Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Listopad 25 2015 11:09:47
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 101
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magdalena
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Do dziury myszka, do dziury...

23. listopada cztery gimnazjalistki ze swoją polonistką udały się do przedszkola, aby zaprezentować maluchom historyjkę o przechwalających się myszkach (Sylwia Augustyniak, Agata Gogolewska i Gabrysia Perkowska), które zostały pożarte przez kota (Patrycja Sromecka). Ponadto starsze koleżanki wspólnie z przedszkolakami śpiewały „Do dziury myszka, do dziury” oraz bawiły się w kotka i myszkę.
Poniedziałkowe czytanie lub odgrywanie krótkich scenek na podstawie wierszy to jeden z wielu naszych sposobów na zainteresowanie uczniów tekstem literackim.

dk

Czyste powietrze wokół nas

W dniach od 16-20 listopada realizowany był program przedszkolnej edukacji antytytoniowej z udziałem rodziców- „Czyste powietrze wokół nas”.
Podczas spotkania grupowego rodzice podpisali kontrakt, w którym wyrazili zgodę na uczestniczenie dziecka w programie, a także zobowiązali się osobiście przestrzegać zasad niepalenia papierosów przy dziecku oraz dawać wsparcie dziecku w sytuacjach, gdy chce unikać zadymionych pomieszczeń oraz w sytuacjach, gdy ktoś pali przy nim.
Dzieci podczas pięciu zajęć warsztatowych poznały źródła i rodzaje dymu poprzez obserwację w środowisku. Określały przyczyny wydobywania się dymów. Zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów.
W codziennych zajęciach towarzyszył dzieciom Dinuś, który lubił przebywać w czystym środowisku. Dzieci wykonały prace plastyczne, poznały historyjkę o podróży Dinusia pociągiem, historię pewnego komina fabrycznego, nauczyły się również piosenki „Zielony Dinek” i wiersza „Tato, Mamo – nie pal przy mnie” oraz rozwiązały test „W trosce o zdrowie”. W ostatnim dniu kolorowały znak pod hasłem „Proszę! Nie pal przy mnie”, który wzięły do domu.
Zajęcia o czystym powietrzu będą rozszerzane i realizowane również w późniejszym terminie.

Irena Kuster

„Moja Mała Ojczyzna” - gminny etap

 20. listopada sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę w Zadzimiu przy współpracy polonistek z ZS w Zadzimiu.
Po dwa wiersze poetów regionalnych recytowali: Justyna Kęsiak (IIB), Joanna Kuchciak (IIA), Kacper Kuchciak (IIA), Gabriela Perkowska (IIB), Patrycja Sromecka (IIB), Izabela Szymczak (IIB) i dwie gimnazjalistki ZS w Zygrach.
Ich przepięknych recytacji wysłuchali zaproszeni goście, czyli uczniowie kl. IB i IIB wraz z opiekunkami:p. Renatę Serafińską i p. Dorotą Kacprzak. Po wystąpieniu ostatniej uczestniczki komisja udała się na naradę, a polonistka przeczytała zgromadzonym uczniom dwa rozdziały „Przygód Mikołajka”.
Jury w składzie: p. Halina Ryman, p. Monika Woźniak, p. Katarzyna Patora, p. Katarzyna Nastarowicz wyłoniło dwie recytatorki, które. będą reprezentować gminę w Powiatowej Bibliotece w Poddębicach. Z naszej szkoły do trzeciego etapu przeszła Gabriela Perkowska.
Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Wszystkim dziękujemy za dostarczenie nam poetyckich wzruszeń, a Gabrysi życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

dk

Zupa z soczewicy

20 listopada uczniowie klasy VIb podczas godziny wychowawczej po raz kolejny gotowali.
Tym razem królującym produktem była soczewica. Pierwsze reakcje uczniów na wieść o spróbowaniu nowej, nieznanej dotąd rośliny strączkowej nie były optymistyczne. Miny szóstoklasistów mówiły jedno- ble!
Czerwone pastylki, jak nazwali je uczniowie, okazały się jednak zaskoczeniem. Zupa, do której oprócz czerowej soczewicy dodaliśmy marchewkę, pietruszkę, selera, szpinak, pomidora i czosnek podbiła wiele podniebień.
Po raz kolejny okazało się, iż dzieci twierdzą, że nie lubią czegoś, czego nawet wcześniej nie spróbowały.
My otwieramy się na nowe produkty i smaki. Warto, by być zdrowym.


dg

Konkurs dla miłośników języka ojczystego

Po gimnazjaistach przyszła kolej na uczniów szkoły podstawowej.
19 listopada siedem uczennic klas szóstych przystąpiło do szkolnych eliminacji do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Natalia Grzegorczyk, Weronika Woźniak, Aleksandra Cylińska, Idalia Drzewiecka, Katarzyna Fajka, Klaudia Solarek i Arleta Szymańska przez 45 minut mierzyły się z zadaniami z zakresu gramatyki, ortografii oraz literatury. Czy zmagania dadzą dziewczętom awans do etapu rejonowego? O tym przekonamy się już wkrótce.

dg

Recytujemy grecką literaturę

18. listopada zakończyły się szkolne eliminacje do XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej. W naszej placówce wiersz i prozę wybranego greckiego twórcy wyrecytowało 49 osób. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się poezja Aresa i Nikosa Chadzinikolau oraz bajki Ezopa.
Jury w składzie:
p. Bożena Kuchciak, p. Katarzyna Patora, p. Dorota Glapska i p. Dorota Kacprzak wyłoniło recytatorów, którzy 24.11. i 25.11. będą reprezentować ZS w Zadzimiu w Poddębickim Domu Kultury i Sportu.
W powiatowym konkursie wezmą udział:

*szkoła podstawowa:

kl. IVa – Radomił Kacprzak,
kl. Va –
Natalia Medyńska,
kl. VIb –
Katarzyna Fajka i Klaudia Solarek

*gimnazjum:

kl. IB – Sylwia Augustyniak, Zuzanna Ignatowska, Jakub Magdziak, Martyna Świt,
kl. IIA –
Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak, Amelia Mielnik,
kl. IIB –
Justyna Kęsiak, Gabriela Perkowska, Patrycja Sromecka i Izabela Szymczak.
Wszystkim życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

dk

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

17. listopada czworo uczniów drugich klas gimnazjum, którzy uczęszczają na dodatkowe zajęcia dla zainteresowanych literaturą, przystąpiło do eliminacji szkolnych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Agata Gogolewska, Joanna Kuchciak, Kacper Kuchciak i Gabriela Perkowska wykazali się dużą odwagą. Postanowili w tym roku spróbować swoich sił, aby w trzeciej klasie dostać się do kolejnego etapu konkursu.
Życzymy im dużo zapału do poszerzania polonistycznej wiedzy.

dk

Szkolny konkurs recyratorski dla gimnazjalistów

W listopadzie polonistki z gimnazjum wraz z paniami z biblioteki szkolnej i gminnej zorganizowały szkolny konkurs recytatorski ph. „Moja Mała Ojczyzna”.
Uczestnicy musieli przygotować interpretację głosową 1-3 wierszy poetów regionalnych, czyli Marii Duszki, Zdzisława Kupczyka, Ziemowita Skibińskiego i Benedykta Krystka. Do konkursu przystąpiło 38 uczniów. Komisja w składzie:
p. Halina Ryman, p. Elżbieta Cichosz i p. Dorota Kacprzak wyłoniła następujących zwycięzców: Joanna Kuchciak (IIA), Kacper Kuchciak (IIA), Emilia Magdziak (IIA), Gabriela Perkowska (IIB), Iza Szymczak (IIB), Patrycja Sromecka (IIB), Justyna Kęsiak (IIB).
Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki i zakwalifikowali się do gminnego etapu, który odbędzie się 20. listopada w Gminnej Bibliotece w Zadzimiu.

dk

Nocka w szkole czwartoklasistów

„Nocka w szkole” powoli staje się niepisaną tradycją Zespołu Szkół w Zadzimiu. Coraz więcej klas chce wspólnie spędzić swój wolny czas połączony z noclegiem w murach naszej szkoły. Z inicjatywy wychowawców klas pani Karoliny Pośpiech i pana Sławomira Kobielskiego, dbających o integrację zespołów klasowych, również uczniowie IVa i IVb mieli okazję przeżyć tzw. „nockę w szkole”.
W piątek, 13. listopada, tuż po zakończeniu zajęć lekcyjnych wszyscy wspólnie przygotowywali salę na tą imprezę. Jej program był urozmaicony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najpierw podzieleni na dwie grupy uczniowie wzięli udział w podchodach. Trasa prowadząca przez las zawierała wiele zadań-niespodzianek i miała swoją metę w budynku szkoły. Kolejną atrakcją było wspólne ognisko. Po wysiłku każdy miał ochotę na kiełbasę upieczoną nad ogniem. Nikt nie przejmował się kaloriami, ponieważ następnymi punktem programu były rozgrywki sportowe w piłkę nożną oraz dyskoteka. Przed „snem” zamiast dobranocki czekał uczniów jeszcze seans filmowy.
Sobotni poranek czwartoklasiści zaczęli od wspólnego sprzątania i śniadania. Towarzyszyły temu opowieści i anegdoty dotyczące minionego popołudnia i bardzo późnego wieczoru. Uśmiechy na twarzach wszystkich potwierdziły, że cel całego przedsięwzięcia – integracja uczniów i relaks we wspólnym gronie – został spełniony.

KP

Artystyczne wizje jesieni

12. listopada wręczono nagrody laureatom rozstrzygniętych 26. października w Uniejowie Powiatowych Konkursów Plastyczno – Literackich „Babie lato – jesienne impresje” i „Jesień wierszem pisana".
Z naszej szkoły zostały wysłane wiersze (napisane pod kierunkiem p. D. Glapskiej, K. Patory i D. Kacprzak) i prace plastyczne (przygotowane według wskazówek p. K. Miłaczewskiej). Na konkurs wpłynęło 116 wierszy z 21 placówek. Z ZS w Zadzimiu w kategorii: wiersz – gimnazjum - II miejsce zajęła Martyna Świt z IB, wiersz – IV-VI – wyróżnienie otrzymała Klaudia Solarek z VI.
Z 473. prac plastycznych zostało wyróżnione dzieło Zuzanny Mielnik z IIA.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

dk

Gminne obchody Święta Niepodległości

11 listopada świętowaliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak Polska długa i szeroka wszyscy celebrowali ten dzień w wybrany sposób.
Reprezentanci Zespołu Szkół w Zadzimiu wzięli udział w gminnych uroczystościach, które zapoczątkowała msza święta w intencji ojczyzny. Po liturgii dzieci z obu placówek z terenu naszej gminy wystąpiły przed zadzimską publicznością.  Nasi uczniowie przygotowani przez pana Andrzeja Czechowicza i panią Dorotę Glapską zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny o treści patriotycznej.
Dalsza część obchodów Święta Niepodległości przebiegała w centrum Zadzimia. Poczty sztandarowe oraz delegacje przemaszerowały pod obelisk upamiętniający poległych w obronie ojczyzny pomordowanych i represjonowanych. Uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli o to, by Polska znów mogła wrócić na mapy Europy i świata.

 

 

 

 


dg

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 287,651 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie