Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Październik 25 2016 13:53:22
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 104
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Kemenebearo
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Uwaga rodzice!

Informujemy, że 8 listopada w godzinach 15.30-18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców.
Zachęcamy do spotkania z wychowawcami oraz nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Nietypowa wizyta

Dziś, 24 października, na korytarz przyrodniczy zabłąkał się nietoperz. Był to bardzo śpiący, mroczkowaty. Pan woźny przeniósl go w spokojniejsze i bezpieczniejsze miejsce.
Nietoperze to jedyne zdolne do aktywnego lotu ssaki, w przeważającej większości prowadzące nocny tryb życia. Specyficzną postawę w spoczynku – zwisanie głową w dół – nietoperze zawdzięczają specjalnej budowie tylnych kończyn. W Polsce żyje ich około 25 gatunków. Ochroną prawną objęte są wszystkie występujące w Polsce gatunki, sześć z nich zostało umieszczonych w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt .

rm-m

Kłopoty Burka z podwórka

Przedszkolaki codziennie słuchają bajeczek.  Aby ułatwić dzieciom odbiór panie przygotowały inscenizację utworu Lucyny Krzemienieckiej "Kłopoty Burka z podwórka". Trzy, cztero i pięciolatki z wielkim zainteresowaniem przyglądały i przysłuchiwały się opowiadaniu. Miały okazję słuchowo i obrazowo zapoznać się ze sposobami pomocy psu, a także wyrobić sobie przyjazny stosunek do zwierząt domowych.

AJ

Zbieramy korki

W tym roku szkolnym, wzorem lat poprzednich, kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp). To niezwykle prosty sposób, aby pomóc komuś, kto tej pomocy naprawdę potrzebuje.
Obecnie zbieramy plastikowe korki dla podopiecznych Domu dla dzieci niepełnosprawnych w Sieradzu, który jest prowadzony przez zgromadzenie sióstr urszulanek. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych nakrętek umożliwią sfinansowanie dla nich zabiegów rehabilitacyjnych, gdyż dzieci, którymi opiekują się zakonnice są upośledzone w stopniu głębokim i najczęściej przykute na długie lata do łóżek.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się w ubiegłych latach pomóc Weronice, a następnie Mateuszowi. Wiemy, że teraz też nie zawiedziecie! Zbierajcie plastikowe nakrętki i przynoście je do pani Karoliny Pośpiech, która koordynuje tą akcję w naszej szkole. Korki możecie też przekazywać osobom, które co dwa tygodnie – w piątek – będą chodzić po klasach ze specjalnym pudełkiem.
Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy dotychczas choć w najmniejszym stopniu zaangażowali się w zbiórkę nakrętek.

KP

 

Szkolny Dzień Edukacji Narodowej

Wśród uroczystości związanych ze szkołą i oświatą szczególne miejsce zajmuje jedna data z październikowego kalendarza. Chodzi oczywiście o 14. października, czyli o Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela.
Jak co roku Samorząd Uczniowski pod wodzą opiekunek – pań Danieli Wojtyry i Karoliny Pośpiech przygotował akademię skierowaną do pań dyrektor, wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W tym roku przybrała ona nieco inny charakter, bowiem 17. października wszyscy spotkali się na gali wręczenia Szkolnych Oskarów. W końcu „życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania. Reżyserem jest nasza pani minister, a montują to wszystko nasze panie dyrektor”, o czym przekonywali prowadzący całą akademię- Idalia Drzewiecka (IB) oraz Mateusz Jaszczak (IIIA).
Wśród kandydatów w 14 oskarowych kategoriach znaleźli się wszyscy pedagodzy i pracownicy szkoły, więc konkurencja była naprawdę ogromna. Wygranymi okazali się Ci, którzy uzyskali największe poparcie od społeczności uczniowskiej, ponieważ to jedynie uczniowie oddając swoje głosy, wyłonili zwycięzców.
A kto znalazł się w tym gronie? Magdalena Jarczewska (reżyseria), Joanna Świątek-Szokalska (scenografia), Daniela Wojtyra (aktorka pierwszoplanowa), Wioletta Medyńska (aktorka drugoplanowa), Maria Czyż-Szymczak (efekty dźwiękowe), Ewa Gogulska (debiut roku), Renata Klimczak (aktorka komediowa), Angelika Krupińska (kostiumy i charakteryzacja), Karolina Pośpiech (montaż), Andrzej Czechowicz (efekty specjalne), Edyta Stępińska (film krótkometrażowy), Piotr Kuźnik (aktor dramatyczny), Bożena Wawrzyniak (film animowany) oraz Monika Woźniak (całokształt). Obstawianiu przez uczniów, kto zdobędzie Szkolne Oskary i w końcu oczekiwaniu na ogłoszenie wyników w kolejnych kategoriach nie było końca, dlatego rozładowaniem emocji były muzyczne przerywniki w wykonaniu naszych już znanych i dopiero odkrytych wykonawców. Zaprezentowali oni zarówno starsze przeboje (m.in. Anny Jantar i Ireny Jarockiej), które nucili nauczyciele i pracownicy, jak również te z niedawnych notowań list przebojów znanych przede wszystkim dzieciom i młodzieży (Sound and Grace i Feel).
Cała akademia poprzez swoją odmienną niż dotychczas formę okazała się dla wszystkich dużym zaskoczeniem i niespodzianką, ale jednocześnie taki sposób obchodzenia Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole spodobał się zarówno młodszym, jak i tym troszkę starszym odbiorcom.

 KP

O zaletach czytania

To, że warto czytać, wiedzą nawet najmłodsi członkowie społeczności przedszkolnej. Czytanie buduje zdolności przeżywania, dostrzegania, nazywania emocji i odczuwania ich, nawet tych najsilniejszych, w sposób bezpieczny. Dlatego też 13 października trzy i czterolatki z zainteresowaniem słuchały bajki czytanej przez jedną z mam, której bardzo dziękujemy za to, że znalazła czas i poświęciła go maluchom.

AJ

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

13 października społeczność gminy Zadzim związana z oświatą spotkała się w Zespole Szkół w Zygrach, by świętować Gminny Dzień Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka odpowiedzieli pracownicy pedagogiczni oraz niepedagogiczni obu placówek znajdujących się na terenie gminy, emerytowani nauczyciele, reprezentanci rodziców oraz przedstawiciele Rady Gminy na czele z panem przewodniczącym.
Święto oświaty rozpoczął występ uczniów zygierskiej placówki. Następnie rozpoczęła się część oficjalna, w której rozdano nagrody tym nauczycielom, którzy mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W tym roku Nagrodę Wójta Gminy Zadzim z rąk pana Krzysztofa Woźniaka odebrały panie: Ilona Lipiec, Magdalena Jarczewska, Małgorzata Magdziak, Wiesława Truszczyńska i Alicja Zimka.
Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora. W naszej placówce otrzymali je następujący nauczyciele: Dorota Glapska, Agnieszka Józwik, Renata Klimczak, Sławomir Kobielski, Dorota Jaszczak-Kacprzak, Marzena Zel-Budzanowska, Urszula Gajdecka,  Szymon Kaczmarkiewicz oraz pracowicy niepedagogiczni: Wioletta Medyńska, Bożena Wawrzyniak, Edyta Stępińska, Aneta Jarecka, Anna Grzegorczyk i Jolanta Zdrada.

Po nagrodach przyszedł czas na życzenia, które popłynęły z ust pana wójta oraz przewodniczącego Rady Gminy- pana Piotra Trybury. Część oficjalna zakończyła się prezentami. Te trafiły na ręce pań dyrektor, a wszyscy uczestnicy wtorkowego spotkania zostali obdarowani drobnymi upominkami przez wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka oraz zastępcę wójta- panią Irenę Wawrzecką.
Po części oficjalnej uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu pt. "Na przekór PRL" przygotowanego przez artystów Agencji Artystycznej Roma. Uroczystość zakończyła się integracją przy suto zastawionym stole.
W imieniu wszystkich zaproszonych dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania.Więcej zdjęć kryje poniższy link.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

dg

Nasze władze

Na przełomie września i października w naszej szkole ruszyła kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego wyrażana poprzez plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze.
Każdy z kandydatów zachęcał najlepiej, jak tylko potrafił, chcąc w ten sposób przekonać do swojego programu jak największą liczbę wyborców. Ukoronowaniem całej akcji były wybory przeprowadzone w dniu
12 października, w których społeczność uczniowska w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniła samorządową reprezentację szkoły.
Po sprawnym przeliczeniu wszystkich głosów pod nadzorem opiekunek samorządu – pań Danieli Wojtyry i Karoliny Pośpiech - okazało się, że największą ich ilość uzyskał uczeń klasy IIIA – Mateusz Jaszczak i to jemu przypadła funkcja przewodniczącego szkoły w bieżącym roku szkolnym. Jego zastępcą została Zuzanna Ignatowska z klasy IIB. Oprócz nich do Samorządu Uczniowskiego awansowali: Natalia Felinowska (IIIB), Martyna Krajewska (IIA), Olga Rojek (IV), Filip Jabłoński (IIIA), Radomił Kacprzak (Va) oraz Patrycja Stępińska (VIb).

Liczba wszystkich oddanych głosów przedstawiała się następująco:

Jaszczak Mateusz IIIA 35 głosów

Ignatowska Zuzanna IIB 23 głosy

Felinowska Natalia IIIB 17 głosów

Krajewska Martyna IIA 17 głosów

Rojek Olga IV 16 głosów

Jabłoński Filip IIIA 14 głosów

Kacprzak Radomił Va 13 głosów

Stępińska Patrycja VIb 12 głosów

Krajewski Sebastian IA 11 głosów

Rosiak Wiktoria Vb 8 głosów

Solarek Klaudia IB 8 głosów

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy w naszej szkole.

KP

Bambo w przedszkolu

12 października uczniowie klasy IB gimnazjum znów zjawili w grupie trzech i czerolatków, by szerzyć wśród maluchów miłość do słowa pisanego.
Tym razem, by skupić uwagę ruchliwych maluchów Patrycja Sromecka, Katarzyna Fajka i Arleta Szymańska przygotowały inscenizację "Murzynka Bambo". Przedszkolakom występ bardzo się podobał.
W nagrodę za skupienie i zaineresowanie pierwszoklasiści przygotowali dla maluchów niespodziankę- bańki mydlane, które puszczali w takt piosenki "Bańkę łap".

dg

Akywni jesienią

W dniu 12 października w naszej szkole odbył się Jesienny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla szkoły podstawowej.
Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn - po jednej z każdej klasy. Zawody rozegrane zostały w systemie "każdy z każdym". Po niezwykle emocjonującej i zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna "AC Orły" z klasy VIb, II miejsce zajęła drużyna "Wojownicy z galery" z klasy VIa, a na III miejscu uplasowała się drużyna "Bezimienni" z klasy Va. Każda z ekip otrzymała pamiątkowy dyplom. Ale to nie był koniec upominków, na uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka w postaci  czekolady, która zapewne przydała się do regeneracji po zawodach. Tak naprawdę nie liczył się wynik, tylko dobra zabawa oraz integracja uczniów, a także możliwość spędzenia  wolnego czasu w aktywny sposób. Dzięki emocjom, jakie panowały podczas meczów, dzieciaki chociaż na chwię mogły zapomnieć o gadżetach XXI wieku. Opiekunami na turnieju byli: Sławomir Kobielski i Andrzej Gierowski.

SK

PIJ MLEKO, BĘDZIESZ ZDROWY!

Już październik, dlatego jak co roku sześciolatki i uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Szklanka mleka dla każdego ucznia”.
O tym, że mleko jest bardzo zdrowe wiedzą wszyscy. Udział w akcji zadeklarowała większość naszych uczniów. Po mleko zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i piątek do szkolnej świetlicy.

RS

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 357,174 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie