Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Grudzień 07 2016 19:11:22
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 105
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: MichaelBug
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Dziękujemy!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Zadzimiu serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom egzemplarzy lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza.
Dzięki Państwa hojności biblioteka szkolna wzbogaciła się o 25 egzemplarzy książki i może włączyć je do kanonu lektur.
Z podobnym odzewem spotkał się nasz apel o przekazanie zbędnych zabawek i gier dydaktycznych dla oddziału przedszkolnego.
BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkół w Zadzimiu

"Chwycić byka za rogi- ortograficzna corrida”

1 grudnia odbył się turniej ,,Chwycić byka za rogi- ortograficzna corrida” kończący projekt ,,Tańcząc, śpiewając i lepiąc wyrazy- uczymy się ortografii”, realizowany w roku szkolnym 2015/16r.
Turniej poprzedziły dwumiesięczne (X,XI 2016r.) przygotowania trzech dziesięcioosobowych drużyn utworzonych z piątoklasistów. Uczniowie, pracując metodą projektu, w sposób czynny zdobywali i utrwalali wiedzę. Realizując zadania, uczyli się współdziałania w grupie, planowania pracy i odpowiedzialności.
Wynik wspólnej pracy zaprezentowali podczas turnieju w towarzystwie niezawodnych wychowawców. Pani Karolina Pośpiech wystąpiła jako ogrodniczka i czuwała nad przebiegiem prac ogrodowych, które polegały na flancowaniu różowego kwiecia, pochodzącego z eksperymentalnych upraw pana Andrzeja Gierowskiego-nauczyciela techniki. Wychowawca kl. V b- pan Sławomir Kobielski udawał kucharza. Jako propagator zdrowego stylu życia, m.in. zdrowego żywienia, zmienił przeznaczenie patelni (w czasie trwania zabawy nic na niej nie usmażono). Co na to patelnia? Nie wiadomo. Na turnieju bez sprzeciwu spełniała rolę gongu. Uderzenie pokaźnych rozmiarów chochlą w biedną patelnię obwieszczało początek lub koniec konkurencji.
Uzbrojony we wspomnianą chochlę, nieco szalony kucharz zadbał, by zawodnicy uzupełnili niekompletny jadłospis. Duże poruszenie i zdziwienie wywołała propozycja dania obiadowego o brzmieniu: Pokrzywa przyrządzona na słodko z żółtkiem i bukszpanem, poprószona przemieloną skórą żmii. – W przepisie pana Sławka ,,na słodko? Niemożliwe!”- powątpiewali uczniowie.– Jeśli to prawda to szkole mogą odebrać certyfikat- wieszczyli niektórzy. Czarne myśli jednak skutecznie unicestwiły skoczne dźwięki wesołego marsza, skomponowanego przez p. Andrzeja Czechowicza, który dbał, by tło muzyczne pojawiało się podczas wykonywania wszystkich zadań turniejowych. Drużyny rywalizowały w dziewięciu konkurencjach (maksymalna liczba punktów do zdobycia- 142). Zwycięska ,,Drużyna Spryciarzy’’ kierowana przez kapitalnego Kubę Fajkę zdobyła 121,5p. Spryciarze zwyciężyli w czterech konkurencjach:
1. Nazwa grupy, 2. Zawołanie (dwuwersowa rymowanka), 8.Wahadło. Gotuj z Okrasą, 9.Żarłoczna ciuciubabka.
Drugim miejscem cieszyła się drużyna o nazwie ,,Zakurzone Róże” (113,5p)na czele z kapitanem, Maćkiem Łuczakiem. Róże nie miały sobie równych w tańcach i śpiewach. Zwyciężyły w następujących konkurencjach: 3.Wygląd grupy. 5.Popisy wokalne. 6. Wahadło, krzyżówka. 7.Taniec żarłocznych kwiatów.
Minimalnie z Różami przegrała drużyna Stróże Burzy (111p.) kierowana przez Radka Kacprzaka. Stróże wygrali czwartą, najtrudniejszą konkurencję, czyli ,,Flancowaniu kwiatów”. Po trwającym 45 minut turnieju jury ogłosiło wyniki. Było to możliwe dzięki kapitalnie sprawdzającym się w roli jurorów (także na etapie przygotowań punktacji i regulaminu turnieju) uczennicom klasy IIB gimnazjum, Zuzi Ignatowskiej i Julce Średniak. Dziewczęta zasłużyły na wielkie podziękowania, podobnie jak i nauczyciele, o których nie wspomniano wyżej. Są to panie: Marzena Zel- Budzanowska , Renata Klimczak, Dorota Glapska.

BK

Przywieźli nagrody

01. grudnia laureaci XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej „Literatura Irlandzka” odebrali nagrody w Miejskiej i Gminnej Bibliotece im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach. Do rąk naszych uczniów trafiły piękne i ciekawe książki, długopisy, gra planszowa, bidon i inne gadżety. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce zajęła Natalia Medyńska (przygotowana pod kierunkiem p. K. Patory), a III miejsce jury przyznało Radomiłowi Kacprzakowi ( przygotowany pod kierunkiem rodzica). W kategorii gimnazjum dwa równorzędne drugie miejsca przypadły Justynie Kęsiak i Gabrieli Perkowskiej, natomiast trzecieMartynie Świt (uczennicom p. D. Kacprzak). Z kolei wyróżnienie otrzymała WiktoriaPogrzebska (uczennica p. K. Patory), dla której konkurs w Poddębicach był udanym recytatorskim debiutem.
Wszyscy odważni i utalentowani recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki:
Anna Olczyk, Ewa Krawczyk, Paulina Wiewiórska i Natalia Wróblewska – notesy, a Klaudia Solarek, Jakub Jewczak, Amanda Mączyńska, Weronika Pogrzebska, Jakub Magdziak, Oliwia Dominowska, Patrycja Sromecka i Iza Szymczak- ekologiczne piórniki.
Jesteśmy z nich dumni.

dk

Ach, ta matematyka

30 listopada uczniowie klas szóstych wzięli udział w eliminacjach szkolnych do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Młodzi matematycy mieli do rozwiązania 14 zadań.
Z tymi zadaniami zmierzyli się: Ewelina Piaseczna, Julia Ciesionik, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak i Paweł Ignaczak (kl. VI a) oraz Szymon Ignatowski i Karolina Sobkowiak (kl. VI b). Życzymy powodzenia w dalszych konkursach matematycznych.

SzK

Interpretacja głosowa literatury irlandzkiej

Zgodnie z podstawą programową uczeń interpretuje głosowo wybrane teksty literackie, dlatego od wielu lat chętnie współpracujemy z powiatowymi instytucjami kulturalnymi, biorąc udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Irlandzkiej. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objęła ambasada irlandzka, a konsul przekazał unikatowe książki na nagrody. 30. listopada roku dwanaścioro naszych gimnazjalistów przygotowanych przez polonistki: p. Katarzynę Patorę, p. D. Glapską i p. Dorotę Kacprzak wyrecytowało w Bibliotece Pedagogicznej w Poddębicach wiersze i fragmenty prozy irlandzkich twórców. Wcześniej jednak uczniowie zapoznali się ze zbiorem poezji Seamusa Heaneya oraz powieściami Jona Boyne'a „Chłopiec w pasiastej piżamie” i Eoina Colfera „Bratki”, realizując w ten sposób priorytet ministerstwa, jakim jest czytelnictwo. W skład silnej grupy recytatorów z Zadzimia weszli: z kl. IA- Klaudia Solarek, z kl. IIA – Jakub Jewczak, Amanda Mączyńska, Weronika Pogrzebska i Wiktoria Pogrzebska, z kl. IIB – Jakub Magdziak i Martyna Świt, z kl. IIIB – Oliwia Dominowska, Justyna Kęsiak, Gabriela Perkowska, Patrycja Sromecka i Iza Szymczak. Wszyscy gimnazjaliści byli doskonale przygotowani, co podkreśliło jury. Młodzi ludzie bardzo dobrze poradzili sobie ze stresem i dokonali wspaniałych interpretacji głosowych tekstów. Mogą być z siebie dumni. Gratulujemy wszystkim uczniom odwagi a ich rodzicom wspaniałych dzieci.
Jury po długich i burzliwych obradach tytuł laureata przyznało:
Gabrysi Perkowskiej, Justynie Kęsiak, Martynie Świt i Wiktorii Pogrzebskiej.

dk

 

Zajęcia na Politechnice Łódzkiej

29 listopada uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Politechnice Łódzkiej.
Zajęcia dotyczyły pomiarów natężenia, napięcia prądu i oporu wybranych odbiorników. Uczniowie mieli również możliwość stosowania technologii informatycznej w celu kompletowania wyników i dokonywanie stosownych przeliczeń.

A.K.P.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy- Język Polski

29.listopada czworo gimnazjalistów wzięło udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Są to: Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak,Agata Gogolewska i Gabrysia Perkowska. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

dk

Inscenizacja wiersza

W ciagu ostatnich dwóch tygodni uczniowie kl. II B znów czytali sześciolatkom. Tym razem do Martyny Świt dołączyli chłopcy. Przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów inscenizacje wierszy Jana Brzechwy. Kwestie narracyjne czytał Jakub Magdziak. Natomiast w rolę Samochwały i Prota wcielił się Maciek Cepowski, a Filipa – Krzysiek Kornacki. Gimnazjalistom udało się rozśmieszyć przedszkolaków, co jest ich dużym sukcesem.

dk

Uczniowie recytują literaturę irlandzką

Jak co roku późną jesienią organizowana jest kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej. W tym roku młodzi miłośnicy sztuki recytacji wystąpili po raz 12. Tym razem prezentowali teksty irlandzkich poetów i prozaików. 29 listopada w sali Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach zaprezentowali się uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego. Naszą placówkę reprezentowało 5 dziewcząt z klasy VI a ( Anna Olczyk, Ewa Krawczyk, Paulina Wiewiórska,Natalia Medyńska i Natalia Wróblewska) przygotowanych pod kierunkiem wychowawczyni- p. Katarzyny Patory oraz piątoklasista- Radomił Kacprzak  (przygotowany pod kierunkiem p. D.Jaszczak- Kacprzak).
Nasi uczestnicy najczęściej wybierali fragmenty poruszającej powieści J.Boyne'a pt. ,,Chłopiec w pasiastej piżamie”.
Laureatami dzisiejszych eliminacji są: Natalia Medyńska (kl.VI a) i Radomił Kacprzak (Va).
Jutro czekają nas kolejne emocje, bowiem  to kolejny dzień przesłuchań. Tym razem recytują gimnazjaliści. Naszą szkołę będzie reprezentować 12 uczniów gimnazjum. Życzymy im samych pięknych występów.
Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursach. Niczego się nie bójcie, a na pewno pokonacie stres przed  publicznymi wystąpieniami!

                            
Katarzyna Patora

,,Okulary”- ciąg dalszy występów chłopców z klasy VI a

Grupa chłopców z klasy VI a poszła za ciosem i wystąpiła tym razem przed sześciolatkami.
Młodzi widzowie zostali wraz z opiekunką- panią Małgorzatą Magdziak zaproszeni do pracowni języka polskiego na parterze. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Aktorzy po występie opowiedzieli przedszkolakom o przygotowaniach, próbach, pracach nad rekwizytami.

K. Patora

Szkolne eliminacje z biologii

25 listopada uczestnikami szkolnych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii byli: Karolina Bartoszek, Agata Gogolewska, Sylwia Jabłońska, Joanna Kuchciak, Emilia Magdziak, Zuzanna Mielnik, Gabriela Perkowska, Iza Szymczak, Magdalena Tomczyk.

Anna Kopacka-Prusaczyk

 

Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 367,245 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie