Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Listopad 01 2014 06:52:58
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 85
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kubam
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego otwarte i dla nas

Gmina Zadzim stała się jednym z 45 beneficjentów unijnego programu pod nazwą "Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego". Dzięki uczestnictwu w projekcie nasza placówka zostanie wyposażona w sprzęt, którego celem jest zwiększenie wydajności, efektywności i jakości nauczania.
O postępach wdrażania projektu w naszym Zespole będziemy informować Was na bieżąco.
Więcej informacji na temat "Edukacyjnych Wrót Regionu Łódzkiego" znajdziecie na stronie Urzędu Gminy w Zadzimiu.

Kliknij, aby zobaczyć informacje o inwestycjach współfinansowanych z UE na stronie Gminy Zadzim

Poeci “Z łąk i pól”

30 października trzy uczennice gimnazjum udały się z polonistką do Miejsko-Gminnej Biblioteki w Poddębicach na podsumowanie XV edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego “Z łąk I pól”. Na młode poetki czekały dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Dziewczęta mogły też obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą Ziemowitowi Skibińskiemu, patronowi biblioteki, poecie pochodzącemu z Poddębic.

Wyniki konkursu:

Joanna Kuchciak – I miejsce (kategoria 9-13 lat)

Sylwia Jabłońska – III miejsce (kategoria 9-13 lat)

Martyna Pawełczyk - III miejsce (kategoria 14-16 lat)


Zachęcamy do lektury wierszy, które znajdują się w zakładce: Publikacje.


dk

Przed dniem Wszystkich Świętych –na ratunek zabytkom

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas szóstych uporządkowali groby, którymi szkoła opiekuje się od kilku lat, a więc Januszka Flisowskiego i Jana Jagielskiego.
Podjęli się też posprzątania bardzo zaniedbanego miejsca w końcu cmentarza, gdzie znajduje się zrujnowany grób i (do niedawna) leżąca w śmieciach tablica upamiętniająca śmierć Feliksa Borell.Tablica ta to najstarszy zachowany, materialny znak na zadzimskim cmentarzu, a co za tym idzie ważna informacja dla badających historię tego cmentarza. Lektura dziewiętnastowiecznych akt stanu cywilnego pozwoliła uczniom ostatnio ustalić, że Feliks Borell był wójtem Ralewic i sąsiednich wsi. Informacja szkolnych regionalistów o zabytku dotarła do pani dyrektor Małgorzaty Kuny i tradycyjnie nie pozostała bez echa. Pracownicy szkoły oczyścili tablicę z rdzy i przytwierdzili do postumentu. Ustawili także nowy krzyż .


Mamy nadzieję, że teraz zabytkowa część cmentarza (znajdują się tam też groby Dąmbskich z XIXw.) przestanie być śmietniskiem.

bk
       

Ślubowanie klas pierwszych

30 października był dla naszej szkolnej społeczności świętem. Cieszyliśmy się z tymi, którzy oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu. Pięćdziesięciu jeden pierwszoklasistów szkoły podstawowej oraz trzydziestu ośmiu uczniów klas pierwszych gimnazjum złożyło uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.
Na uroczystości oprócz odświętnie ubranych uczniów zjawili się przejęci rodzice oraz nasi specjalni goście- wójt gminy Zadzim- pan Włodzimierz Owczarek oraz prezes Banku Spółdzielczego w Zadzimiu- pani Maria Tomczyk.
Uczniowie klas pierwszych udowodnili wszystkim zebranym, że przez dwa miesiące nauki doskonale poznali realia nauki w naszej placówce. Maluchy wiedzą, gdzie znajduje się ich szkoła, jak nazywa się pani dyrektor oraz znają zasady bezpiecznego poruszania się po najbliższej okolicy.
Po maluchach na scenę wkroczyli ci uczniowie, którzy chodzą do naszej szkoły już siódmy rok, ale ten rok szkolny jest dla nich szczególny, gdyż rozpoczęli go jako gimnazjaliści.
Starsi pierwszoklasiści w swej krótkiej części artystycznej pokazali nam swą dojrzałość, Świadomość przemijającej młodości uczniowie wyśpiewali w słowach piosenki Anny Jantar pt."Radość najpiękniejszych lat", a o krętej drodze ludzkiego życia opowiedział nam Kacper słowami utworu Starego Dobrego Małżeństwa.

Po części artystycznej odbyło się uroczyste zaprzysiężenie wszystkich uczniów, którzy ślubowali- "Być dobrym Polakiem i uczniem". Następnie pani dyrektor Małgorzata Kuna oraz wójt Włodzimierz Owczarek dokonali uroczystego pasowania pierwszoklasistów.
Na dobry początek nauki nowozaprzysiężeni uczniowie Zespołu otrzymali od pana wójta słodkie upominki. Prezes miejscowego oddziału Banku Spółdzielczego- pani Maria Tomczyk przekazała każdemu z małych pierwszoklasistów, który zadeklarował chęć oszczędzania, pierwszą wpłatę na książeczkę SKO w wysokości 5 zł.
Dalsze świętowanie najmłodszych członków Zepołu trwało już w klasach, gdzie dzieci zjadły poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Starsi pierwszoklasiśći integrowali się na dyskotece.Wszystkim nowozaprzysiężonym uczniom naszej szkoły życzymy realizacji swych szkolnych ambicji, samych sukcesów oraz wielu przyjaźni zawiązanych w murach naszej placówki.


 Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Ślubowanie pierwszoklasistów

dg

Porządki na nekropolii

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych do uczniów klas III gimnazjum należy opieka nad grobem pana Jana Jagielskiego, który poległ w bitwie o rzekę Wartę w kampanii wrześniowej w 1939r.      
W dniu 27 października przedstawiciele klas III wraz z wychowawcami: Sławomirem Kobielskim i Karoliną Pośpiech udali się na zadzimski cmentarz, aby uporządkować grób żołnierza. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i zaradnością. Umyli pomnik, a także wygrabili liście i żołędzie.
Cała akcja przebiegała w radosnej i życzliwej atmosferze, którą podgrzewało piękne, jesienne słońce.
W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie powrócili na zadzimski cmentarz, by złożyć na grobie kwiaty i zapalić znicze.


Karolina Pośpiech

Młodzi zdolni

W ubiegły piątek- 24 października- w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literackiego oraz plastycznego o tematyce jesiennej. Miło mi poinformować, że w tym roku wśród młodszych finalistów znalazła się uczennica klasy IVa, Zuzanna Klemczak. Dziewczynka zajęła III miejsce. Otrzymała dyplom i nagrodę.
Uczennica uczęszcza na zajęcia rozwijające umiejętności polonistyczne, na których dzieci przygotowywały się do tego konkursu. Pisały wierszyki, budowały niezwykłe połączenia słowne.
Oprócz Zuzi w spotkaniach uczestniczą: Ewelina Piaseczna, Paulina Wiewiórska, Julia Ciesionik, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak, Paweł Ignaczak, Julia Woźniak, Szymon Mielnik, Natalia Medyńska, Anna Olczyk.
Na Powiatowy  Konkurs Literacki ,,Jesień wierszem pisana” napisali wiersze także: Natalia Medyńska, Magdalena Ignaczak, Aleksandra Ignaczak, Paweł Ignaczak, Julia Ciesionik, Paulina Wiewiórska.  Choć w tym roku ich trud nie został nagrodzony, życzymy im sukcesów, ciekawych pomysłów i weny twórczej.

Utwory młodych poetów znajdziecie w zakładce publikacje.

Katarzyna Patora

Nagrodzeni w jesiennych konkursach

24 października pięcioro uczniów Zespołu Szkół w Zadzimiu odebrało nagrody w powiatowych konkursach “Jesień wierszem pisana” oraz “Babie lato- Jesienne impresje”. Po dyplomy, książki, bilety na baseny i inne gadżety udali się do Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie.

Wyniki konkursu:

Emilia Magdziak – III miejsce (praca plastyczna)

Kacper Kuchciak – II miejsce (wiersz – gimnazjum)

Zuzanna Klemczak – III miejsce (wiersz-szkoła podstawowa)

Agata Gogolewska – wyróżnienie (wiersz – gimnazjum)

Sylwia Jabłońska – wyróżnienie (wiersz – gimnazjum)

Zachęcamy do lektury wierszy, które znajdziecie w zakładce publikacje.

dk

Przemoc boli

24 października na lekcji wychowawczej w klasie IV a omawialiśmy ulotki poświęcone przemocy. Uczniowie mieli dużo pytań szczególnie w kwestii cyberprzemocy. Okazało się, że nie zawsze rodzice mają wgląd do tego, w jakie gry gra ich pociecha albo jakie strony odwiedza. Należy uświadamiać dzieciom, że obraźliwe wpisy, komentarze pod zdjęciem na portalach społecznościowych to też przemoc ścigana z mocy prawa.
Uczniowie dowiedzieli się, iż oprócz fizycznej istnieje też przemoc psychiczna, którą jest np. poniżanie, wyśmiewanie, przezywanie.

Katarzyna Patora      

 

Kibicujemy

22 października uczniowie zadzimskiego gimnazjum udali się wraz z opiekunali- panami Sławomirem Kobielskim i Andrzejem Gierowskim na mecz towarzyski reprezentacji kobiet Polska-Szwajcaria. Mecz rozegrano w Byczynie. Pomimo złej pogody młodzi kibice dawali z siebie wszystko i wspierali polskie piłkarki. Najwyraźniej wysiłek nie był daremny, gdyż reprezentacja Polski wygrała z rywalkami 1:0.
Zainteresowani kibice mieli możliwość otrzymania autografu od Ewy Pajor- polskiej piłkarki, mistrzyni Europy w piłce nożnej do lat siedemnastu, która zasiadała na trybunach.

Martyna Pawełczyk

Jabłka hitem jesieni

Putin ich nie chciał, a my je chętnie jemy. Mowa oczywiście o jabłkach, którym prezydent Rosji odmówił wjazdu do kraju, argumentując, że w Rosji też są sady. Może i są, ale my wiemy, że nasze owoce są wyjątkowe.
Uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu w ramach solidarności z producentami jabłek, których w rolniczej gminie Zadzim nie brakuje, z ochotą zajadają jabłka. Owoce dotarły do nas z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a ten pozyskał je z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Twarda, soczysta i chrupiąca odmiana podbiła nasze serca.
W myśl angielskiej zasady "One apple a day keeps doctor away", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że jedno jabłko dziennie uchroni cię przed lekarzem, dbamy o nasze zdrowie. Przyjemne z pożytecznym, bo i smacznie i zdrowo.

Serdecznie dziękujemy panu wójtowi Włodzimierzowi Owczarkowi oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za dbanie o nasze doznania smakowe.

dg

„Trafny wybór szkoły i zawodu drogą do sukcesu”

W październiku uczniowie klasy II B gimnazjum rozpoczęli projekt gimnazjalny pt. „Trafny wybór szkoły i zawodu  drogą do sukcesu”. Jednym z elementów projektu są spotkania z ciekawymi ludźmi .
16 października uczniowie przeprowadzili wywiad z dziennikarzem, panem Krzysztofem Kanieckim, 20 października z instruktorem hip-hopu panem Sebastianem Krupą, a 22 października z panem wójtem Włodzimierzem Owczarkiem. Zaproszeni goście opowiadali o swoich zainteresowaniach, pasjach, wykształceniu. Gimnazjaliści dowiedzieli się ciekawych rzeczy o ich zawodach i wykonywanej pracy. To dopiero początek projektu, przed uczniami jeszcze kilka miłych i pouczających spotkań.

MJ


Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 218,455 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie