Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Październik 05 2015 23:33:22
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 96
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kasia-naporowska
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Uwaga zmiana organizacji dowozów!

Informujemy, że od dnia 28.09.2015r. zmianie ulegnie organizacja dowozów i odwozów na kierunku Wyrębów (kierowca K. Reczek). Przystanki, na których nastąpi zmiana godziny dowozów oznaczono kolorem czerwonym.
Rozkład znajdą Państwo w zakładce dokumenty szkolne.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Zadzimiu

Edukacja regionalna

O tym, że najlepiej uczyć poprzez doświadczenie, wiedzą wszyscy. Dlatego zgodnie z założeniami programu wychowawczego została opracowana ścieżka regionalna: Zadzimianie we wrześniu 1939 roku. Śladów tych, którzy zginęli w pierwszym miesiącu II wojny światowej na miejscowym cmentarzu szukali uczniowie klasy IB z wychowawczynią Dorotą Kacprzak. Za przewodnika służyła im miejscowa regionalistka, pani Bożena Kuchciak. Młodzi ludzie zobaczyli groby ofiar faszyzmu i poznali ich historie.
W tej samej alejce znajdują się pomniki: Jana Klimczaka, zastrzelonego przez żołnierzy VIII armii Wehrmachtu 6. września 1939 roku, właściciela zadzimskiego wiatraka spalonego przez Niemców; Jana Jagielskiego z Zadzimia, żołnierza 31 pułku Strzelców Kaniowskich z Sieradza, który brał udział w najważniejszej i najdłuższej bitwie o rzekę Wartę i został trafiony pociskiem w głowę na polach wsi Piaski koło Sieradza; Zenobiusza Kliberta z Ralewic – zabitego za posiadanie rzeźnickiego noża (ubój zwierząt był zakazany) oraz grób lotników zestrzelonych we wrześniu 1939 roku.
Nieco dalej spoczywa jedna z pierwszych ofiar wojny w Zadzimiu – dziesięcioletni Januszek Flisowski, syn restauratorów, trafiony przez zabłąkany artyleryjski pocisk.
Uczniowie z szacunkiem słuchali o wojennych losach swoich przodków. Taka lekcja z pewnością lepiej utkwi im w pamięci niż wykład w szkolnej sali.

dk

Zdrowe przedszkolaki

2 października przedszkolaki przygotowały sałatkę owocową. Głównym celem tego zajęcia było przezwyciężanie niechęci do nieznanych potraw oraz uświadomienie dzieciom, że spożywanie owoców to dostarczanie naszemu organizmowi dużej ilości witamin. Samodzielna praca dzieci poprzedzona była burzą mózgów na temat zasad higieny, której należy przestrzegać przy przygotowaniu posiłków.
Dzieci utrwaliły nazwy owoców egzotycznych oraz pochodzących z Polski. Samodzielna praca sprawiła przedszkolakom dużo radości. Dbały o czystość w miejscu pracy oraz przestrzegały bezpiecznego posługiwania się nożem. Sałatka smakowała maluchom, a większość prosiła o dokładkę.
Dziękujemy rodzicom za dostarczone owoce i zachęcamy do przygotowywania wspólnie z dziećmi sałatek owocowych i warzywnych. Dbajmy, aby nasze maluchy spożywały zdrową żywność, a ograniczmy spożycie słodyczy, chipsów oraz picie napojów gazowanych.


Irena Kuster

 

Wyprawka dla maluchów

1 października uczniowie klas I-III zostali obdarowani wyprawkami szkolnymi przygotowanymi przez Grupę Azoty dla dzieci z terenów wiejskich.
Teczki zawierające plan lekcji, blok rysunkowy, plastelinę, mazaki, kredki, farby plakatowe, zeszyt oraz kamizelkę odblaskową dzieci odebrały z rąk wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka oraz współwłaściciela firmy Magrol- pana Macieja Magdziaka. Pan Magdziak współpracujący z grupą Azoty wytypował naszą placówkę jako beneficjenta akcji, a urzędnicy gminny dopełnili wszelkich formalności, by wyprawka dotarła do szkoły.
Dzieci były zachwycone podarkiem. Głośnym podziękowaniom nie było końca, a potem nastąpiło energiczne przetrząsanie teczek. Kamizelki odblaskowe zostały wykorzystane już pierwszego dnia przez wychowanków pani Izabelli Świt, którzy odbyli wycieczkę do miejscowego parku.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.


dg

Jak przygoda - to tylko we Wrocławiu...

Jak przygoda - to tylko we Wrocławiu... Taka myśl przyświecała uczniom naszej szkoły, którzy 25.września pod opieką pań Agnieszki Józwik, Danieli Wojtyry, Karoliny Pośpiech i pana Sławomira Kobielskiego udali się do stolicy Dolnego Śląska.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym i Afrykarium. Nasi uczniowie z bliska mogli oglądać nie tylko żyrafy, słonie, zebry czy małpy ale także obserwować wodny kolorowy świat ryb i przyglądać się zabawom pingwinów. Co odważniejsi stanęli oko w oko z rekinami i płaszczkami oraz olbrzymim kajmanem! Przerywnikiem w spacerze po zoo były zajęcia edukacyjne „Dwa bieguny – cały świat”, podczas których nasi IV- i V-klasiści dowiedzieli się, jaka jest różnica między Arktyką a Antarktydą, jak wygląda ich krajobraz i jakie zwierzęta tam zamieszkują. Jednocześnie poznali gatunki zwierząt zagrożonych wymarciem z powodu topnienia lodu, a na końcu przypomnieli sobie, jak możemy oszczędzać energię, aby uczynić świat lepszym miejscem do życia dla zwierząt polarnych.
Po zwiedzeniu zoo wszyscy mieli możliwość znaleźć się na najwyższym mieszkalno-biurowym budynku w Polsce. Sky Tower (bo o nim mowa) liczy 50 pięter, na które prowadzą 1142 schody. Na szczęście nasi uczniowie nie musieli ich pokonywać, gdyż na taras widokowy zawiozła ich winda. Widok z wysokości 200 metrów na całe miasto jego okolice przerósł oczekiwania wszystkich i zapierał dech w piersiach!
To nie był jednak koniec niespodzianek! Po powrocie na ziemię ;-) uczniowie podążając za przewodnikiem szukali słynnych wrocławskich krasnali ukrytych pośród uliczek Rynku i Ostrowa Tumskiego oraz łączącego ich Mostu Tumskiego znanego również jako Most Zakochanych. Wprawdzie nie udało się odnaleźć wszystkich skrzatów, ale nie można zarzucić naszym wycieczkowiczom chęci ich znalezienia i bystrego spojrzenia. Po wygłaskaniu Profesorka, Latarnika, Ossolinka i Syzyfków trzeba było wracać do Zadzimia...
Zadowolone i uśmiechnięte miny wszystkich potwierdzały jednak, że warto było spędzić cały dzień we Wrocławiu.


Karolina Pośpiech

Więcej zdjęć z wycieczki kryje poniższy link.

Odkrywamy Wrocław

Zdrowo sałatkowo

Szaleństwo zdrowego gotowania ogarnęło całą Polskę. Popularność "Masterchefa", "Kuchennych rewolucji", "Piekielnej kuchni" i "Ugotowanych" wskazuje na to, że Polacy kochają gotować i dobrze jeść.
Dobre jedzenie powinno być przede wszystkim zdrowe. Uczniowie klasy VIb postanowili wpisać się w nurt zdrowego odżywiania, który opanował rówież szkoły. 24 września na godzinie wychowawczej szóstoklasiści przygotowali trzy sałatki, do których wykorzystali następujące produkty: sałatę, brokuły, pomidory, ogórki, paprykę, tuńczyka, jajka, ser feta, jogurt naturalny, gruszki, prażone orzechy włoskie, oliwę, ocet winny, czosnek, sól ziołową, pieprz ziołowy i czarny. Dzięki zapałowi kulinarnemu w niespełna pół godziny powstały sałatki: brokułowa z sosem czosnkowym, z tuńczyka z sosem winegret oraz z gruszkami i prażonymi orzechami.
Sałatki serwowane z tostami z ciemnego pieczywa szybko zniknęły z talerzy. Uczniowie klasy VIb już myślą nad kolejnym menu.

Przepisy na nasze sałatki znajdziecie w zakładce publikacje.

dg

Rozmawiali o dopalaczach

24 września uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści uczestniczyli w szkoleniu na temat dopalaczy.
Pogadankę na temat szkodliwego działania substancji kryjących się pod nazwą "produkty kolekcjonerskie" przeprowdziła pani Joanna Sobczyńska.

Pani Joanna jako specjalista psychoterapii uzależnień, pracownik Centrum Psychiatrycznego w Warcie oraz Poradni Leczenia Uzależnień na co dzień styka się z dziećmi, które uległy pokusie narkotyków i dopalaczy.
Dzięki swym doświadczeniom prowadząca szkolenie mogła opowiedzieć uczniom o skutkach ubocznych działania "Mocarza" i "Krokodylka". Nasi uczniowie wspólnie z panią Joanną zastanawiali się, dlaczego dzieci i młodzież sięgają po niedozwolone substancje. Doszli do wniosku, że czasem jest to zwykła ciekawość, innym razem presja rówieśników lub chęć odreagowania stresów. Nasi szóstoklasiści oraz gimnazjaliści mieli wiele pomysłów na zdrowe wyzwolenie endorfin w organizmie- sport, taniec, pasje.
Wierzymy, że dzięki profilaktyce nasi uczniowie nigdy nie popadną w zgubne uzależnienia.

dg

Jak słyszą pierwszoklasiści?

23 września zadzimscy pierwszoklasiści wzięli udział w ministerialnym projekcie badania słuchu u dzieci rozpoczynających naukę.
Program badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych położonych w gminach wiejskich realizowany jest we współpracy z Instytutem Fizjologii i patologii Słuchu,
Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek – Człowiekowi”.
Dzięki badaniu już wkrótce dowiemy się, jak słyszą nasi najmłodsi uczniowie.

 

dg

 

Harcerze - Artyści

Od kilku lat w Zadzimiu działa 32. Specjalnościowa Drużyna Środowiskowa im. Zygmunta II Augusta, a 19.września rozpoczęła swą działalność Zadzimska Harcerska Drużyna Próbna o profilu artystycznym. Na razie jest nas mało, ale liczymy na to, że będą zgłaszały się kolejne osoby, które lubią śpiewać,recytować i odgrywać role.
Na pierwszym spotkaniu harcerka Zuzia Marciniak opowiedziała nam o harcerstwie, zapoznała nas z kodeksem harcerskim oraz nauczyła śpiewać piosenkę o harcerskiej lilijce. Natomiast pod czujnym okiem p. Doroty Kacprzak poznawaliśmy tajniki sztuki recytacji – wykonywaliśmy ćwiczenia dykcyjne, oddechowe i relaksacyjne (Przy tej okazji przypomniały nam się przedszkolne lata.), a później przygotowaliśmy scenariusz scenki na podstawie wiersza o myszkach. Mamy nadzieję, że uda nam się zaprezentować efekt pracy młodszym koleżankom i kolegom.
Zapraszamy wszystkich chętnych na sobotnie zbiórki w godz. 9.30 -12.30. Deklaracje do wypełnienia u p. D. Kacprzak.

Czuwaj!

dk

Sposób na piątkowe popołudnie

18. września grupa 38. uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, pod opieką p. Renaty Micewskiej- Mielnik, p. Elżbiety Cichosz i p. Doroty Kacprzak, wybrała się do kina w Łodzi na premierę filmu „Klub Włóczykijów” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego.
Nowa polska komedia familijna powstała na podstawie książki Edmunda Niziurskiego, autora znanej i lubianej przez uczniów powieści „Sposób na Alcybiadesa”, okazała się dobrym sposobem na spędzenie piątkowego popołudnia.
Ale miło było nie tylko w kinie. Również w autobusie uczniowie doskonale się bawili, śpiewając wspólnie swoje ulubione piosenki.

 

dk

Absolwenci w naszych progach

18 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z absolwentem miejscowego gimnazjum  Aleksandrem Augustyniakiem, obecnie studentem Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu uczestniczyła klasa IIIB wraz z wychowawcą. Uczniowie poznali pasje i zainteresowania swojego starszego kolegi, którego jednym z największych sukcesów było uzyskanie aż dwukrotne (w 2007r. i 2010r.) tytułu laureata w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny” (nagrodą były wycieczki zagraniczne), zdanie matury na bardzo wysokim poziomie (matematyka podstawowa na 100%, rozszerzona na 98%). Obecne losy naszego absolwenta są równie ciekawe, ponieważ wybrał trudne studia na kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Mechatroniki. Uczniowie usłyszeli kilka cennych rad na temat wyboru szkoły średniej, dowiedzieli się na co zwrócić uwagę podczas dni otwartych szkół ponadgimnazjalnych, czym kierować się wybierając zawód. Aleksander odpowiadał również na pytania dotyczące naszej szkoły, mówił, że ważne jest, aby nie bać się zadawać pytań, że sukces osiągają zwykli ludzie, ale niezwykłą pracą.
Było to bardzo pouczające spotkanie. W ubiegłym roku szkolnym naszymi gośćmi – absolwentami byli już Szymon Prusaczyk oraz Sebastian Romanowski. Może ktoś z Was chciałby wpaść do naszej szkoły i podzielić się swoimi  małymi i dużymi sukcesami? Byłoby bardzo miło Was gościć.

Magdalena Jarczewska

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 279,743 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie