Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 16 2014 06:10:56
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 83
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: marta6011
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Warto przeczytać

"Co w szkole piszczy"? Odpowiedź na to pytanie przynosi nowe wydanie gazetki, które dostępne jest także na naszej stronie w zakładce Gazetka szkolna

dg

Warsztaty w MCEE

11 kwietnia uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką pań Joanny Świątek-Szokalskiej i Magdaleny Jarczewskiej uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Młodzieżowe Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach.
Tematem spotkania było- "Jak wybrać szkołę?- Czyli poradnik gimnazjalisty". Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie rozwiązywali różne problemy związane z wyborem przyszłego zawodu. Gimnazjaliści odpowiadali na ważne pytania podczas prac w grupach eksperckich. Uczestnicy warsztatów w pantonimie przedstawiali różne zawody, wypełniali liczącą ponad sto pytań ankietę skłonności zawodowych.

Uczniowie klas pierwszych mają jeszcze trochę czasu na wybór szkoły i zawodu, ale ta lekcja była bardzo ciekawym doświadczeniem.

Magdalena Jarczewska

„Kamienie na szaniec” wyciskają łzy

9 kwietnia szesnaścioro uczniów trzecich klas gimnazjum wraz z polonistkami obejrzało film Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec” w kinie Ciemna City w Łodzi. Młodzież spodziewała się kolejnej nudnej ekranizacji lektury. Tymczasem spotkała ją miła niespodzianka: doskonałe kostiumy, zdjęcia i dźwięk oraz wzruszające sceny. Nikt nie wyszedł z sali przez cały seans. W oczach dziewcząt pojawiły się łzy. Nawet wielbiciel meczy, Adrian, przyznał, że warto było jechać.

(djk)

Romantic Poetry Festival „And Poetry is Born”

8 kwietnia w II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu odbyła się II edycja festiwalu poezji romantycznej - Romantic Poetry Festival „And Poetry is Born”. Głównymi założeniami festiwalu było m.in.: propagowanie poezji europejskiej wykorzystanej w celu adaptacji teatralnej, zainteresowanie uczniów ekspresją literacką, doskonalenie sztuki recytacji w języku obcym, rozwijanie kreatywności i talentów artystycznych.
Uczestnicy konkursu musieli posłużyć się odpowiednią ekspresją przekazu oraz zadbać o nienaganną wymowę w języku, w którym recytowali. A robili to nie po polsku, tylko po angielsku, niemiecku, rosyjsku i francusku. W konkursie wzięło udział 50 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu sieradzkiego. Udział w konkursie zgłosiła również nasza szkoła  i w Sędziejowicach (pow. łaski).
Reprezentantkami Zespołu były: Katarzyna Cepowska, Katarzyna Magdziak, Beata Rogowska, Julia Sztandera, Aleksandra Magdziak oraz Wiktoria Marciniak. Dziewczyny recytowały wiersze w języku angielskim.  
Jury złożone z konsultantów i dyplomowanych nauczycieli języków obcych miało nie lada zadanie. Miło nam poinformować, iż Katarzyna Magdziak zdobyła III miejsce w kategorii gimnazjum, natomiast Wiktoria Marciniak wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy.
Reportaż z gali finałowej dostępny jest na stronie www.siewie.tv

Maria Czyż-Szymczak
Angelika Krupińska

 

Z ortografią za pan brat

„Z przerażeniem obliczaliśmy dni do sprawdzianu kompetencji. Harce i hulanki odsunęły się na drugi plan(…)” – pisał 8 kwietnia Mariusz Gruszczyński, uczeń klasy VI b, w dyktandzie podczas finałowego etapu Powiatowych Potyczek Ortograficznych. Bardzo dobrze poradził sobie z ortografią i interpunkcją. Zrobił tylko jeden błąd w nieznanym mu słowie: huncwot.
Trudniejszy według Mariusza był test, szczególnie tworzenie nazw mieszkańców i mieszkanek państw: Peruwiańczyk, Peruwianka czy Turek, Turczynka.
Jednak naszemu reprezentantowi udało się zdobyć 121 punktów i tytuł laureata Powiatowych Potyczek Ortograficznych.
Mariuszowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(djk)

Rekolekcje wielkopostne

Wielki Post to czas przygotowania do najważniejszego z chrześcijańskich świąt.
6, 7, 8 kwietnia
w parafii Zadzim odbyły się rekolekcje wielkopostne, które przygotowały nas do świadomego uczestnictwa w Świętach Wielkanocnych. 
W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział we mszy świętej, w trakcie której wysłuchali nauk rekolekcjonisty- byłego misjonarza. Czas wtorkowej zadumy upłynął na modlitwie przy stacjach drogi krzyżowej. O szczególną oprawę spotkań rekolekcyjnych zadbali zadzimscy uczniowie- członkowie scholi działającej przy miejscowym kościele parafialnym.

dg

Podziękowania

Podziękowania

Sprawdzian szóstoklasistów

1 kwietnia ponad 350 tysięcy szóstoklasistów przystąpiło do pierwszego poważnego egzaminu w swym życiu. Wśród nich znalazło się 38 uczniów naszego Zespołu.
Uczniowie klasy szóstej rozwiązali test, który sprawdzi jak dzieci radzą sobie z umiejętnością czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Tematem tegorocznego testu był wynalazek Aleksandra Grahama Bella- telefon. Zadaniem szóstoklasistów było między innymi napisanie ogłoszenia o zbiórce książek i zabawek przeznaczonych na loterię oraz opowiadania, którego bohaterowie wspólnie znajdują rozwiązanie jakiegoś problemu, by dojść do wniosku, że "Co dwie głowy, to nie jedna".
Opinie o zadaniach były podzielone, jedni uznali je za łatwe, inni- za trudne. Jak poszło naszym uczniom? Tego dowiemy się na końcu maja.

dg

 

Pasowanie na czytelnika

31 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na czytelnika" uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Celem spotkania było rozbudzenie chęci sięgania po książki, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych, zachęcenie dzieci do czytania, zwrócenie uwagi na poszanowanie książek oraz terminowe zwracanie wypożyczonych pozycji.
Uczniowie klasy IIIa przygotowali krótką inscenizację wprowadzającą w magiczny świat bajek, baśni i legend. Po złożeniu przyrzeczenia pani wicedyrektor- Monika Woźniak piórem pasowała każdego pierwszaka na czytelnika naszej biblioteki.
W takim dniu nie mogło zabraknąć drobnych upominków, każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na czytelnika, długopis, ołówek i słodycze.

Elżbieta Cichosz 

Coca Cola Cup

28 marca piłkarki nożne przystąpiły do rywalizacji w I etapie rozgrywek Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup. Zawody odbyły się w Czechach koło Zduńskiej Woli. Nasze panie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Wygrały wszystkie mecze ( 4:1 z Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli, 2;1 z Gimnazjum w Czechach, 4:0 z Gimnazjum z Sieradza) i zajęły I miejsce w turnieju, co dało im awans do II etapu rozgrywek. Szkołę reprezentowały: Klaudia Siekacz, Klaudia Chmielecka, Roksana Napieralska, Katarzyna Nowak, Julia Sztandera, Beata Rogowska, Agnieszka Węzikowska, Amelia Mielnik.

Sławomir Kobielski

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 191,196 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie