Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Październik 23 2017 20:41:30
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 135
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Bogidnlitty
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Uwaga!

Przypominamy, że od tego roku szkolnego obowiązują ujednolicone wzory usprawiedliwienia i zwolnienia.
Wzory możecie znaleźć w zakładce Pliki do pobrania.
Znajdziecie tam również aktualny plan lekcji oraz rozkład dowozów i inne pomocne informacje.

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE - zbieraj z nami nakrętki!

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Każda ilość się liczy, jeśli działamy zespołowo! Jeżeli działamy wspólnie i każdy z nas odkłada nawet najmniejszą nakrętkę, to naprawdę możemy pomóc wielu potrzebującym osobom. W skupie tona nakrętek kosztuje ok. 700 zł.
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi (środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek w tym roku szkolnym przeznaczone będą na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością - podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych DARY LOSU w Sieradzu).
Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
Co zbieramy?
Zbierane mogą być wszelkie plastikowe zakrętki i zamknięcia po napojach (np. po wodzie, sokach, jogurtach, mleku), artykułach spożywczych (kawie, ketchupie), chemii gospodarczej (płyny do prania, płukania, mycia podłóg ) i kosmetykach (szamponach, balsamach, żelach pod prysznic, kremach, itp.). Ważne jest, aby nie zawierały one dodatkowych elementów, takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropian czy folię aluminiową.
Podsumowując, korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  • pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością,
  • segregacja i ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych,
  • edukacja, głównie najmłodszych – szerzenie idei integracji dzieci                        i młodzieży sprawnej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że nawet jeśli do tej pory zdarzyło się Wam wyrzucać plastikowe zakrętki, to teraz już będziecie wiedzieć, jak najlepiej je wykorzystać.
Uwaga! Zakrętki przynosimy codziennie do sali języka angielskiego.
Dziękujemy i zachęcamy do wspólnej akcji - razem możemy więcej.

Opiekunki SU M&A

Integracja w murach szkoły

20 października uczniowie klasy VI b postanowili nie opuszczać murów szkoły. Wzięli śpiwory, poduszki i stwierdzili, że popołudnie oraz noc spędzą wspólnie ze sobą i swoim wychowawcą.
Na początku wszyscy pilnie pracowali, by zamienić małą salę w sypialnię, a korytarz w stołówkę szkolną. Widać było uśmiechy na twarzach i podekscytowanie. W końcu ten dzień miał być pełen atrakcji. Pierwsza godzina upłynęła na towarzyskich rozmowach oraz grach na sali gimnastycznej, na której do wspólnych zabawach dołączyła klasa VIa z wychowawczynią. Po tak miło rozpoczętym spotkaniu dzieciaków czekał wyjazd do parku linowego w Uniejowie. To nie pierwsza ich wizyta w tak ekstremalnym miejscu, jednak po dotarciu do celu musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami na dużo trudniejszych przeszkodach niż wcześniej. Na szczęście pogoda nam dopisywała, a i otoczenie parku sprawiało, że można było się wyluzować i odstresować. Niektórym przejście całej trasy zajęło około pół godziny, inni zmagali się sami ze sobą znacznie dłużej, ale wszyscy dzielnie i wytrwale ukończyli całą trasę. Na koniec wizyty młodzież czekała nie lada atrakcja: dwukrotny zjazd tyrolką na wysokości kilku metrów nad rzeką Wartą. Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony, gdyż większość uczestników zdecydował się na ten ekstremalny wyczyn. Jestem z was dumny. Pokazaliście, ze jeżeli się bardzo chce, to można wiele rzeczy pokonać i do wielu celów dojść. Wykorzystajcie to doświadczenie w życiu. Po przyjeździe do szkoły klasa VI b kontynuowała swoją przygodę w murach szkoły. Ponieważ wszyscy byli już bardzo głodni, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski, które w tym dniu smakowały wyśmienicie. W dalszej części uczniowie grali na sali gimnastycznej w piłkę ręczną i piłkę nożną, później przy dźwiękach muzyki powyginali swoje ciała w rytm europejskich i polskich przebojów. Zrobiło się późno, wiec trzeba było  przygotować się  do snu. Gdy wszyscy mieli już na sobie pidżamy, pobawiliśmy się w gry integracyjne takie jak "ziemniak" i "zgadnij kto usypia". Niestety czas było już iść spać. Nikomu jednak spać się nie chciało. Jeszcze długo toczyły się pogawędki i słychać było śmiechy. W końcu jednak wszyscy usnęli.  Rano, po przebudzaniu uczniowie przygotowali sobie śniadanie oraz posprzątali salę i hol. Mam nadzieje, że spędzone wspólnie chwile i wspomnienia, które uczniowie zabrali z sobą jeszcze bardziej zintegrują zespół klasowy, a wizyta w parku linowym utwierdzi ich w przekonaniu, że nie wolno się poddawać, że wiele trudności da się pokonać.

SK

Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

20 października w Uniejowie odbył się  powiatowy etap Ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt oraz chłopców w kategorii U-12. Panie w rozgrywkach grupowych wygrały z SP w Bałdrzychowie po rzutach karnych 2:1 (0:0) i przegrały z SP w Uniejowie 1:0. W meczu o 3 miejsce w turnieju nasze zawodniczki zmierzyły się z SP w Wieleninie. W regularnym czasie gry nie padł żaden gol i mecz zakończył się remisem 0:0. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne były rzutu karne . W nich lepsze okazały się nasze dziewczęta, które wygrały2:1, co oznaczało, iż w końcowej klasyfikacji turnieju zajęły 3 miejsce.
Równolegle  toczyły się rozgrywki chłopców. Nasi panowie w rywalizacji grupowej zanotowali 3 remisy: kolejno z SP w Domaniewie 1:1 i ze szkołami w Wilamowie i Pęczniewie 0:0. Niestety uzyskane wyniki nie pozwoliły na awans do wąskiego finału. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i pokazanie wielkiego ducha walki. Opiekunami na zawodach byli: Andrzej Gierowski i Sławomir Kobielski.

SK

Sparingi z Dalikowem

19 października do naszej szkoły zawitali zaprzyjaźnieni uczniowie z Zespołu Szkół w Dalikowie. Stało się to już tradycją, gdyż od kilku lat regularnie zawodnicy z tych dwóch szkół spotykają się ze sobą w Zadzimiu. Celem wizyty było sprawdzenie swoich umiejętności w rywalizacji sportowej przed zbliżającymi się zawodami piłki nożnej i piłki ręcznej, doskonalenie techniki oraz taktyki w grach, wyrabianie cech charakteru takich jak: waleczność, zaangażowanie, pracowitość, szacunek dla drugiej osoby. W ciągu 3 godzin rozegranych zostało prawie 20 meczy towarzyskich. Zawodnicy  toczyli swoje pojedynki w duchu fair play i tak naprawdę wynik sportowy poszczególnych spotkań był sprawą drugorzędną. Naszą szkołę reprezentowało ponad 40 uczniów z klas IV c, V, VI a, VI b, II B, III A i III B. Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują wszystkim, którzy umożliwili dzieciom to spotkanie.

SK

Dzień Papieski

Uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Gogulskiej przygotowali piękny i wzruszający występ na temat osoby i dzieła św. Jana Pawła II. Parafia św. Małgorzaty w Zadzimiu tego dnia (15 października) otrzymała także relikwie I stopnia św. Jana Pawła II. Tak wielkie i wyróżniające wydarzenie dla społeczności lokalnej wymagało wyjątkowej oprawy i nasi uczniowie znów stanęli na wysokości zadania. Treści części artystycznej podzielone zostały między scenki z życia Karola Wojtyły odgrywane przez uczniów. W postać świętego wcielił się Szymon Ignatowski z VIIB. Całość uświetnił zespół instrumentalno – wokalny: Martyna Świt i Zuzia Ignatowska (IIIB) – gitary, Michał Szymczak (IIB) – akordeon, Kuba Magdziak (IIIB) i Natalia Medyńska(VIIA) – śpiew. Pozostali występujący to: Ewa Bartczak (V), Paweł Ignaczak (VIIA), Martyna Cepowska (VIIB), Piotr Polak (IIA), Arleta Szymańska (IIB), Łukasz Stępień (IIB), Szymon Gortat (IIB), Wiktoria Zarębska(IIIA), Julia Średniak (IIIB).
Dzięki tej części artystycznej, a przede wszystkim dzięki obecności relikwii wszyscy uczestnicy Mszy św. czuli duchową obecność Świętego. Nawet mężczyźni nie kryli wzruszenia.
Dziękujemy występującym za przybliżenie postaci Wielkiego Świętego Polaka i dostarczenie tak wielu dobrych emocji.

EG

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

13 października społeczność gminy Zadzim związana z oświatą spotkała się w murach naszej placówki, by świętować Gminny Dzień Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie wójta gminy Zadzim- pana Krzysztofa Woźniaka odpowiedzieli pracownicy pedagogiczni oraz niepedagogiczni obu placówek znajdujących się na terenie gminy, emerytowani nauczyciele, reprezentanci rodziców, przedstawiciele Rady Gminy oraz proboszcz miejscowej parafii- ksiądz Juliusz Mieczyński.
Święto oświaty rozpoczął występ naszych uczniów przygotownych przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego- panie Angelikę Krupińską i Marię Czyż-Szymczak. Montaż słowno-muzyczny był doskonałą okazją do prezentacji talentów naszych uczniów, które publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Następnie rozpoczęła się część oficjalna, w której rozdano nagrody tym nauczycielom, którzy za pracę w minionym roku szkolnym zostali wyróżnieni nagrodami.
Nagrodę Wójta Gminy Zadzim z rąk pana Krzysztofa Woźniaka odebrały panie: Joanna Świątek-Szokalska, Angelika Krupińska, Maria Czyż-Szymczak oraz panowie, Andrzej Gierowski i Piotr Kuźnik.
Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora. W naszej placówce z rąk pani Izabelli Świt odebrali je nauczyciele: Irena Kuster, Daniela Wojtyra, Karolina Pośpiech, Renata Frątczak-Serafińska, Renata Micewska-Mielnik, Wanda Rulka, Katarzyna Patora, Andrzej Czechowicz oraz pracowicy niepedagogiczni: Wioletta Medyńska, Monika Chruścicka, Iwona Grzegorzewska, Marianna Woźniak, Ilona Kaniecka, Natalia Masiarek oraz pan Mirosław Stępiński.
Nagrodą za uzyskanie stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego zostali wyróżnieni pani Angelika Krupińska oraz pan Paweł Urbaniak.
Pan wójt przekazał również na ręce pań dyrektor prezenty dla obu plaówek, a każdy z uczestników spotkania otrzymał okolicznościowy upominek.
Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli występ kabaretu "Paka", który w programie "The best of Paka" zaprezentował swoje njlepsze skecze.
Dalsza część spotkania upłynęła na posiłku oraz rozmowach towarzyskich.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Gminnego Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy za pamięć oraz docenianie pracy wszystkich zatrudnionych w sektorze oświaty.dg

Szkolny Dzień Edukacji Narodowej

13 października br. w Zespole Szkół w Zadzimiu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz cała społeczność uczniowska podziwiali występ artystyczny uczniów.
Jako pierwsza głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu pani Izabella Świt, która życzyła wszystkim zebranym cierpliwości i wytrwałości, a pracownikom poczucia satysfakcji i spełnienia zawodowego.
Drugim punktem programu był montaż słowno-muzyczny wykonany przez naszych utalentowanych uczniów, którzy zaprezentowali swoje zdolności taneczne, aktorskie, śpiewali i recytowali wiersze. W rolę narratorów wcielili się Michał Szymczak oraz Idalia Drzewiecka. Renata Tomaszewska, Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt, Julia Średniak, Aleksandra Cylińska, Klaudia Solarek, Arleta Szymańska, Katarzyna Fajka, Natalia Medyńska oraz Jakub Jewczak uprzyjemniali nam czas recytując wiersze.
W programie nie zabrakło piosenek. Zgromadzona publiczność  podziwiała talenty wokalne uczniów: Martyny Świt, Natalii Medyńskiej, Jakuba Magdziaka, Łukasza Stępnia oraz Idalii Drzewieckiej.
Kolejnym punktem programu były scenki odgrywane przez uczniów: Patrycję Stępińską, Renatę Tomaszewską, Jakuba Magdziaka oraz Łukasza Stępnia. Scenka "o Borynie" okraszona była sporą dawką humoru. Nie zabrakło miejsca na słowne przekomarzanki, które wywołały wśród publiczności salwy śmiechu.

Wielką atrakcją okazała się również piosenka o ADHD z układem tanecznym, zaprezentowana przez uczniów gimnazjum - Jakuba Magdziaka i Łukasza Stępnia. Dynamika, żywiołowość, poczucie rytmu i pozytywna energia tańczących i śpiewających chłopców zachwyciły każdego.
Niezwykłe wrażenie zrobił na wszystkich utwór "Milion róż" wykonany przez Natalię Medyńską, podczas którego dyrekcjom - paniom Izabelli Świt i Monice Woźniak zostały wręczone białe róże, a pozostałym nauczycielom i pracownikom słodkie upominki.
Na zakończenie dyrektor pani Izabella Świt obdarowała wszystkich zebranych cukiereczkiem.
Uczniowie, którzy swoim występem uświetnili uroczystość z okazji DEN zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dziękujemy za owocną współpracę panom Andrzejowi Czechowiczowi i Andrzejowi Gierowskiemu oraz pani Katarzynie Miłaczewskiej.

Opiekunki SU  Maria Czyż-Szymczak i Angelika Krupińska

Pomarańczowy dzień w przedszkolu

12 października przedszkolaki I,II i III grupy obchodziły Święto Marchewki. Celem spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury i żródła witamin.
Na marchewki urodziny...tą znaną piosenką rozpoczął się marchewkowy dzień, w którym królowała oczywiście marchewka. Tego dnia dzieci włożyły marchewkowe opaski, a w ich strojach dominował kolor pomarańczowy. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach - ,,Podaj marchewkę" - zabawa przy muzyce, ,,Marchewka goni marchewkę", marchewkowe zawody – zabawa ze współzawodnictwem, nauczyły się rymowanki o marchewce, a następnie degustowały surowe i gotowane warzywo. Nie zabrakło również picia soku marchewkowego przez słomkę.
Na koniec najmłodsze przedszkolaki ulepiły marchewkę z masy solnej, a starszaki wykonały z pasków papieru. Ten dzień dostarczył dzieciom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.


M.M.

Wspólne działania

9 października 6 – latki wspólnie z mamami podjęły się wielkiego wyzwania piekąc szarlotkę. Podczas zajęcia dzieci odczytały przepis na ciasto, zdobyły wiedzę dotyczącą ograniczenia spożywania cukru oraz zjadania owoców i warzyw. Po zakończonej pracy samodzielnie sprzątały. Wykonywana praca sprawiła dzieciom wielką radość. Dzieci w części popołudniowej kolorowały przepis, który zaniosły do domu.
W zajęciu brała udział Pani dyr. I. Świt, która wspólnie z dziećmi wykonywała szarlotkowe ciasteczka. W nagrodę za ciężką i solidną pracę Pani dyrektor obdarowała dzieci jabłkami. Upieczonym ciastem dzieci poczęstowały koleżanki i kolegów z grup młodszych. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie Paniom: A. Kamińskiej, M. Czyż, S. Wojtunik, B. Skrobirandzie oraz pracownikom kuchni, a także Panu K. Łukasikowi
za jabłka.
Irena Kuster

Pamiętamy

"Naród, który nie pamięta

o swoich ofiarach, nie ma

przed sobą przyszłości"

Wzorem roku 2007 rozpoczynamy akcję "Pamięć II", której celem jest upamiętnienie ofiar II wojny światowej. Spodziewamy się, że z dobrowolnych datków uczniowskich zdołamy choć w części zrealizować nasz plan. Pierwsze kroki zostały już poczynione ... .

Samorząd uczniowski

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 425,382 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie