Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Marzec 01 2017 20:56:47
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 113
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AknabeGype
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Realizujemy projekt

Gmina Zadzim realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wysoka jakość edukacji w Zespole Szkół w Zadzimiu”

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 203 uczestników oraz rozwijanie indywidualnego podejścia dla 15 uczestników ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, stworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez doposażenie pracowni przyrodniczych i międzyszkolnej TIK w sprzęt i pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK w celu korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych w okresie od 01.11.2016 r. do 31.07.2017r.

Dofinansowanie projektu z UE: 125.358,68 zł

Harmonogram realizacji projektu jest dostępny w zakładce Projekty unijne.

Niecodzienni goście

W dniu 28 lutego naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Barwny korowód ze śpiewem i muzyką obwieścił przedszkolakom i uczniom koniec karnawału. Przy okazji goście przybliżyli nam lokalne tradycje. Tym razem dotyczyły one odpustów parafialnych. W grupie wędrowców byli więc: Cyganka wróżąca z kart, kataryniarz z małpką, fotograf robiący z misiem pamiątkowe zdjęcia, Żyd i wiele innych osób. Na koniec spotkania „na osłodę” widownia otrzymała słodki poczęstunek.
Za niespodziankę bardzo dziękujemy członkom zadzimskiej orkiestry i druhom OSP Zadzim.
Zapraszamy znowu za rok.

RS

Dla przyrodników i odkrywców

Uczniowie klasy piątej biorący udział w zajęciach przyrodniczych w ramach projektu "Wysoka jakość edukacji w Zespole Szkół w Zadzimiu" testowali dostarczone nowe sprzęty.
Ze szczególnym entuzjazmem rozpakowali i wypróbowywali zasilane prądem lub bateriami mikroskopy Biolight 300 wraz z kompletem zestawów gotowych preparatów, narzędzi preparacyjnych (do przygotowania własnych preparatów) i materiałami do utrzymania optyki w czystości oraz nowoczesne lupy. Rosną nam przyrodnicy, naukowcy i odkrywcy!!!.

rm-m

Practice makes perfect ( przysłowie angielskie - trening czyni mistrza)

W dniu 5 stycznia w Zespole Szkół w Zadzimiu odbyły się eliminacje szkolne XII Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych rejonu sieradzkiego (organizator: WODN). W konkursie wzięło udział 16 uczniów: kl. V b - Dobrzyńska Zuzanna, Jarecka Alicja, Lisowska Wiktoria, Rosiak Wiktoria; kl. VI a - Ciesionik Julia, Ignaczak Aleksandra, Ignaczak Magdalena, Ignaczak Paweł, Medyńska Natalia, Mielnik Szymon, Piaseczna Ewelina; kl. VI b - Cepowska Martyna, Ignatowski Szymon, Sobkowiak Karolina, Wawrzyniak Julia, Wrzesińska Julia.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że do kolejnego etapu- rejonowego dostały się dwie uczennice kl. VI a- Magdalena Ignaczak (70%) oraz Natalia Medyńska. Warto podkreślić, iż Natalia uzyskała aż 93% punktów, co dało jej 2 miejsce ex aequo z chłopcem ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu na cały rejon sieradzki. Gratulujemy!
Wszystkim dziękuję za udział, a zwyciężczynie zapraszam do potyczek w II etapie :)Życzymy dalszych sukcesów. Fingers crossed!

MCS

Szkolni mistrzowie ortografii

24. lutego zostały ogłoszone wyniki szkolnego etapu Powiatowych Potyczek Ortograficznych.
W gimnazjum trzy dni wcześniej trzynaścioro odważnych młodych ludzi ( Idalia Drzewiecka, Arleta Szymańska,Weronika Woźniak, Martyna Krajewska, Amanda Mączyńska, Marcin Paul, Zuzanna Ignatowska, Julia Średniak, Martyna Świt, Karolina Bartoszek, Natalia Felinowska, Agata Gogolewska, Mariusz Gruszczyński) zmierzyło się z dyktandem i testem sprawdzającym stosowanie zasad pisowni. Do gminnego etapu zakwalifikowali się: Zuzanna Ignatowska i Julia Średniak ( I miejsce ), Karolina Bartoszek, Martyna Świt, Arleta Szymańska ( II miejsce), Agata Gogolewska ( III miejsce), Natalia Felinowska, Mariusz Gruszczyński (wyróżnienie ). Wyżej wymienieni uczniowie zmierzą się 07. marca z gimnazjalistami z Zespołu Szkół w Zygrach.
Naszym szkolnym mistrzom ortografii życzymy zapału do zgłębiania tajników polskiej ortografii i zakwalifikowania się do finału Powiatowych Potyczek Ortograficznych.

dk

Powiatowe Zawody w Halową Piłkę Nożną

22 lutego w Poddębicach odbyły się Powiatowe Zawody w Halową Piłkę Nożną . Szkołę w turnie reprezentowali chłopcy z klas V i VI. Po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach nasza drużyna zajęła  IV miejsce.

SK

Pożegnanie karnawału

Tegoroczny karnawał dobiega końca. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu spotkali się na imprezie karnawałowej zwanej pospolicie choinką. W tym roku bal odbył się w środę 22 lutego.
Dla najmłodszych członków Zespołu zabawa była okazją do przebrania się za ulubionego bohatera książkowego lub filmowego. Na parkiecie zaroiło się od księżniczek, wróżek i czarownic. Wśród panów liczną grupę stanowiły służby mundurowe- policjanci, strażacy, żołnierze. Jak co roku nie mogło zabraknąć cieszących się dużą sympatią dzieci superbohaterów, czyli Spidermana i Supermana. Roześmiane buzie maluchów były najlepszym dowodem na to, że impreza była niezwykle udana.
Starsi członkowie Zespołu bawili się na sali gimnastycznej. Jak zawsze imprezie towarzyszył wspólny posiłek, który miał miejsce w klasach.
Imprezę karnawałową należy zaliczyć do udanych.


dg

Spotkanie z Marią Konopnicką

22. lutego ośmioosobowa grupa gimnazjalistów (Zuzanna Ignatowska, Julia Średniak, Martyna Świt, Emilia Magdziak, Karolina Bartoszek, Natalia Felinowska, Agata Gogolewska, Mariusz Gruszczyński) wzięła udział w powiatowym konkursie literackim ph. „Spotkanie z Marią Konopnicką” w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach. Nasi uczniowie rywalizowali z liczną grupą rówieśników z innych szkół. Najpierw obejrzeli filmik nakręcony przez poddębickich licealistów w Muzeum w Bronowie i musieli w nim znaleźć odniesienia do twórczości Marii Konopnickiej. Następnie napisali dyktando o autorce „Mendla Gdańskiego”. Ostatnim zadaniem było udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.
W siedmioosobowej grupie nagrodzonych znalazły się trzy nasze gimnazjalistki.
III miejscezajęła Martyna Świt z klasy IIB, V miejsce – Emilia Magdziak z IIIA, a wyróżnienie otrzymała Natalia Felinowska z IIIB.
Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

dk

Szkolny etap konkursu z religii

20 lutego odbył się etap szkolny X Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej pt. ,, I od tej godziny wziął Ją do siebie” (J19,27) – Jan Paweł II nauczyciel zawierzenia Maryi.

Do konkursu przystąpiło 8 uczniów. Zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu dekanalnego i są to:
1 miejsce Jan Świątek- Szokalski z kl. IIIB (35punktów na 39 możliwych),
2 miejsce Katarzyna Fajka z kl. IB (23p.),
3 miejsce Aleksandra Cylińska z kl. IB (17p.).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EG

Czas podsumowań

Natura – niewyczerpane źródło piękna. Dajmy szansę kamieniom z naszych pól ! Pod takim hasłem od IX do XII 2016r. w naszej szkole realizowano projekt, którego głównym celem było kształcenie umiejętności dostrzegania piękna w przyrodzie, w najbliższym otoczeniu i rozbudzanie przeżyć estetycznych poprzez bezpośredni kontakt z naturą. Zadania projektu dawały także możliwość realizacji celów przedmiotowych z j. polskiego, przyrody i techniki. Na tych przedmiotach pracowano metodą projektu w klasach: Va, Vb, VIb. Na przedmiocie ,,plastyka” w realizację projektu zostali zaangażowani wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu. Fotograficzną dokumentację wszystkich działań projektowych można obejrzeć w zakładce Publikacje
Podziękowanie
: Uczniowie klasy Va wraz z nauczycielką języka polskiego serdecznie dziękują Mieszkańcom Zadzimia za gościnne przyjęcie i wyrażenie zgody na i fotografowanie otoczenia domostw.BK

Fotoreportaż z wystawy dostępny w poniższym linku.

Wystawa kamieni- fotoreportaż

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu na „Najpiękniejszy Zamek”

 

  1. Konkurs kierowany jest dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej

i gimnazjum.

  1. Zadaniem uczestników jest wykonanie makiety zamku w formie przestrzennej zbudowanego z brył przestrzennych (prostopadłościan, sześcian, graniastosłupy, stożek, walec, kula).

  2. Praca może być wykonana techniką dowolną (klejenie, lepienie)

  3. Konkurs trwa od dnia ogłoszenia do 15 marca.

  4. Prace składamy w pracowni matematycznej u p. M. Jarczewskiej opisane imieniem i nazwiskiem i klasą.

  5. Ogłoszenie wyników konkursu – 21 marca, podczas Dnia Matematyki

 

 

Nauczyciele matematyki

Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 383,473 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie