Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Grudzień 18 2014 23:19:34
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 87
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Avrelyoot
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego otwarte i dla nas

Gmina Zadzim stała się jednym z 45 beneficjentów unijnego programu pod nazwą "Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego". Dzięki uczestnictwu w projekcie nasza placówka zostanie wyposażona w sprzęt, którego celem jest zwiększenie wydajności, efektywności i jakości nauczania.
O postępach wdrażania projektu w naszym Zespole będziemy informować Was na bieżąco.
Więcej informacji na temat "Edukacyjnych Wrót Regionu Łódzkiego" znajdziecie na stronie Urzędu Gminy w Zadzimiu.

Kliknij, aby zobaczyć informacje o inwestycjach współfinansowanych z UE na stronie Gminy Zadzim

Recytowała poezję regionalną

W Powiatowej Bibliotece w Poddębicach 17 grudnia o godz.10.00 rozpoczęła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Moja Mała Ojczyzna". Reprezentantka naszego gimnazjum zaprezentowała dwa wiersze: Zdzisława Kupczyka "Dobranoc książę" i Marii Duszki "Stary dobry doktor".
Interpretacja głosowa poezji regionalnej zaproponowana przez Katarzynę Magdziak zyskała uznanie jury, o czym świadczy przyznanie jej I nagrody. Z sukcesu młodej zadzimianki mogły od razu cieszyć się towarzyszące jej opiekunki: pani kierownik Gminnej Biblioteki w Zadzimiu - Halina Ryman i polonistka Dorota Kacprzak. Podczas obrad komisji konkursowej zebranym w czytelni młodym recytatorom przybliżono postaci Marii Duszki, Zdzisława Kupczyka, Ziemowita Skibińskiego i Benedykta Krystka, czyli poetów związanych z Małyniem, Pudłowem i Poddębicami.
Uczennicy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

dk

O zwyczajach bożonarodzeniowych po polsku i po angielsku

17grudnia rodzice uczniów klas piątych przybyli na polsko-angielską lekcję otwartą, której tematem były zwyczaje bożonarodzeniowe.
Piątoklasiści przygotowani przez panie Dorotę Glapska i Angelikę Krupińską zaprezentowali rodzicom dawne, często już zapomniane wigilijne obyczaje i wierzenia, a w części poświęconej obchodom Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii, przedstawili gościom tamtejsze zwyczaje.
Dzięki swym pociechom rodzice dowiedzieli się, że wiele tak chętnie powtarzanych przez nas corocznie świątecznych obyczajów pochodzi jeszcze z czasów pogańskich. Dla naszych przodków magia Wigilii nie oznaczała tylko radości z faktu narodzin Jezusa, ale był to też dzień, w którym wiara w kontakty z duszami zmarłych była szczególnie silna.
By zachęcić zmarłych do wizyty na wyjątkowej wieczerzy, rozpoczynano ją po zmroku i spożywano przy świecach, czyli "światełkach dla zmarłych". Podczas wieczerzy jedzono postne potrawy szczególnie lubiane przez dusze z zaświatów, a resztki potraw pozostawiano na stołach, by i przybyli goście mogli się posilić. Talerz, który  dziś pozostawiamy dla niespodziewanego gościa jeszcze sto lat temu był talerzem dla bliskich zmarłych.
Prowadzący lekcję, czyli uczniowie zapytali rodziców, jakie jeszcze potrawy znajdowały się dawniej na wigilijnym stole. Dzieci z radością zareagowały na fakt, że rodzice nie znali odpowiedzi na to pytanie i szybko poinformowały, że dawniej jedzono też zupę migdałową, barszcz z żytniej mąki, siemieniec, czyli zupę z siemienia lnianego, grochówkę, polewkę z maku z jagodami, ale też pierogi z jabłkami lub śliwkami, kapustę kiszoną i gotowaną rzepę suszoną.
W części poświęconej obyczajom angielskim piątoklasiści w języku Brytyjczyków opowiadali o tamtejszych zwyczajach. Na angielskim stole świątecznym pojawił się pieczony indyk, ziemniaki, brukselka, marchewka i sos żurawinowy oraz  świąteczny pudding. Nie mogło też zabraknąć jemioły oraz skarpet zawieszonych nad kominkiem oraz świątecznych krakersów, po rozerwaniu których na ziemię posypały się łakocie.
Rodzice dowiedzieli się, że w angielskich domach też pozostawia się potrawy dla przybyszów, ale nie są to potrawy dla zmarłych, ale dla Mikołaja, którego najmłodsi pragną zadowolić mlekiem i ciasteczkami.
Uczniowie opowiedzieli też swym gościom o historii pierwszej choinki, którą sprowadził książę Albert w 1841r. oraz o największym drzewku w Anglii, które staje na placu "Trafalgar Square". Choinka ta jest corocznym darem od Norwegów, którzy w ten sposób wyrażają wdzięczność za pomoc podczas II wojny światowej.
Na zakończenie lekcji były świąteczne łakocie i kolędy, po polsku i po angielsku.
Z opinii rodziców wiemy, że lekcja się podobała.dg

Wszystko o racjonalnym żywieniu

16 listopada w ramach realizacji projektu "Trzymaj formę" Katarzyna Cepowska i Agnieszka Augustyniak reprezentowały szkołę podczas eliminacji powiatowych do Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu. Do etapu wojewódzkiego, wykazując się bardzo dobrą znajomością zasad aktywnego stylu życia, zbilansowanej diety oraz  postaw niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej, zakwalifikowała się Agnieszka Augustyniak, która pod opieką pani Anny Prusaczyk pojechała 16 grudnia do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Po rozwiązaniu testu gimnazjaliści udali się na zasłużony odpoczynek do palmiarni, gdzie podziwiali piękne egzotyczne rośliny. W tym czasie komisja konkursowa sprawdzała testy. Agnieszka i jej opiekunka włożyły dużo pracy w przygotowanie do olimpiady, co zostało zauważone przez jury. Uczennica wróciła do szkoły z wyróżnieniem i nagrodami rzeczowymi. Agnieszce oraz jej opiekunce gratulujemy.
Jeżeli ktoś potrzebuje porady, co i jak często jeść oraz jakie ćwiczenia wykonywać, aby być zdrowym i szczupłym, powinien zgłosić się do Agnieszki - naszego szkolnego eksperta.

dk i aa

Gimnazjum z certyfikatem

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjum uzyskało "Certyfikat szkoły przyjaznej żywieniu i aktywności fizycznej". Certyfikat ten przyznawany jest szkole, która pomyślnie wdrożyła program zgodny z opracowanymi kryteriami. Jego celem jest wsrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i w konsekwencji zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innych chorób przewlekłych.
Nasza szkoła aktywnie działa na rzecz przestrzegania zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej poprzez wprowadzenie m.in. możliwości wspólnego spożywania drugiego śniadania na stołówce szkolnej podszas drugiej przerwy, przygotowanie jadłospisu zgodnego z zaleceniami Instytutu Żywienia i Żywności oraz prowadzenia szkoleń dla rodziców, nauczycieli i uczniów na temat zdrowego odżywiania. Jesteśmy inicjatorami wyjazdów na basen, lodowisko, organizujemy zawody sportowe oraz rajdy rowerowe.
Pmiętajcie- zdrowie to bezcenny dar, którego nie można kupić i który należy nieustannie pielęgnować. Dlatego ze wszystkich sił zachęcamy was do racjonalnego, zdrowego odżywiania oraz do codziennej aktywności fizycznej.

Sławomir Kobielski

Ciekawych ludzi ciąg dalszy

8 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody". Klasa IIB gościła na lekcji panią Lucynę Maciejewską, kierowcę autokaru szkolnego. Uczniowie dowiedzieli się dużo o trudach tej pracy, ale także o satysfakcji z wykonywanego zawodu.
11 grudnia miało miejsce kolejne spotkanie, tym razem z panią Marią Tomczyk, dyrektorem Banku Spółdzielczego w Zadzimiu.
Pani Maria odpowiedziała na kilka pytań związanych z finansami, bankowością, marzeniami i swoją pracę. Po raz kolejny potwierdziła się reguła, że najważniejsze to wykonywać pracę, którą się lubi, która daje dużo satysfakcji i nie zrażać się niepowodzeniami.

MJ


Odetchnęli z ulgą

11 grudnia najstarsi uczniowie ZS w Zadzimiu napisali próbny egzamin z języka angielskiego, który sprawdzał zarówno umiejętność słuchania, jak i czytania ze zrozumieniem. Od godziny 9.00(przez 60 minut) rozwiązywali arkusz z poziomu podstawowego, a po przerwie (również 1 godzinę) arkusz z poziomu rozszerzonego. Na szczęście nie zawiódł żaden magnetofon. Po ostatnim próbnym egzaminie nauczyciele z komisji nadzorującej (A. Blaźniak, J. Świątek - Szokalska, P. Kuźnik, D. Kacprzak) i wszyscy uczniowie odetchnęli z ulgą.
Mam nadzieję, iż po ogłoszeniu wyników ci, którzy jeszcze nie zaczęli powtarzać  materiału, dojdą do wniosku, że bez żadnej wiedzy niełatwo zostać "Królem Strzelców" podczas rozwiązywania testów i zaczną się uczyć, żeby na egzaminie w kwietniu pewnie wybierać prawidłowe odpowiedzi, zamiast "strzelać".
Życzę wszystkim trzecioklasistom dużej motywacji do nauki.

dk

Mikołajki w Łodzi

10 grudnia po zakończeniu lekcji pięćdziesięcioro jeden uczniów wyruszyło do Łodzi, by tam świętować mikołajki. Czwarto, piąto i szóstoklasiści mieli różne pomysły na to, jak spędzić czwartkowe popołudnie, stąd program wyjazdu był bardzo urozmaicony.
Klasa 4b oraz większość szóstoklasistów wraz z paniami Danielą Wojtyrą oraz Katarzyną Patorą udali się do kina Cinema City na film pt. "Uwolnić Mikołaja". Pozostali wybrali fantasy, dlatego pod opieką pana Szymona Kaczmarkiewicza obejrzeli film pt. "Wielka szóstka".
Gdy część zadzimskich uczniów relaksowała się w kinie, członkowie klasy Vb pod opieką pani Doroty Glapskiej szlifowali swe umiejętności jazdy na łyżwach. Techniki obrane przez piątoklasistów były przeróżne- od metody "podrepczę przy bandzie", odważniejszą- "padnij-powstań", po ładne ślizgi zakończone tylko niekiedy upadkami. Wszystkim młodym łyżwiażom należy pogratulować odwagi i zapału. Po godzinnej zabawie uczniowie klasy Vb przenieśli się do Muzeum Fabryki, gdzie wzięli udział w warsztatach "Tkanina i co dalej?". Muzeum Fabryki to historia włókienniczej Łodzi w pigułce. Dzięki warsztatom dzieci mogły dowiedzieć się, co znajdowało się w poszczególnych budynkach dzisiejszego centrum handlowo-rozrywkowego "Manufaktura".

Warsztaty, jak sama nazwa na to wskazuje, oprócz wykładu na temat imperium Izraela Poznańskiego, zawierały część praktyczną, która polegała na tkaniu, nawijaniu i skręcaniu nici oraz projektowaniu wzoru tkaniny. Największe wrażenia na uczniach zrobili Mietek, Stefan i Zuzanna- oryginalne warsztaty tkackie pochodzące z fabryki Poznańskiego, po uruchomieniu których muzealna podłoga zadrgała, a huk nie pozwolił na jakąkolwiek komunikację. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy dowiedziały się, że na jednej sali produkcyjnej takich maszyn mogło znajdować się od dwustu do ponad tysiąca. O jakichkolwiek zasadach bhp nie było wtedy mowy.
Po zakończonych seansach filmowych amatorzy kina również postanowili rozruszać się na lodowisku. Następnie wszyscy uczestnicy wyjazdu spotkali się na piętrze restauracyjnym, by uzupełnić kalorie.
Wyjazd należy uznać za bardzo udany.


dg

Egzaminów ciąg dalszy...

10 grudnia przed godziną 9.00 przy sali gimnastycznej zebrali się uczniowie trzecich klas gimnazjum. Jak poprzedniego dnia wylosowali miejsca. Cóż się okazało? Szczęśliwa trzynastka przypadła Klaudii Stępień, a Mateusz Tomalka znów zajął pierwszą ławkę(Ale tym razem od strony okien.) Dwudziestosiedmioosobowa grupa gimnazjalistów zmierzyła się najpierw z fizyką, biologią, geografią i chemią a po przerwie z matematyką. Po egzaminie było wiele emocji. Uczniowie porównywali swoje odpowiedzi z odpowiedziami kolegów, a w jednym z zadań każdy miał inną odpowiedź. Jaki można z tego wyciągnąć wniosek? Oczywiście taki, że komisja w składzie: pani Anna Prusaczyk, pani Karolina Pośpiech, pani Anna Blaźniak, pani Renata Micewska- Mielnik i pani Dorota Kacprzak zadbały, by każdy pracował samodzielnie.

dk

Egzamin z OPERONEM

9 grudnia rozpoczął się Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwały: pani wicedyrektor Monika Woźniak, pani Anna Blaźniak  i pani Dorota Kacprzak. Trzecioklasiści mogli poczuć się jak na prawdziwym egzaminie. Przed wejściem do sali gimnastycznej musieli rozstać się ze swoimi ulubionymi telefonami komórkowymi. Następnie wylosowali numery miejsc i otrzymali paski z imieniem i nazwiskiem, kodem, datą i miejscem urodzenia oraz numerem PESEL. W sali pani wicedyrektor poinformowała uczniów o zasadach kodowania prac i zapoznała z procedurami przebiegu egzaminu. W końcu trzecioklasiści dostali arkusze sprawdzające, ile zapamiętali z historii i wiedzy o społeczeństwie. Musieli wykazać się wiedzą, m.in. o starożytnym Egipcie, stylach architektonicznych czy dynastii Piastów. Jednak najwięcej emocji wzbudziło pytanie dotyczące długości kadencji prezydenta, o czym świadczyła burzliwa dyskusja prowadzona przed salą tuż po zakończeniu trwającego 60 minut egzaminu. Głośno wymieniając się odpowiedziami, trzecioklasiści udali się do szkolnego sklepiku, aby uzupełnić kalorie przed językiem polskim.  
Po przerwie uczniowie z zapałem zabrali się do drugiej części egzaminu. Mieli 90 minut na przeczytanie ze zrozumieniem mitu o Prometeuszu, wiersza Wisławy Szymborskiej o złym traktowaniu zwierząt, wykazanie się wiedzą ze słowotwórstwa i teorii literatury oraz umiejętnością redagowania rozprawki. W wypracowaniu prezentowali bohaterów literackich i znanych ludzi ze współczesnego świata potrafiących czynić dobro.
Po wysiłku umysłowym trzecioklasiści udali się do szkolnej stołówki, a tam "czekały na nich" kotlety z ryżem i surówką.

dk

Eliminacje z angielskiego

Uczennice klasy II gimnazjum Patrycja Cylińska i Dominika Siewierska oraz klasy III Katarzyna Cepowska i Katarzyna Magdziak wzięły udział w szkolnych eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum.
Uczennice rozwiązywały zadania sprawdzające ich znajomość rozumienia tekstu czytanego i znajomość struktur gramatyczno - leksykalnych. W ostatniej części konkursu dziewczyny musiały udowodnić, że posiadają szeroką wiedzę o krajach anglojęzycznych.
Pomimo wysiłku i trudu włożonego w przygotowanie się do konkursu, nikomu nie udało się  zakwalifikować do etapu rejonowego.

AK


Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 226,887 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie