Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Sierpień 28 2016 15:59:42
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 101
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magdalena
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Żegnaj szkoło!

 Wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Zadzimiu życzymy beztroskich, roześmianych i słonecznych wakacji.
 Życzymy Wam ciepłej wody w morzu, pięknej pogody w górach oraz wielu niezapomnianych przygód.
Wypoczywajcie i cieszcie się swobodą, byście znów zawitali w Zespole pełni energii i zapału do nauki.
Do zobaczenia we wrześniu!

Szczególne życzenia kierujemy do grupy najstarszych gimnazjalistów, którzy opuścili mury tej szkoły.
Życzymy Wam, by wiedza zdobyta w murach Zespołu zaowocowała wieloma sukcesami na dalszych etapach kształcenia, przynosiła satysfakcję oraz dawała motywację do sięgania po marzenia.
Mamy nadzieję, że chwile spędzone w naszej placówce na zawsze pozostaną w Waszej pamięci.
Do zobaczenia!

Czas podsumowań

24 czerwca był dniem, w którym uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/16.
Tradycyjnie społeczność szkolna wzięła udział w mszy świętej odprawionej przez proboszcza miejscowej parafii- ks.Dariusza Puszkiewicza. Następnie uczniowie i towarzyszący im rodzice udali się do szkoły, by odebrać świadectwa i pożegnać się z kolegami oraz nauczycielami.
Na naszej uroczystości zawitał również wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, który uhonorował najlepszych uczniów.
Pierwsze nagrody trafiły do rąk najstarszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy za swą pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zasłużyli na miano Młodych Liderów Samorządowych. Wyróżnienia te z rąk wójta Krzysztofa Woźniaka odebrali: Klaudia Solarek, Michał Szymczak, Zuzanna Marciniak oraz Julita Serafińska. Gratulujemy!
Kolejne nagrody książkowe pan wójt przekazał licznej grupie stypendystów, czyli tym uczniom którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli średnią ocen 5,0 lub wyżej. (pełną listę stypendystów znajdziecie w zakładce osiągnięcia uczniów)
Książki otrzymali również uczniowie zaangażowani w występy na gminnych uroczystościach z okazji świąt państwowych.
To nie był koniec nagród w tm dniu. Kolejne rozdawała pani dyrektor
Małgorzata Kuna, która wręczyła nagrody książkowe i świadectwa z paskiem tym, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Dodatkowa nagroda książkowa trafiła do rąk Sportowca Roku, czyli Włodzimierza Nowaka.
Nagrody w dniu podsumowującym miniony rok szkolny rozdawał też Bank Spółdzielczy. Pani prezes Maria Tomczyk uhonorowała najbardziej oszczędnych uczniów, którzy z zapałem gromadzili pieniądze w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Na zakończenie szkolnych uroczystości pani dyrektor oraz pan wójt życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odebrali świadectwa z rąk wychowawców i pożegnali się z kolegami na dwa miesiące.
Spotkamy się znów we wrześniu!


Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

dg

Z odwiedzinami u diabła Boruty…

Czy diabeł Boruta naprawdę istnieje, czy jest tylko wymysłem z legend i ludowych podań? Mogli się o tym przekonać uczniowie klas IVa i IVb, którzy 23. czerwca pojechali pod opieką wychowawców i pani Renaty Serafińskiej do zamku w Łęczycy. Nasi uczniowie zwiedzali z zaciekawieniem poszczególne jego części i słuchali z lekkim niedowierzaniem historii o jego odwiecznym lokatorze – diable Borucie.  Chcąc przekonać się, czy są one prawdziwe udali się do kolegiaty w Tumie, na której wieży diabeł Boruta miał odbić swoje pazury. Każdy uważnie wypatrywał, ale tylko najbardziej spostrzegawczy odnaleźli miejsce, w którym Boruta zostawił swoje ślady. Po tej dawce wiedzy przyszedł czas na relaks dla ciała, dlatego końcowym punktem wycieczki  była wizyta na basenach termalnych w Poddębicach. Słoneczna pogoda sprzyjała kąpielom i zabawom w wodzie.
I choć opinie uczniów dotyczące istnienia diabła Boruty były podzielone, to wszyscy byli zgodni, że ten wyjazd był świetnym preludium do zbliżających się wakacji.

KP

Zadzimskie mistrzynie ortografii w Starostwie Powiatowym w Poddębicach

22 czerwca cztery uczennice Zespołu Szkół w Zadzimiu pod opieką pani Katarzyny Patory udały się do Starostwa Powiatowego w Poddębicach, aby odebrać nagrody i dyplomy za zdobycie tytułu laureatek Powiatowych Potyczek Ortograficznych 2016. Były to:
Natalia Medyńska (kl.Va, opiekun- p. K. Patora)- zdobywczyni tytułu powiatowego Wicemistrza Ortografii 2016 oraz Karolina Bartoszek ( kl. II gimnazjum, opiekun– p. D. Jaszczak-Kacprzak), Agata Gogolewska (kl. II gimnazjum, opiekun-p .D. Jaszczak-Kacprzak), Dominika Siewierska (kl. III gimnazjum, opiekun- p. K. Patora).
Sukcesy naszych dziewcząt powinny zachęcić innych do zgłębiania tajników niełatwej polskiej ortografii. Życzymy im zapału w pokonywaniu trudności ortograficznych ojczystego języka i zasłużonego odpoczynku w czasie wakacji.

Katarzyna Patora

Czas pożegnań

21 czerwca społeczność Zespołu Szkół w Zadzimiu zgromadziła się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w wyjątkowej akademii. Tego dnia postanowiliśmy pożegnać panią dyrektor Małgorzatę Kunę, która po 35 latach pracy w naszej placówce przeszła na zasłużoną emeryturę.
W części artystycznej przygotowanej przez członków Samorządu Szkolnego pod wodzą pań Danieli Wojtyry oraz Karoliny Pośpiech uczniowie podziękowali pani dyrektor za wszystkie starania oraz trud włożony w to, aby nauka i praca w naszej placówce stały na najwyższym poziomie.

W przedstawieniu wzięli udział reprezentanci wszystkich klas. Najmłodsi, nieco zdezorientowani, zastanawiali się co to za baba- renta czy Renata, chce zabrać panią dyrektor i co to za mafijne ugrupowanie ten ZUS, że sprawia, iż ludzie znikają. Starsi, bardziej zorientowani w sytuacji, wyjaśnili swym młodszym kolegom, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, która wypłaca ludziom pensje, gdy ci przestają pracować. Gdy powód odejścia pani dyrektor został wyjaśniony, dzieci przeszły do podziękowań oraz życzeń.
Słowa pożegnania w imieniu nauczycieli przekazały panie Monika Woźniak oraz Katarzyna Włodarczyk, które były uczennicami pani Małgorzaty Kuny, gdy ta pełniła funkcję nauczyciela geografii w naszej placówce. Atmosfera podsumowań wspólnie spędzonych lat sprawiła, że w niejednym oku zakręciła się łza.
Po słowach przyszedł czas na kwiaty i prezent od uczniów, czyli zbiór fotografii wszystkich klas z Zespołu.
Akademia była również okazją do pożegnania pani Urszuli Rosiak, która także kończy pracę w naszej szkole w związku z przejściem na emeryturę.


Zarówno pani Małgorzacie Kunie jak i pani Urszuli Rosiak życzymy odpoczynku oraz poświęcenia się pasjom, na które do tej pory nie zawsze znajdowały czas.
Nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia.

Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Czas pożegnań

dg

Szkolny dzień sportu

W dniu 21 czerwca odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Nożnej dla klas gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 15 pojedynków, które toczyły się w duchu fair play, pierwsze miejsce zajęła drużyna „Młoda krew”, drugie „Brak twórczej weny”, a trzecie „Balalajka”. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali skarpetki.
Dzień później czyli 22 czerwca do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej. Tutaj też mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a do rywalizacji zgłosiły się 4 drużyny. Po niezwykle zaciętych spotkaniach pierwsze miejsce zdobyła klasa Vb, drugie miejsce klasa Va, a trzecie klasa VI b. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali cukierki.

SK

In the jungle

W dniu 20 czerwca odbyło się przedstawienie pod tytułem "In the jungle", w którym główne role odgrywali uczniowie klasy trzeciej oraz piątej. Widowisko było w języku angielskim oraz niemieckim. Trzecioklasiści musieli włożyć dużo wysiłku w naukę swoich ról, które były tylko w języku obcym. Przedstawienie było kierowane do przedszkolaków, którzy kończą pierwszy rok nauki języka angielskiego. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy z gratulacjami ukończenia nauki języka obcego. Przedszkolaki również podziękowali swojemu nauczycielowi za wspólny rok nauki i podarowali mu prezent. Mamy nadzieję, że zapał do nauki języka angielskiego będzie im towarzyszył przez wszystkie lata, które spędzą w szkole.


PL

Spotkanie integracyjne IV b

W dniu 17 czerwca klasa IV b postanowiła wspólnie spędzić ze sobą czas, by sympatycznie i fajnie zakończyć rok szkolny. W tym celu w piątkowe popołudnie wszyscy uczniowie zostali w szkole.        Po przygotowaniu sali do nocki udali się do Poddębic na Baseny Termalne. Pogoda nie była najlepsza, ale dzieciaki świetne się bawiły. Po szaleństwach  na basenie wróciliśmy do szkoły, gdzie odbyły się gry w piłkę nożną i ręczną na sali gimnastycznej. Później wspólna kolacja i zabawy w pidżamach. Po tak wyczerpującym dniu wszyscy smacznie spali, a rano z uśmiechami na twarzy zjedli śniadanie i rozjechali się do swoich domów.

SK

Integrujemy się

17 czerwca w ramach działań integracyjnych klasa IB udała się z obecną wychowawczynią Dorotą Jaszczak – Kacprzak i dawną wychowawczynią Izabellą Świt na Baseny Termalne w Poddębicach. Po wodnych szaleństwach przyszedł czas na pizzę i lody. A później była nocka w szkole – gra w piłkę nożną i ręczną (dla ciała), gra w „gorącego ziemniaka” (dla rozwoju intelektualnego), wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie gitary (w celu zaspokojenia wrażeń estetycznych) i oglądanie filmów (dla relaksu), ale przede wszystkim zacieśnianie więzi...

 

dk

Drodzy trzecioklasiści!

Drodzy trzecioklasiści!
Czas spędzony w gimnazjum upłynął bardzo szybko. I to właśnie 16 czerwca 2016r. przyszło nam się pożegnać. Po wielu burzliwych próbach stanęliście na wysokości zadania i sądząc po opiniach rodziców, nauczycieli i waszych kolegów, przedstawienie na zakończenie szkoły udało się w 100%. Siedziałam na widowni i trzymałam mocno kciuki, żeby wszystko się Wam udało i moje srce napełniało się ogromną radością, gdy minuta po minucie moi uczniowie zachwycali publiczność.
Na początku polonez- taniec podkreślający uroczysty charakter imprezy, który zatańczyliście z wielką gracją, potem część artystyczna potraktowana z humorem. To był dobry wybór .

Potem kwiaty, życzenia, podziękowania i stale kręcąca się łza w oku. Ja także chciałam Wam powiedzieć kilka mądrych słów, ale stale na usta cisnęły mi się słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest i nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Niech to przesłanie będzie z Wami obecne na długo, to piękne słowa.
Na koniec uroczystości odbył się bal gimnazjalny, podczas którego świetnie się bawiliście również w towarzystwie rodziców  widzicie „starsi„ też mogą się świetnie bawić).
Ten dzień na pewno utkwi mi w pamięci- dziewczyny w pięknych, czarnych sukienkach, chłopcy
w garniturach (no i te niebieskie muchy...), zaproszeni goście, władze gminy i rodzice, którzy podobnie jak ja, bardzo przeżywali Wasz występ. Na koniec pozostało mi już tylko życzyć Wam miłych wakacji i do zobaczenia.


Magdalena Jarczewska

Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.


Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

Uczniowie o przemocy

W ramach programu „Przemoc boli” uczniowie klas II gimnazjum przygotowali prace plastyczne z hasłami w języku angielskim, które miały na celu uwrażliwić uczniów naszej szkoły na przejawy agresji i przemocy w sieci, jak i w realnym świecie i uświadomić im możliwość przeciwstawiania się zachowaniom agresywnym.


AK

Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 342,644 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie