Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Styczeń 21 2018 01:30:49
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 163
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: ShantaFab
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

O tytuł Sportowca Roku Nad Wartą

Radomił Kacprzak, uczeń klasy VI a, walczy o tytuł Sportowca Roku Nad Wartą. Można na niego
głosować do 26.01.2018roku, wysyłając SMS-a (2,46 z VAT) o treści: SN.75 na numer:72355.
Radomił Kacprzak (2006) od 2014 roku należy do Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska. Trenuje dwa razy w tygodniu w Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „Dragon” pod kierunkiem shihana Macieja Grubskiego. Doskonali swoje umiejętności podczas Letnich Akademii Karate (Księże Młyny 2015, Wądzyn 2016 i 2017) oraz Seminariów Szkoleniowych Karate Shotokan NSKF (Brodnica 2016 i 2017, Poddębice 2016 i 2017, Brodnica-Rypin 2017). 17.02.2017r. zdał egzamin na stopień 4 kyu.
Osiągnięcia:
XVII Mistrzostwa CPSiR „Dragon” Poddębice 2015 – złoty medal (kumite indywidualne),
V Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF Polska Łęczyca 2015 – brązowy medal (kata drużynowe),
IV Turniej Małego Karateki Uniejów 2015 – srebrny medal (kumite indywidualne),
XVIII Mistrzostwa CPSiR „Dragon” Poddębice 2016 – srebrny medal (kumite indywidualne),
VI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF Polska Łęczyca 2016 – srebrny medal (kata drużynowe),
V Turniej Małego Karateki Uniejów 2016 – złoty medal (kumite nihon shobu) i brązowy medal (kumite),
III Puchar Polski Karate Shotokan NSKF Brodnica 2016 – srebrny medal (shobu nihon kumite),
III Puchar Europy Karate Shotokan NSKF Francja 2016 – brązowy medal (kumite),
XX Otwarty Gwiazdkowy Turniej Karate Shotokan Poddębice 2016 – złoty medal,
XIX Mistrzostwa CPSiR „Dragon” Poddębice 2017 – złoty medal (kumite nihon shobu), złoty medal (kihon ippon kumite) oraz Puchar Burmistrza dla Najlepszego Zawodnika,
Mistrzostwa Polski Karate NSKF i UKW Brodnica 2017 - złoty medal (kihon ippon kumite), złoty medal (kumite nihon shobu) i brązowy medal (kata),
VI Turniej Małego Karateki Uniejów 2017 – złoty medal (kumite nihon shobu), złoty medal (kihon ippon kumite), srebrny medal (kata) oraz Puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju,
Mistrzostwa M.U.K.S.Shotokan Karate pod Patronatem Burmistrza i Starosty miasta Rypina 2017- złoty medal (kata), złoty medal (kumite nihon shobu), złoty medal (kihon ippon kumite) oraz Puchar dla Najlepszego Zawodnika Zawodów,
IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF Łęczyca 2017 – złoty medal (shobu nihon kumite), srebrny medal (kata), brązowy medal (kihon ippon kumite),
XXI Otwarty Gwiazdkowy Turniej Karate Shotokan Poddębice 2017 – złoty medal (kata), brązowy medal (kihon ippon kumite).

Radomił lubi również biegać. Dwukrotnie zajął I miejsce w Biegu Bez Barier Dla Dzieci (Poddębice 2016 i 2017). Wyróżnia się też w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych (Uniejów 2016 – I miejsce, 2017 – IV miejsce).
Od ubiegłego roku trenuje piłkę nożną w „Pisi Zygry” pod kierunkiem p. Tadeusza Blaźniaka.

Wśród książek

4 stycznia dzieci z przedszkola- II grupa, odwiedziły bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.
Panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiadały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, panie bibliotekarka przeczytały dzieciom bajeczkę pt: „Świnka Peppa” i „Czerwony Kapturek”.
Pani wypożyczyły kilka książeczek, by móc je później czytać w przedszkolu. Dzieci podziękowały za miłe spotkanie i zaprosiły panie bibliotekarki do przedszkola, aby tam poczytały im ulubione bajeczki.

AJ

Spotkanie przy wigilijnym stole

22 grudnia społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu oraz licznie przybyli goście jak co roku spotkali się, by wspólnie przeżywać pamiątkę narodzin Jezusa.
Wśród przybyłych gości znaleźli się: wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, prezes miejscowego oddziłu Banku Spółdzielczego- pani Maria Tomczyk, kierownik Biblioteki Publicznej w Zadzimiu- pani Halina Ryman, reprezentantka Rady Powiatu- pani Krystyna Godzińska oraz proboszcz zadzimskiej parafii- ks. Juliusz Mieczyński. Salę jak zwykle zapełnili po brzegi rodzice, którzy zawsze chętnie uczestniczą w naszych spotkaniach wigilijnych.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół- pani Izabella Świt, a po niej na scenę wkroczyli mali aktorzy.
Tegoroczną część artystyczną stanowiły jasełka wystawione przez uczniów klas czwartych przygotowanych przez panią Katarzynę Włodarczyk oraz pana Andrzeja Czechowicza.
Widzowie mogli być świadkami wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu- zwiastowania, tułaczki Maryi i Józefa, gniewu Heroda, aniołów obwieszczających dobrą nowinę pasterzom oraz wizyty Trzech Króli.
Młodzi aktorzy na scenie oprócz pięknych strojów prezentowali dojrzałość oraz brak tremy. Występ czwartoklasistów okrasili nasi soliści: Zuzanna Dobrzyńska, Kinga Sobolewska, Łukasz Stępień, Natalia Medyńska, Martyna Świt oraz Jakub Magdziak.
Część artystyczna zakończyła się wspólnym kolędowaniem.
Po artystach na scenę wkroczyli nasi goście- ks. Juliusz Mieczyński, pan wójt Krzysztof Woźniak, panie Maria Tomczyk oraz Krystyna Godzińska, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Na zakończenie naszej uroczystości spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, który uginał się od potraw przygotowanych przez szkolną kuchnię oraz sałatek i ciast dostarczonych przez niezawodne mamy naszych uczniów.
Jeszcze raz gratulujemy udanego występu naszym szkolnym artystom. Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Spotkanie wigilijne

dg

Prezenty w przedszkolu

21 grudnia do przedszkola zawitał Mikołaj, który obdarował maluchów prezentami.
Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie radosnego dnia dla dzieci.

IK

 

 

 

 

 

Spacer

Przedszkolaki podczas spaceru obserwowały dekoracje świąteczne.

 

 

 

 

 

 

 

IK

Czwartoklasiści na poczcie

Od dawna wiadomo, że najlepiej uczyć się przez doświadczenie. Dlatego uczniowie klas IVa i c własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, na których na języku polskim napisali życzenia. Następnie włożyli je w koperty i zaadresowali. 19 grudnia i 20 grudnia udali się z polonistką do Urzędu Pocztowego w Zadzimiu i wysłali bożonarodzeniowe życzenia. Teraz z niecierpliwością czekają, aż kartki trafią do adresatów.

dk,dg

Turniej Gwiazdkowy Karate

17 grudnia Radomił Kacprzak, uczeń kl. VIa uczestniczył w XXI Otwartym Gwiazdkowym Turnieju Karate Shotokan NSKF Poddębice 2017. Zawodnik „Dragona Poddębice” rywalizował z karatekami z Uniejowa, Łęczycy, Brodnicy czy Warszawy. Zdobył złoty medal w kata indywidualnym i brązowy w kihon ippon kumite.
Naszemu zawodnikowi życzymy, by nigdy nie stracił motywacji do doskonalenia umiejętności.

dk

Zbiórka samorządu zakończona

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują wsparcia.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość

  - DZIĘKUJEMY !

Opiekunki samorządu uczniowskiego składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu - Oddział Rehabilitacyjny dla Dzieci w Rafałówce.
Dziękujemy Wam - kochani uczniowie i przedszkolaki - za to, że z takim poświęceniem wparliście naszą akcję przynosząc zabawki, pluszaki, gry, puzzle, klocki, auta, lalki, książki, przybory szkolne i wiele, wiele innych:)
Nie zawiedli nas rodzice, którzy również wspierali nas i wspomagali z nami ten szlachetny cel.
Bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.Opiekunki SU,
A. Krupińska
M. Czyż-Szymczak

Zostań św. Mikołajem!

Paczka świąteczna przygotowana przez uczniów klasy V oraz IIB już wyruszyła w podróż do małych podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei. W Waszym imieniu wolontariusze fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przekażą gry planszowe oraz maskotkę pacjentom onkologicznym.
Dziękujemy za okazane serce.

 dg

 

 

 

 

 

 

 


Godzina Kodowania w naszej szkole!

Od 4 do 11 grudnia trwał tydzień, w którym na całym świecie przeprowadzane są warsztaty w ramach tzw. Godziny Kodowania (Hour of Code), czyli programu promującego kodowanie wśród uczniów. 
Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Uczniowie z klasy IVa, V, VIa i b oraz sódmych mieli  możliwość  uczestniczenia w takich warsztatach na lekcjach informatyki. Wszyscy
świetnie bawili się jednocześnie poznając tajniki kodowania.
Godzina Kodowania jest godzinnym wstępem do informatyki, mającym na celu odczarowanie programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw.
Nasza „Godzina Kodowania” była super!

RK

„Jak żyć zgodnie z innymi?”

11 grudnia z uczniami klasy IIIa odbyły się zajęcia edukacyjno–rozwojowe pt. „Jak żyć zgodnie z innymi?” Poprowadziła je Małgorzata Charuba – psycholog Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Poddębicach.
W trakcie spotkania dzieci zostały zaproszone do refleksji na temat uwarunkowań zgodnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej oraz dobrego samopoczucia w klasie i szkole. Przeanalizowano również czynniki, które zakłócają zgodę w relacjach koleżeńskich. Dyskutowano, co warto robić, by zapewniać sobie i innym bezpieczeństwo w klasie czy szkole oraz jakich zachowań się wystrzegać, by zwrotnie nie stać się ofiarą zachowań agresywnych ze strony innych.
Zajęcia zakończyły się w świątecznej atmosferze. Dzieci postanowiły być grzeczne, by nie narazić się świętemu Mikołajowi, który już niedługo dotrze do nich ze świątecznymi prezentami.

Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 441,656 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie