamiętniający wszystkich anonimowych żołnierzy poległych w czasie wojny).
Pomnik Małego Powstańca
Przy Barbakanie (wielka okrągła budowla ze strzelnicami, która miała za zadanie dodatkowo chronić bramę miejską) zatrzymaliśmy się przy pomniku Małego Powstańca, który w zbyt dużym mundurze, w zbyt dużym hełmie, w zbyt dużych butach, ze zbyt ciężkim karabinem w 1944 roku przenosił ważne informacje, czyli.wykonywał zbyt trudne dla dziecka zadanie.
Syrenka
Dotarliśmy także do centralnej części Starówki, czyli do Rynku Starego Miasta, gdzie obecnie stoi pomnik warszawskiej Syrenki dłuta Konstantego Hegla. Tutaj zakupiliśmy pamiątki.
W Łazienkach
Następnym punktem programu były Łazienki Królewskie. Piękny zespół pałacowo-ogrodowy zachwycił niejednego ucznia, szczególnie Pałac na Wodzie, w którym Stanisław August Poniatowski w sezonie letnim regularnie, w każdy czwartek, spotykał się z artystami. Zbudowano go w XVIII wieku na miejscu dawnej łaźni, stąd nazwa Łazienki. Stojąc na jednym z mostków mogliśmy też zobaczyć Belweder (od włoskiego belvedere, czyli piękny widok)- siedzibę Józefa Piłsudskiego. Wychodząc z parku, ujrzeliśmy pomnik przedstawiający kolejną postać na koniu – Jana III Sobieskiego.
Przy ulicy Wiejskiej
Młodzież odwiedziła także Sejm, gdzie mogła być świadkiem obrad oraz Senat. Zwiedzających niższą izbę parlamentu oprowadził poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z naszego regionu- pan Piotr Polak. Uczestnicy wycieczkiobejrzeli nie tylko ważne w Sejmie sale, lecz także wystawy, tablice upamiętniające zamordowanych podczas II wojny światowej, ofiar katastrofy smoleńskiej czy zabytki z czasów liberum veto.
Na Powązkach
Ostatnim punktem zwiedzania był Cmentarz Powązkowski (Stare Powązki, zabytkowa nekropolia). Tu uczniowie ujrzeli nagrobki czy też wykonane tylko z drewna krzyże walczących za wolność Polski, bohaterów powstań w obronie ojczyzny, zmarłych w katastrofie smoleńskiej, znanych sportowców, reżyserów czy poetów. Przedstawiciele ZS w Zadzimiu zapalili znicze na grobach Janka Bytnara, Alka Dawidowskiego i Tadka Zawadzkiego, bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego, którzy oddali życie za ojczyznę w 1943 roku.
Uczestnicy wyjazdu mieli też szansę zobaczyć trwające wykopaliska archeologiczne przy tzw. Kwaterze na Łączce, gdzie poszukuje się wciąż szczątek Wyklętych- Niezłomnych.
Uczniami opiekowały się panie: Dorota Jaszczak-Kacprzak, Daniela Wojtyra, Dorota Glapska oraz Renata Klimczak.


Martyna Świt

Korekta i uzupełnienia: dk

 

Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 405,337 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie