Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Maj 29 2016 19:10:29
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 101
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magdalena
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Zadzimskie recytatorki ogólnopolskimi finalistkami konkursu ,,Strofy o Ojczyźnie”

W sobotę, 21 maja, w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi spotkało się 46 finalistów XXIV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Medyńska (SP, opiekun- p. Katarzyna Patora) oraz Patrycja Sromecka (gimnazjum, opiekun- p. Dorota Kacprzak). 
Po przywitaniu Pani wicedyrektor Pałacu Młodzieży Żanetty Walkus, komendantki Chorągwi Łódzkiej, hm Natalii Patorskiej-Grzelewskiej oraz zastępcy komendantki– hm. Tomasza Tomczyka- odbył się krótki występ pani należącej do Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego, która zaprezentowała kilka średniowiecznych tańców oraz pokaz pojedynków rycerzy w pełnym rynsztunku. Członkowie Bractwa wspaniale się prezentowali w strojach z epoki. Pani swój występ poprzedziła ciekawym wprowadzeniem na temat tańców dworskich epoki średniowiecza, ale i tych wykonywanych przez zwycięskiego wodza na polu bitwy. Inowłodzcy pasjonaci rycerstwa przygotowali również wystawę średniowiecznego oręża.
Następnie uczestnicy ogólnopolskiego finału konkursu udali się do wyznaczonych sal przesłuchań, gdzie prezentowali wiersze i fragmenty prozy przed życzliwym, lecz wymagającym jury.
Konkursowi towarzyszyły ciekawe warsztaty tematyczne poprowadzone przez nauczycieli Pałacu Młodzieży – pani Annę Szoszkiewicz i pani Beatą Zybajło oraz druhnę Martę Jędrzejczak z ZKK Hufca ZHP Łódź-Górna.
Konkurs zwieńczył koncert finałowy, podczas którego, w montażu słowno-muzycznym, mieliśmy możliwość usłyszeć nagrodzonych oraz wyróżnionych wykonawców.
Mimo że dziewczęta nie znalazły się na podium, to i tak osiągnęły wiele, bo zostały finalistkami Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego. Wszystkich zachęcamy bardzo gorąco do brania udziału w konkursie ,,Strofy o Ojczyźnie”, gdyż za rok odbędzie się jego jubileuszowa- XXV edycja.


Natalia Medyńska, kl. Va

Po śladach przeszłości

18. maja bieżącego miesiąca odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego: „Ralewice i Rzeczyca po śladach przeszłości”.
Na to wydarzenie zaproszono panią dyrektor ZS w Zadzimiu, panią kierownik Gminnej Biblioteki w Zadzimiu, panią sołtys wsi Ralewice, kilku nauczycieli oraz klasę III B. Grupa uczniów w składzie: Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak, Filip Jabłoński, Zuzanna Ignatowska, Szymon Ignatowski, Julita Serafińska i Paulina Stępińska pracowała pod kierunkem naszej regionalistki, pani Bożeny Kuchciak.
Oj, niełatwe było zadanie. Wiele godzin spędzonych na rozmowach z najstarszymi mieszkańcami Rzeczycy, poszukiwaniach starych czasopism i zdjęć, pisaniu scenariusza i przygotowywaniu informacji do monografii. Uczniom wciąż brakowało czasu na wspólne spotkania i ustalenia, co ich opiekunkę projektu doprowadzało do szewskiej pasji.
Jednak udało się. Monografia „Ralewice i Rzeczyca po śladach przeszłości” już istnieje - dzięki nieocenionej pomocy nauczycielki informatyki, pani Renaty Klimczak. Na wdzięczność grupy zasłużyły również: pani Magdalena Jarczewska (informator) i pani Renata Serafińska (fotograf).
Jak przebiegało podsumowanie projektu? Na początku grupa projektowa wprowadziła widzów w radosny nastrój krótkim humorystycznym przedstawieniem przypominającym o wycieczce do Rzeczycy. Niestety poetka Joanna pojechała w balerinach, gdyż bardziej odpowiednich butów „użyła jako argumentu” w rozmowie z Wieśkiem z Charchowa, który śmiał się, że w rodzinnej miejscowości młodej artystki można zobaczyć wielkie atrakcje- łaciatą krowę i liczne miny. Joanna nie mogła więc wejść na pole, na którym znajdowały się szkiełka z huty. Uczestnicy wycieczki zebrali jednak kilka kolorowych szkiełek będących pamiątką z XIX. w.
Następnie grupa projektowa przekazała zebranym wiadomości, które udało się zdobyć przez cały rok szkolny. Na tle muzyki z epoki opowiadano o historii miejscowości od średniowiecza do czasów współczesnych. Nie zabrakło też strojów (niekiedy symbolicznych) charakterystycznych dla omawianych epok. W końcu na ręce pani sołtys przekazano publikację zawierającą szerszy opis historii Ralewic i Rzeczycy.
Podsumowanie projektu filmowała nasza wspaniała operatorka kamery – Emilia Magdziak, więc niedługo efekty naszych działań będzie można zobaczyć na stronie internetowej szkoły.
Projekt był doskonałą alternatywą dla lekcji w szkolnych ławkach przy tradycyjnych podręcznikach. Przystępna i interesująca forma prezentacji srawiła, że nawet najbardziej oporni chętnie wsłuchiwali się w opowiadania snute przez grupę projektową.


Kacper Kuchciak
korekta dk

XXV Konkurs Sztuki Recytatorskiej

17 maja dziewięcioro gimnazjalistów (Jakub Magdziak z IB, Joanna Kuchciak i Kacper Kuchciak z IIA, Patrycja Sromecka i Iza Szymczak z IIB, Julia Gortat, Iza Iskra, Klaudia Kuchciak i Zuzanna Marciniak z IIIA) pod opieką polonistki udało się do Poddębickiego Domu Kultury i Sportu, aby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz poznawać literaturę piękną. Uczniowie recytowali wiersze i fragmenty prozy.
Wyniki wyglądają następująco:
Julia Gortat (opiekun K. Patora) – II miejsce,
Jakub Magdziak (opiekun D. Kacprzak) – III miejsce
Iza Szymczak i Kacper Kuchciak
(opiekun D. Kacprzak) – wyróżnienie.

Nagrodzeni otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy.
Wszystkim gratulujemy talentu i odwagi oraz życzymy sukcesów w następnych konkursach.

dk

W poszukiwaniu wiedzy o zawodach

W dniach 16 – 20 maja przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o zawodach. Głównymi celami wycieczek i spotkań, jakie odbyły dzieci w mininych dniach, było przybliżenie wiadomości na temat wybranych zawodów oraz uświadomienie znaczenia pracy dla ludzi.
Maluchy odwiedziły OSP w Zadzimiu, gdzie zostały zapoznane z pracą strażaków, wyposażeniem samochodów, udzielaniem pierwszej pomocy oraz funkcjonowaniem orkiestry strażackiej.
Wycieczka do zakładu szwalniczego „Gucio” umożliwiła dzieciom zapoznanie się z różnymi stanowiskami pracy oraz cyklem produkcyjnym powstawania odzieży. W sklepie spożywczym „Darmar” dzieci dokładnie poznały pracę ekspedientki oraz zaopatrzeniowca.
Tradycją jest organizowanie wspólnie z pracownikami Biblioteki Publicznej w Zadzimiu czytania dzieciom bajek przez zaproszonych gości. W tym roku szkolnym maluchom czytali: wójt gminy Zadzim p. Krzysztof Woźniak, dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu p. Małgorzata Kuna, p. Krystyna Godzińska- przedstawicielka OSP w Zadzimiu oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej p. Halina Ryman.
Zaproszeni goście poinformowali dzieci o swoich zawodach i zakresie czynności jakie wykonują.
Wszystkie spotkania dostarczyły dzieciom dużo wiadomości oraz wrażeń, lecz najbardziej przyjemną chwilą było otrzymywanie upominków, jakimi zostały obdarowane.
Bardzo dziękujemy za współpracę i przybliżenie dzieciom wiedzy na temat różnych zawodów.


Irena Kuster

Nasi szkolni recytatorzy

W miniony poniedziałek (16. maja) odbyła się kolejna – już XXV edycja Powiatowego Konkursu Sztuki Recytatorskiej w Poddębicach. Tego dnia miały miejsce przesłuchania uczniów ze szkół podstawowych i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowali: Radomił Kacprzak z klasy IV (opiekun – pani Dorota Jaszczak-Kacprzak) oraz Natalia Medyńska, Natalia Wróblewska, Ewelina Piaseczna i Paulina Wiewiórska z klasy Va. Dziewczęta przygotowywały się pod opieką pani polonistki Katarzyny Patory. Miło jest nam poinformować, że uczennica Natalia Medyńska zajęła 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów w tej dziedzinie, a innych zachęcamy do wzięcia udziału w podobnych konkursach.

kp

Wnikliwi czytelnicy utworów Sienkiewicza

16 maja odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy ph. „Znam twórczość Henryka Sienkiewicza”. Wzięło w nim udział 22 gimnazjalistów. Byli to: Klaudia Malinowska, Martyna Świt, Mateusz Klemczak, Magda Tomczyk, Julia Średniak, Agata Gogolewska, Krzysztof Augustyniak, Gabriela Perkowska, Patrycja Sromecka, Zuzanna Ignatowska, Zuzanna Mielnik, Kacper Kuchciak, Filip Marciniak, Julia Gortat, Anna Sobkowiak, Dominika Siewierska, Joanna Kuchciak, Patrycja Cylińska, Gabriela Marciniak, Klaudia Kuchciak, Oliwia Dominowska i Mateusz Jaszczak. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością „Krzyżaków” i „Latarnika”.
Najbardziej wnikliwymi czytelnikami okazali się:
Klaudia Malinowska z IIB,
Martyna Świt z IB,
Mateusz Klemczak z IB
Tuż za nimi znaleźli się: Magda Tomczyk z IIA, Julia Średniak z IB i Agata Gogolewska z IIB, Krzysztof Augustyniak z IB oraz Gabriela Perkowska z IIB.
Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na uznanie, gdyż sięgnęli po dzieła polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla i bardzo dużo z nich zapamiętali.

dk

O zagrożeniach

16 maja gimnazjaliści (Klaudia Malinowska, Patrycja Sromecka, Gabrysia Perkowska, Iza Szymczak, Agata Gogolewska i Kuba Kwapiszewski) czytali przedszkolakom książkę Grzegorza Kaspedke „Ostrożnie”. Maluchy, poznając Dominika i jego psa Juniora, dowiedziały się, jakie zagrożenia czyhają na nich w domu. Po raz kolejny przedszkolaki przekonały się, że literatura nie tylko bawi, ale również uczy.

dk

Ach ten Gdańsk!

13 maja, w ostatnim dniu wycieczki, dotarliśmy do Gdańska. Wizyta w mieście portowym rozpoczęła się od zwiedzania muzeum poświęconego skarbom tego regionu, czyli bursztynom. Następnie spotkaliśmy się z panią przewodnik, która wytłumaczyła nam zasady gry miejskiej, dzięki kórej mieliśmy poznać najważniejsze zabytki Gdańska, zapoznać się z legendą o Stolemie i dzięki temu dotrzeć do skarbu.
Gra była pasjonująca. Dzieci wraz z opiekunami przemieszczali się po gdańskich uliczkach w celu poszukiwania karteczek, na których zawarte były podpowiedzi zbliżające nas do skarbu. Gra zakończyła się sukcesem, skarb został odnaleziony.
Kolejnym atrakcją tego dnia był rejs pod żaglami Czarnej Perły, dzięki któremu obejrzeliśmy panoramę Gdańska oraz dotarliśmy na półwysep Westerplatte. Tam przewodnik opowiedział nam o bohaterskiej obronie Weterplatte w pierwszych dniach września 1939r. Rejs powrotny to znów podziwianie panoramy gdańskiej stoczni.
W późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do domu.
W imieniu wszystkich uczestników wycieczki składamy serdeczne podziękowania organizatorom- pani Karolinie Pośpiech i panu Sławomirowi Kobielskiemu, którzy włożyli wiele wysiłku w ułożenie bardzo bogatego programu wycieczki i czuwali nad jego realizacją każdego dnia naszej wyprawy.


Więcej zdjęć z wycieczki kryje poniższy link.

Nie ma jak Pomorze

dg

Z wizytą w Słowińskim Parku Narodowym

12 maja wycieczka dotarła do Łeby. Po wjechaniu do Słowińskiego Parku Narodowego przesiedliśmy się na meleksy, które dowiozły nas do ruchomych wydm. Widok był niesamowity. Dzieci z radościa wzięły udział w konkurencji wspinania się na wydmy. Po wysłuchaniu przewodnika, który opowiedział nam o parku i jego mieszkańcach, ruszyliśmy plażą w stronę Łeby. Przez siedmiokilometrowy odcinek mogliśmy cieszyć się doznaniami, o których mówią słowa piosenki- "morza szum, ptaków śpiew, dzika plaża pośród drzew".
Z Łeby dotarliśmy na Rozewie, gdzie zwiedziliśmy najstarszą latarnię morską w Polsce.
Wieczór to już spotkanie z lokalną kulturą kaszubską, podczas którego dzieci poznały kaszubski alfabet oraz miały okazję pośpiewać i potańczyć przy akompaniamencie akordeonu oraz diabelskich skrzypiec.

dg

Morskie klimaty

11 maja podróżnicy dotarli do Gdyni, gdzie zwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej. Po obejrzeniu muzealnych eksponatów uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w grze muzealnej, która kończyła się zdobyciem skarbu.
Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy basen portowy oraz weszliśmy na pokład Daru Pomorza, gdzie każdy mógł się poczuć jak wilk morski. Kolejnym punktem wycieczki była piesza wycieczka plażą z Gdyni Orłowa do Sopotu. Dzięki pięknej pogodzie dzieci zamoczyły stopy w morzu i złapały pierwszą opaleniznę. Sopot to już najdłuższe molo w Polsce, słynny Monciak oraz krzywy domek.
Miłym akcentem na zakończenie dnia było ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski.
To był dzień pełen wrażeń.

 

dg

Na szlaku przygody

10 maja prawie dziewięćdziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu najechało na zamek krzyżacki w Malborku. Następnie podróżnicy dotarli do Gdańska, gdzie zwiedzili stadion Energa.
Pogoda i humory dopisywały!

 

 

 

 

 

 

dg

Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 325,040 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie