Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Styczeń 16 2017 22:55:59
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EmmettBon
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Ferie zimowe
Zimowe zabawyZ okazji nadchodzących ferii dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Zadzimiu życzą
 wszystkim uczniom udanego wypoczynku.
Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w trakcie zabaw na śniegu i lodzie!
Spędzajcie jak najwięcej czasu na zewnątrz.
Do zobaczenia za dwa tygodnie.
Realizujemy projekt

Gmina Zadzim realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wysoka jakość edukacji w Zespole Szkół w Zadzimiu”

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 203 uczestników oraz rozwijanie indywidualnego podejścia dla 15 uczestników ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, stworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez doposażenie pracowni przyrodniczych i międzyszkolnej TIK w sprzęt i pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK w celu korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych w okresie od 01.11.2016 r. do 31.07.2017r.

Dofinansowanie projektu z UE: 125.358,68 zł

Harmonogram realizacji projektu jest dostępny w zakładce Projekty unijne.

W poszukiwaniu drogi życiowej

Pod koniec listopada i w grudniu odbywały się w naszej szkole zajęcia w ramach projektu "Wysoka jakość edukacji w Zespole Szkół w Zadzimiu" dotyczące doradztwa zawodowego. W zajęciach brały udział klasy III gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali testy na typy inteligencji, profile osobowości, samoocenę oraz poszukiwali informacji o szkołach średnich w naszym regionie. Ważnym elementem było także zaznajomienie się z zapotrzebowaniem rynku pracy i zawodami przyszłości. Uwieńczeniem spotkań było wykonanie gazetki. Mam nadzieję, że zajęcia spowodują to, że uczniowie bardziej świadomie dokonają jakże ważnych wyborów życiowych związanych z wyborem szkoły i zawodu.

MJ

"Balladyna”- historia o złej dziewczynie opętanej żądzą władzy

Już od kilku lat gimnazjaliści uczestniczą w spektaklach teatralnych przygotowanych przez Krakowską Agencję Artystyczną. Zazwyczaj są to nowatorskie adaptacje lektur ujętych w podstawie programowej. 9 stycznia (poniedziałek) 43 gimnazjalistów z klas drugich, IA i kilka uczennic z klasy III również wybrało się do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl pt. ,,Balladyna” w reżyserii Jana Machulskiego w obsadzie aktorów z Teatru Nowego w Słupsku. Opiekunkami młodzieży były: Katarzyna Patora, Dorota Jaszczak- Kacprzak i Pani Dyrektor –Izabela Pietrasik.
Sztuka powstała w oparciu o tragedię romantycznego wieszcza-Juliusza Słowackiego.
Dzieło było wzbogacone o nastrojowe teksty muzyczne w wykonaniu Renaty Przemyk. Muzyka świetnie oddawała nastrój tajemnicy, zbrodni i grozy.
Spektakl porusza wciąż aktualne sprawy, które ograniczają człowieka w każdej epoce, a więc pragnienie władzy, chęć zemsty, siłę korony, tajemnicę zbrodni… Klimat mrocznej ballady, która zaczęła się od zbrodni na Alinie, zostaje przełamany na końcu przedstawienia. Natura sama wymierza sprawiedliwość i Balladyna, uosobienie zła, ginie rażona piorunem, wcześniej wydając na siebie wyrok. Dzięki tej scenie ostatecznie dobro zwycięża i takie jest przesłanie utworu.
Aktorzy ze słupskiego teatru nadali kreowanym przez siebie postaciom nowe, bardziej wyraziste rysy charakterologiczne.
Wyjazd do teatru na pewno nie był dla naszych uczniów czasem straconym. Mieli bowiem możliwość obcowania z kulturą wysoką, po raz kolejny obserwowali specyficzny język teatru, mogli samodzielnie dokonać oceny gry aktorskiej, porównać różne kreacje. Ponadto sztuka, którą obejrzeli, była adaptacją lektury omawianej w gimnazjum.

Katarzyna Patora

Wspólne kolędowanie

29 grudnia w czwartkowe popołudnie na zaproszenie Pana wójta mieszkańcy i zaproszeni goście przybyli na kolędowanie, które odbyło się w centrum Zadzimia. Po raz pierwszy uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły. Soliści w składzie: Ola Ignaczak, Natalia, Medyńska, Julia Ciesionik, Wiktoria Rosiak, Patrycja Stępińska, Sebastian Krajewski, Łukasz Stępień pod kierunkiem pani dyrektor Izabeli Pietrasik oraz przy akompaniamencie gitar - Martyna Świt i Zuzia Ignatowska wykonali trzy kolędy.
Spotkanie zakończyło się ciepłym poczęstunkiem w Urzędzie Gminy.

NM

Kiermasz bożonarodzeniowy

W minionym roku szkolnym grupa nauczycieli spotykała się na cyklicznych szkoleniach warsztatowych z wykładowcami Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu, paniami Ewą Marciniak-Kulką oraz Wiesławą Chlebowską. Celem tych spotkań było wypracowanie nowej koncepcji pracy szkoły. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu zbadali opinie uczniów, rodziców oraz swych współpracowników i wypracowali dokument, który znajduje się w naszej zakładce Misja i wizja Zespołu.
Jednym z działań, które postanowiliśmy wcielić w życie w ramach obszaru III pod nazwą "Organizacja kształcenia- respektując wartości i tradycję, sięgamy po nowe, atrakcyjne", jest gromadzenie funduszy na zakup szafek dla naszych uczniów.
Z radością zawiadaiamy Państwa oraz Panie Ewę i Wiesię (które bardzo nam dopingują), że całkiem spore fundusze już są! Dzięki inicjatywie opiekunek Samorządu Uczniowskiego oraz ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się zorganizować "Kiermasz bożonarodzeniowy". Z tej racji każda klasa pod kierunkiem wychowawcy wykonała stroik, który brał udział w "Konkursie na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy", a następnie trafił na sprzedaż. Dodatkowo każdy uczeń Zespołu miał za zadanie wykonanie ozdoby świątecznej. Jak zwykle nasze dzieci i ich rodzice wykazali się ogromną kreatywnością. Oprócz ozdób z papieru na kiermaszu były dostępne ręcznie ozdobione bombki, choinki, stroiki, świeczniki, zawieszki, łańcuchy i wiele innych. Mamy, członkinie Rady Rodziców, świetnie te produkty zareklamowały, uczestnicy "Wigilii szkolnej" otworzyli serca i portfele i wszystkie ozdoby bardzo szybko zniknęły z naszych stołów.
Wszystkim za ofiarność oraz zaangażowanie składamy wielkie podziękowania. Mamy nadzięję, że kolejne inicjatywy spotkają się z równie dużym zainteresowaniem.

dg

Święta, czas kolędowania

Tradycją w Zespole Szkół w Zadzimiu są spotkania przy wigilijnym stole, które gromadzą nie tylko społeczność szkolną, ale również przedstawicieli lokalnej społeczności oraz rodziców naszych uczniów.
Nie inaczej było i w tym roku. 22 grudnia sala gimnastyczna naszej placówki zapełniła się licznie przybyłymi gośćmi. Spotkanie rozpoczęły dźwięki pięknej kolędy "Lulajże Jezuniu", która wybrzmiała na dzwonkach dzięki Idalii Drzewieckiej i Michałowi Szymczakowi. Następnie dyrektor Zespołu- pani Izabela Pietrasik rozpoczęła spotkanie od powitania zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: poseł na Sejm RP- pan Piotr Polak, wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, była dyrektor Zespołu- pani Małgorzata Kuna, prezes miejscowego Banku Spółdzielczego- pani Maria Tomczyk, kierownik Biblioteki Publicznej w Zadzimiu- pani Halina Ryman, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia- pani Jadwiga Lewandowska, przedstawicielka Świetlicy Integracyjnej- pani Krystyna Godzińska oraz proboszczowie parafii, do których należą nasi uczniowie- zadzimskiej- ksiądz Dariusz Puszkiewicz oraz drużbińskiej- ksiądz Piotr Kocurek.
Tegoroczny koncert kolęd poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Zuzanna Ignatowska oraz Mateusz Jaszczak. Koncert rozpoczął się nietypowo, gdyż tym razem jako pierwsi na scenie nie stanęli uczniowie, ale nauczyciele oraz pracownicy obsługi, którzy przy akompaniamencie pani dyrektor zaśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Gromkie oklaski publiczności były dowodem na to, że wykonanie należało do bardzo udanych.

Później scena należała już do uczniów oraz rodziców, którzy postanowili wesprzeć przedszkolaków. Zgromadzeni goście usłyszeli najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki, które kojarzą nam się z magicznym czasem Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie zabrzmiały między innymi: "Gdy pierwsza gwiazdka zjawi się", "Wśród nocnej ciszy", "Skrzypi mróz", "Józefie stajenki nie szukaj", "Dziś w stajence", "Coraz bliżej święta", "A wczora z wieczora", "Święta cały rok", "Kto wie".
Oprócz talentów wokalnych nasi uczniowie ujawnili, że potrafią grać na różnych instrumentach, opanowali ruch sceniczny oraz posiadają liczne talenty aktorskie. Jak zwykle klasy oraz wychowawcy zadbali o bogactwo strojów, dlatego też sala gimnastyczna zaroiła się od aniołów, pastuszków, reniferów oraz diabłów. Widziano również nowonarodzone dziecię w towarzystwie rodziny oraz Trzech Króli.

Popisy wokalne naszych uczniów zakończył występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią dyrektor Izabelę Pietrasik. Gdy chór śpiewał, jury w skadzie: pan Krzysztof Wożniak, pani Maria Tomczyk i pani Małgorzata Kuna oceniało klasowe stroiki wykonane przez uczniów oraz ich wychowawców ( o inicjatywie kiermaszu opowiemy później). Zwycięzcami w "Konkursie na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy" zostali: w kategorii klas I-III- klasa IIIa, klas IV-VI- klasa VIb, gimnazjum- klasa IIIa.
Po części konkursowej nadszedł czas na życzenia świąteczne, które popłynęły z ust naszych gości oraz słodkie upominki. Część oficjalną zakończyły życzenia gospodarza obiektu- pani Izabeli Pietrasik oraz wspólnie wykonana kolęda "Pójdźmy wszyscy do stajenki".
Następnie wszyscy uczestnicy szkolnej wigilii spotkali się przy stole, na którym nie zabrakło typowych postnych potraw takich jak: kapusta z grochem, karp, kasza z grzybami oraz sałatek i ciast przygotowanych przez niezawodne mamy naszych uczniów. Było po polsku, czyli smacznie i obficie.
Po tak udanym spotkaniu nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Państwu równie miłych chwil przy Waszych rodzinnych stołach. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link.

Szkolna wigilia 2017

dg

Znam „Quo vadis”

Dobiega końca rok poświęcony pierwszemu z polskich laureatów literackiej Nagrody Nobla. W ramach podsumowania obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole odbył się konkurs dla gimnazjalistów pod hasłem: Znam „Quo vadis”, którego laureatami zostali: Kacper Kuchciak, Joanna Kuchciak i Zuzanna Mielnik.
Przypominam, że wcześniej w podobnym konkursie ze znajości „W pustyni i w puszczy” uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej. Wychowankowie Zespołu Szkół w Zadzimiu brali też udział w powiatowym Maratonie Czytelniczym ph. „Zaczytajmy Sienkiewicza” i przygotowali ścienną gazetkę poświęconą autorowi „Mendla Gdańskiego”.

dk

W świątecznym nastroju

20 grudnia rodzice przedszkolaków śpiewali kolędy i pastorałki dla swoich dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu pedagogicznego i wprowadziło wszystkich uczestników w świąteczny nastrój. Po występach rodziców przybył Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Uroczystość miała charakter otwarty, dlatego uczestniczyli w niej również rodzice z dziećmi, które nie uczęszczają do przedszkola.
Nauczycielki dziękują rodzicom za poświęcony czas w przygotowanie spotkania.


Irena Kuster

Coraz chętniej czytają

W dwa ostatnie grudniowe poniedziałki chłopcy z klasy II B czytali sześciolatkom wiersze Tuwima i Brzechwy. Krzysiek Kornacki, Dawid Kubiak, Jakub Magdziak i Maciek Cepowski coraz chętniej odwiedzają przedszkolaków. Sprawiają przyjemność młodszym koleżankom i kolegom, ale przy okazji na nowo odkrywają twórczość klasyków i doskonalą technikę czytania.
19 grudnia sześciolatki pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowały dla starszych kolegów niespodziankę. Gimnazjaliści mogli skosztować pysznych świątecznych ciasteczek.

dk

 

 

Święta tuż, tuż.....czas więc na pieczenie pierników.

W piątek 16 grudnia najstarsza grupa przedszkolna postanowiła upiec pyszne świąteczne pierniczki.
Dzieci poznały składniki, z których wykonano ciasto, a następnie wałkowały je i wykrawały ciasteczka, używając różnego kształtu foremek. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierników, które pod czujnym okiem pań kucharek zostały upieczone w szkolnej kuchni. Gdy ciasteczka wystygły, przyszła pora na ich dekorowanie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały je lukrem i kolorowymi posypkami. Dziękujemy babci Basi za przygotowanie ciasta i mamom za pomoc w pieczeniu pierników. Świąteczne pierniczki znajdą się na stole podczas przedszkolnej wigili.


M.M.

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 375,816 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie