Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Październik 24 2014 23:17:35
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 85
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kubam
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego otwarte i dla nas

Gmina Zadzim stała się jednym z 45 beneficjentów unijnego programu pod nazwą "Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego". Dzięki uczestnictwu w projekcie nasza placówka zostanie wyposażona w sprzęt, którego celem jest zwiększenie wydajności, efektywności i jakości nauczania.
O postępach wdrażania projektu w naszym Zespole będziemy informować Was na bieżąco.
Więcej informacji na temat "Edukacyjnych Wrót Regionu Łódzkiego" znajdziecie na stronie Urzędu Gminy w Zadzimiu.

Kliknij, aby zobaczyć informacje o inwestycjach współfinansowanych z UE na stronie Gminy Zadzim

Jabłka hitem jesieni

Putin ich nie chciał, a my je chętnie jemy. Mowa oczywiście o jabłkach, którym prezydent Rosji odmówił wjazdu do kraju, argumentując, że w Rosji też są sady. Może i są, ale my wiemy, że nasze owoce są wyjątkowe.
Uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu w ramach solidarności z producentami jabłek, których w rolniczej gminie Zadzim nie brakuje, z ochotą zajadają jabłka. Owoce dotarły do nas z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a ten pozyskał je z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Twarda, soczysta i chrupiąca odmiana podbiła nasze serca.
W myśl angielskiej zasady "One apple a day keeps doctor away", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że jedno jabłko dziennie uchroni cię przed lekarzem, dbamy o nasze zdrowie. Przyjemne z pożytecznym, bo i smacznie i zdrowo.

Serdecznie dziękujemy panu wójtowi Włodzimierzowi Owczarkowi oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za dbanie o nasze doznania smakowe.

dg

„Trafny wybór szkoły i zawodu drogą do sukcesu”

W październiku uczniowie klasy II B gimnazjum rozpoczęli projekt gimnazjalny pt. „Trafny wybór szkoły i zawodu  drogą do sukcesu”. Jednym z elementów projektu są spotkania z ciekawymi ludźmi .
16 października uczniowie przeprowadzili wywiad z dziennikarzem, panem Krzysztofem Kanieckim, 20 października z instruktorem hip-hopu panem Sebastianem Krupą, a 22 października z panem wójtem Włodzimierzem Owczarkiem. Zaproszeni goście opowiadali o swoich zainteresowaniach, pasjach, wykształceniu. Gimnazjaliści dowiedzieli się ciekawych rzeczy o ich zawodach i wykonywanej pracy. To dopiero początek projektu, przed uczniami jeszcze kilka miłych i pouczających spotkań.

MJ


Odlaskowi uczniowie

Pani dyrektor Małgorzta Kuna przypomniała przedszkolakom oraz uczniom Zespołu o nowych przepisach ruchu drogowego, w myśl których każdy pieszy poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym jest zobowiązany do noszenia odblasku.
Pani dyrektor obdarowała przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów roześmianymi odblaskami, by każdy z członków Zespołu był widoczny w drodze do i ze szkoły.

 


 

 

Warszataty w MCEE

15 października uczniowie klas II gimnazjum wraz z opiekunkami panią  Joanną Świątek-Szokalską oraz Magdaleną Jarczewską wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Młodzieżowym Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach. Były to bardzo pouczające warsztaty o temacie "Zawody przyszłości". Uczniowie wykonywali różne testy, zagrali w "zawodowe" kalambury, poznali zawody, w których jest zapotrzebowanie na pracowników.  Prowadzące przekazały również wiele cennych informacji dotyczących pracy w Unii Europejskiej. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla naszych gimnazjalistów.

 

 

 

 

Magdalena Jarczewska

Wychowawca naszych pradziadków. Nauczyciel przez duże N.

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie należący do koła regionalnego złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie Franciszka Zientary- przedwojennego nauczyciela z Zadzimia.
,,Ziemia Sieradzka” z1926r. w artykule ,,Działalność społeczna w Zadzimiu” pisała o Nim: ,,Serce rośnie, gdy się patrzy(na ludzi), którzy dla dobra publicznego pracują,(..)Jednym z takich jest p. Zientara ,miejscowy nauczyciel i kierownik 2-klasowej szkoły powszechnej. Nastał on do Zadzimia z początkiem roku szkolnego1925/26 i zaraz zajął się organizowaniem chóru kościelnego. W członków tegoż chóru tak umiał wpoić chęć do pracy społecznej, że w niedługim czasie śpiewano pieśni kościelne (…) zaś na przedstawieniach urządzanych staraniem tegoż p. Zientary- śliczne piosenki ludowe (…). Wspomnieć tez należy o orkiestrze miejscowej straży ogniowej, którą również prowadzi p . Zientara. Orkiestra ta powstała dzięki inicjatywie p. Zientary i ks. Niteckiego. Dzięki niezmordowanej pracy p. Zientary rozwija się świetnie. (…) Za zasługi na polu społecznym Straż Ogniowa wybrała p. Zientarę na Prezesa placówki. Także współcześni zadzimianie zachowują w żywej pamięci pana Franciszka Zientarę ,,..bo dzieło, które zasługuje na trwanie, nie umiera ze swoim twórcą”
.


bk

Nakręć się dla Weroniki

W tym roku szkolnym, wzorem lat poprzednich, kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.).
To niezwykle prosty sposób, aby pomóc komuś, kto tej pomocy naprawdę potrzebuje.     
Obecnie zbieramy plastikowe korki dla 8-letniej Weroniki. Dziewczynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz niedowład spastyczny obustronny. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych nakrętek umożliwią sfinansowanie dla niej zabiegów rehabilitacyjnych.  

Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się już przekazać rodzicom Weroniki 172kg korków.
A to przecież dopiero początek! Zbierajcie plastikowe nakrętki i przynoście je do pani Karoliny Pośpiech, która koordynuje tę akcję w naszej szkole. Korki możecie też przekazywać uczniom, którzy raz w tygodniu – w piątek – będą chodzić po klasach ze specjalnym pudełkiem.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy choć w najmniejszym stopniu zaangażowali się w zbiórkę nakrętek. Słowa podziękowania kierujemy również do firmy Partnertech, która umożliwiła nam dostarczenie zebranych korków do rodziców Weroniki.

 

 

Karolina Pośpiech

Już po wyborach

Jak co roku we wrześniu w naszej szkole ruszyła kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego wyrażana poprzez plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem całej akcji były wybory przeprowadzone w dniu 26.września, w których społeczność uczniowska w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniła samorządową reprezentację szkoły.
Po sprawnym przeliczeniu wszystkich głosów pod nadzorem opiekunek samorządu – pań Danieli Wojtyry i Karoliny Pośpiech - okazało się, że największą ich ilość uzyskał uczeń klasy IIIA – Bartłomiej Danecki i to jemu przypadła funkcja przewodniczącego szkoły w bieżącym roku szkolnym. Jego zastępcą został Bartosz Łuczak z klasy IA. Oprócz „Bartków” do Samorządu Uczniowskiego awansowali: Marcin Olas (IIA), Beata Rogowska (IIIB), Natalia Medyńska (IVa), Aleksandra Cylińska (Vb) oraz Jakub Gorący (Va).

A oto osoby, które znalazły się w samorządzie:
    Danecki Bartłomiej IIIA    70 głosów
    Łuczak Bartosz      IA     19 głosów
    Olas Marcin           IIA    16 głosów
    Rogowska Beata    IIIB    16 głosów
    Medyńska Natalia   IVa     9 głosów
    Cylińska Aleksandra Vb    8 głosów
    Gorący Jakub           Va    8 głosów
    Stępień Klaudia        IIIA    7 głosów
    Ignatowski Szymon  IVb    7 głosów
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy w naszej szkole.


Karolina Pośpiech
Daniela Wojtyra

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

13 października, w poniedziałkowe popołudnie pracownicy Zespołu Szkół w Zadzimiu zawitali w zygierskiej placówce, by tam świętować Dzień Edukacji Narodowej.
Tradycją w naszej gminie jest, że obchody Dnia Edukacji Narodowej są okazją do podsumowań, nagród, a przede wszystkim okazją do spotkania i integracji. Tak też było w tym roku.
Na zaproszenie wójta gminy Zadzim- pana Włodzimierza Owczarka w progach Zespołu Szkół w Zygrach zawitali przedstawiciele Delegatury Sieradz Łódzkiego Kuratorium Oświaty, kierownicy powiatowych oraz gminnych bibliotek, czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, przedstawiciele rodziców, gminni radni oraz pracownicy Urzędu Gminy w Zadzimiu odpowiedzialni za oświatę.
Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem Medali Komisji Edukacji Narodowej, o przyznanie których wnioskował pan wójt. W naszej placówce medal trafił do rąk pań Moniki Woźniak oraz Renaty Klimczak.
Następnie Nagrodę Wójta z rąk pana Włodzimierza Owczarka otrzymali nauczyciele mogący pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Wśród nagrodzonych nauczycieli Zespołu Szkół w Zadzimiu znalazły się panie: Małgorzata Kuna, Dorota Glapska, Dorota Jaszczak-Kacprzak, Renata Micewska-Mielnk oraz pan Sławomir Kobielski.
Jak co roku włodarz naszej gminy wyróżnił tych, którzy podnieśli swe kwalifikacje zawodowe. W naszym gronie pedagogicznym awans na nauczyciela dyplomowanego uzyskała pani Daniela Wojtyra.
Wójt gminy Zadzim- pan Włodzimierz Owczarek złożył również na ręce dyrektorów obu placówek upominki dla szkół. Drobne upominki otrzymali również wszyscy przybyli na uroczystość.
Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną w wykonaniu zygierskich uczniów.
Dzięki występowi młodzieży poznaliśmy najnowszą klasyfikację uczniowskich typów. A te są bardzo zróżnicowane i cechuje je różny poziom odporności na wiedzę oraz współpracę z nauczycielami.

Na zakończenie Gminnego Dnia Edukacji Narodowej wszyscy uczestnicy spotkali się przy suto zastawionym stole, by dalszą część popołudnia spędzić na miłych pogawędkach.W imieniu społeczności Zespołu Szkół w Zadzimiu składamy serdeczne podziękowania wójtowi gminy Zadzim- panu Włodzimierzowi Owczarkowi za wspieranie pracowników oświaty oraz nagradzanie naszych wysiłków. Dziękujemy za możliwość spotkania się i integracji, na którą brak czasu na co dzień.
Do pracowników Urzędu Gminy w Zadzimiu odpowiedzialnych za nasz resort kierujemy słowa podziękowania za współpracę na co dzień.

 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

dg

Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkała się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w wyjątkowym koncercie.
Joanna Kuchciak, Bartosz Łuczak, Beata Rogowska oraz Bartłomiej Danecki w imieniu wszystkich uczniów przekazali nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym najlepsze życzenia. Nasi uczniowie wypadli doskonale w roli prowadzących bijącego niegdyś rekordy popularności "Koncertu życzeń". Krystyna Loska oraz Jan Suzin mogliby poczuć się zagrożeni. Życzenia naszych spikerów były proste, szczere i okraszone dozą humoru, dzięki czemu wywoływały uśmiech na twarzy każdego odbiorcy. Należy dodać, że uczniowie nie zapomnieli o nauczycielu żadnego przedmiotu oraz żadnym pracowniku, dzięki któremu ta placówka funkcjonuje.
Aplauz publiczności wywołały również życzenia wyśpiewane przez nasze wokalistki- Natalię Medyńską, Karinę Kiejnich i Kasię Magdziak.


W imieniu wszystkich nauczycieli oraz pracowników serdecznie dziękujemy uczniom za pamięć. Podziękowania kierujemy też do pań Karoliny Pośpiech i Danieli Wojtyry, kóre jak zawsze czuwają nad Samorządem Uczniowskim.
Również do Was drodzy uczniowie kierujemy najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które jest także Waszym świętem. Bo czy isniałaby edukacja, gdyby nie było kogo uczyć?
Życzymy Wam zapału w zdobywaniu wiedzy oraz jak najlepszych wyników w nauce.


 
dg

Pożyteczne z pożytecznym

10 października uczniowie klas VI b i V b  wraz z opiekunami p. Anną Kopacką -Prusaczyk i panią Renatą Micewską - Mielnik wzięli udział w zbiórce żołędzi.
Akcja miała miejsce na cmentarzu w Zadzimiu, gdzie udało nam się zrealizować dwa cele:
- oczyściliśmy cmentarz,
- zebraliśmy karmę na zimowe dokarmianie zwierząt leśnych.
Żołędzie przekażemy Kołu Łowieckiemu „ Słonka”, którego przedstawiciele przechowają, a następnie w odpowiednim czasie rozłożą karmę w lesie.

RMM


Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 217,220 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie