Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 24 2014 12:58:25
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 83
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: marta6011
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Pierwszy dzień egzaminów

23 kwietnia trzydzestu czterech zadzimskich gimnazjalistów przystąpiło do kolejnego w swym życiu egzaminu.
Rano przez sześćdziesiąt minut uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie po przerwie przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Na rozwiązanie testu i dłuższą formę wypowiedzi pisemnej uczniowie mieli 90 minut.
Zdania na temat poziomu trudności testu z historii i wiedzy o społeczeństwie były podzielone.
Test z języka polskiego trzecioklasiśći ocenili jako łatwy. Więcej problemów przysporzyło im napisanie rozprawki na temat- "Ciekawość- utrudnia czy ułatwia życie?"
.
Jutro gimnazjaliści napiszą test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek test z języka niemieckiego lub angielskiego.
Trzymamy kciuki i życzymy połamania długopisów.


dg
 

Śniadanie wielkanocne w Zespole

Zazieleniło się, drzewa pokryły się kwieciem, nadeszła wiosna, a wraz z nią wielkanocna radość.
16 kwietnia, w ostatnim dniu nauki szkolnej przed najważniejszymi świętami w liturgii kościoła, uczniowie Zespołu już po raz kolejny spotkali się na śniadaniu wielkanocnym.
W tegorocznej uroczystości udział wzięła kierownik miejscowej Biblioteki Gminnej- pani Halina Ryman oraz cała społeczność zadzimskiego Zespołu.
Oprawę artystyczną szkolnego święta przygotowali uczniowie klas II gimnazjum- realizatorzy projektu edukacyjnego pt. "Jakie tradycje i zwyczaje wielkanocne kultywowane są w naszej okolicy?" oraz ich starsi koledzy. Martyna Pawełczyk, Julia Sztandera, Magdalena Mroczek, Alicja Grzelczyk, Lilianna Lefik, Klaudia Włodarczyk, Damian Kornacki i Bartłomiej Łukasik zaprezentowali nam wydarzenia, które miały miejsce w radosnym dniu Zmartwychwstania Pańskiego. Przedstawienie uświetniły popisy wokalne scholi prowadzonej przez panią Katarzynę Włodarczyk.
Po obejrzeniu Misterium Wielkanocnego spotkaliśmy się przy świątecznym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnego jajka oraz ciast i sałatek przygotowanych przez niezawodne mamy naszych uczniów. Było zdrowo i pysznie.
Teraz pozostało już oczekiwanie na wydarzenia Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

 

 
Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Śniadanie wielkanocne

dg

Pamiętamy

Przed Świętami Wielkiej Nocy uczniowie zadzimskiego Zespołu nie zapomnieli o porządkach na grobach poległych w czasie powstania styczniowego oraz II wojny światowej.
15 kwietnia najstarsi gimnazjaliści- Darek Gogolewski, Dominik Lewandowski, Dawid Jakubski, Jacek Gogolewski, Jakub Perkowski i Adrian Miłek sprzątnęli grób Jana Jagielskiego.
W tym samym dniu czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami zadbali o porządek na grobie dziesięciolatka- Januszka Flisowskiego, a uczniowie klas drugich gimnazjum zawitali w zadzimskim parku, gdzie uprzątnęli grób anonimowego powstańcy.
Na mogiłach zapłonęły znicze symbolizujące naszą pamięć oraz szacunek dla poległych.


Darek Gogolewski
dg

Wiosenne nagrody

14 kwietnia dwie uczennice gimnazjum odebrały nagrody w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie. Julita Serafińska, która własnoręcznie wykonała kartkę świąteczną, zajęła II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym. Natomiast trzecią nagrodę zdobyła Katarzyna Cepowska w konkursie literackim „Wiosna wierszem pisana”. W tym roku szkolnym talent Kasi został zauważony już drugi raz. Dla miłośników poezji zamieszczamy ostatni wiersz gimnazjalistki.

Piękna pora

To już ona
najwspanialsza pora

wiosna

pośród urzekających
wielobarwnych kwiatów
krąży miłość.

zakochani muskają swoje policzki ustami
niczym delikatny wiosenny wiatr
śpiewające ptaki wprawiają nas
w stan wewnętrznej euforii

wiosna
pora szczęścia
miłości
piękna

Dziewczynom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(djk)

Warsztaty w MCEE

11 kwietnia uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką pań Joanny Świątek-Szokalskiej i Magdaleny Jarczewskiej uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Młodzieżowe Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach.
Tematem spotkania było- "Jak wybrać szkołę?- Czyli poradnik gimnazjalisty". Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie rozwiązywali różne problemy związane z wyborem przyszłego zawodu. Gimnazjaliści odpowiadali na ważne pytania podczas prac w grupach eksperckich. Uczestnicy warsztatów w pantonimie przedstawiali różne zawody, wypełniali liczącą ponad sto pytań ankietę skłonności zawodowych.

Uczniowie klas pierwszych mają jeszcze trochę czasu na wybór szkoły i zawodu, ale ta lekcja była bardzo ciekawym doświadczeniem.

Magdalena Jarczewska

„Kamienie na szaniec” wyciskają łzy

9 kwietnia szesnaścioro uczniów trzecich klas gimnazjum wraz z polonistkami obejrzało film Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec” w kinie Ciemna City w Łodzi. Młodzież spodziewała się kolejnej nudnej ekranizacji lektury. Tymczasem spotkała ją miła niespodzianka: doskonałe kostiumy, zdjęcia i dźwięk oraz wzruszające sceny. Nikt nie wyszedł z sali przez cały seans. W oczach dziewcząt pojawiły się łzy. Nawet wielbiciel meczy, Adrian, przyznał, że warto było jechać.

(djk)

Romantic Poetry Festival „And Poetry is Born”

8 kwietnia w II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu odbyła się II edycja festiwalu poezji romantycznej - Romantic Poetry Festival „And Poetry is Born”. Głównymi założeniami festiwalu było m.in.: propagowanie poezji europejskiej wykorzystanej w celu adaptacji teatralnej, zainteresowanie uczniów ekspresją literacką, doskonalenie sztuki recytacji w języku obcym, rozwijanie kreatywności i talentów artystycznych.
Uczestnicy konkursu musieli posłużyć się odpowiednią ekspresją przekazu oraz zadbać o nienaganną wymowę w języku, w którym recytowali. A robili to nie po polsku, tylko po angielsku, niemiecku, rosyjsku i francusku. W konkursie wzięło udział 50 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu sieradzkiego. Udział w konkursie zgłosiła również nasza szkoła  i w Sędziejowicach (pow. łaski).
Reprezentantkami Zespołu były: Katarzyna Cepowska, Katarzyna Magdziak, Beata Rogowska, Julia Sztandera, Aleksandra Magdziak oraz Wiktoria Marciniak. Dziewczyny recytowały wiersze w języku angielskim.  
Jury złożone z konsultantów i dyplomowanych nauczycieli języków obcych miało nie lada zadanie. Miło nam poinformować, iż Katarzyna Magdziak zdobyła III miejsce w kategorii gimnazjum, natomiast Wiktoria Marciniak wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy.
Reportaż z gali finałowej dostępny jest na stronie www.siewie.tv

Maria Czyż-Szymczak
Angelika Krupińska

 

Z ortografią za pan brat

„Z przerażeniem obliczaliśmy dni do sprawdzianu kompetencji. Harce i hulanki odsunęły się na drugi plan(…)” – pisał 8 kwietnia Mariusz Gruszczyński, uczeń klasy VI b, w dyktandzie podczas finałowego etapu Powiatowych Potyczek Ortograficznych. Bardzo dobrze poradził sobie z ortografią i interpunkcją. Zrobił tylko jeden błąd w nieznanym mu słowie: huncwot.
Trudniejszy według Mariusza był test, szczególnie tworzenie nazw mieszkańców i mieszkanek państw: Peruwiańczyk, Peruwianka czy Turek, Turczynka.
Jednak naszemu reprezentantowi udało się zdobyć 121 punktów i tytuł laureata Powiatowych Potyczek Ortograficznych.
Mariuszowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(djk)

Rekolekcje wielkopostne

Wielki Post to czas przygotowania do najważniejszego z chrześcijańskich świąt.
6, 7, 8 kwietnia
w parafii Zadzim odbyły się rekolekcje wielkopostne, które przygotowały nas do świadomego uczestnictwa w Świętach Wielkanocnych. 
W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział we mszy świętej, w trakcie której wysłuchali nauk rekolekcjonisty- byłego misjonarza. Czas wtorkowej zadumy upłynął na modlitwie przy stacjach drogi krzyżowej. O szczególną oprawę spotkań rekolekcyjnych zadbali zadzimscy uczniowie- członkowie scholi działającej przy miejscowym kościele parafialnym.

dg

Podziękowania

Podziękowania

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 192,396 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie