Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Marzec 05 2015 15:29:10
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 91
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: GeorgeMn
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Kusili internatem i stołówką

3 marca w Zespole Szkół w Zadzimiu w sali informatycznej  uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Poddębicach. Nauczyciele  zachęcali nas do dalszej nauki w ich placówce, opowiadali o interesujących uczniów  różnych typach szkół. W nowym roku szkolnym można wybrać technika kształcące w 7 zawodach,zasadniczą szkołę zawodową (20 zawodów) lub liceum ogólnokształcące z klasą o zwiększonej ilości godzin wychowania fizycznego. Obejrzeliśmy też prezentację szkoły -  wyposażenie klas oraz pomieszczeń do praktyk. Mogliśmy również zobaczyć, jak wygląda  znajdujący się obok zespołu internat.  Są tam pomieszczenia mieszkalne, stołówka i sale do zajęć sportowych, w których można przebywać po lekcjach. Na koniec prezentacji otrzymaliśmy ulotki informacyjne oraz zostaliśmy poinformowani o Dniach Otwartych Technikum w Poddębicach.


Adrian Cepowski

Ortograficzne potyczki

2 marca dziesięcioro śmiałków z klas IV-VI przystapiło do szkolnego etapu eliminacji do Powiatowych Potyczek Ortograficznych.
Natalia Medyńska, Szymon Mielnik, Ewelina Piaseczna, Idalia Drzewiecka, Katarzyna Fajka, Arleta Szymańska, Weronika Woźniak, Zuzanna Ignatowska, Martyna Świt i Jul
ia Średniak sprawdzili swą znajomość polskiej ortografii, która stawia przed uczniami wiele wyzwań.

Uczniowie napisali dyktando o wiosennych marzeniach Grzegorza, a rozwiązali napisali test ortograficzny. Najwięcej problemów przysporzyły uczniom otwarte na oścież drzwi, Wielka Rafa Koralowa znajdująca się u wybrzeży Aurtralii oraz pisownia nazw mieszkańców. Najlepiej z zawiłościami rodzimej pisowni poradziły sobie: Idalia Drzewiecka (Vb), Julia Średniak (VIb), Martyna Świt (VIb), Zuzanna Ignatowska (VIb) oraz Natalia Medyńska (IVa).
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym- gminnym etapie konkursu, który odbędzie się już 18 marca w Zespole Szkół w Zygrach.

dg

Przywracamy dobre imię Żołnierzom Wyklętym

02.marca na lekcjach języka polskiego i historii gimnazjaliści usłyszeli o Żołnierzach Wyklętych.
Kim są Żołnierze Wyklęci?- Na to trudne pytanie starsi uczniowie ZS w Zadzimiu potrafią już odpowiedzieć. Wiedzą, że to wojownicy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy po wyzwoleniu spod okupacji niemieckiej w 1945 roku nie złożyli broni, tylko podjęli walkę ze stalinowskim reżimem. Zostali więc wyklęci przez komunistyczny system. Ukrywali się w lasach i podejmowali się obrony polskiej ludności przed nieuczciwym postępowaniem Milicji Obywatelskiej, Służby Bezpieczeństwa i NKWD. Byli tropieni przez komunistów, zamykani w więzieniach z najgorszymi przestępcami, torturowani i skazywani na śmierć podczas pokazowych procesów na mocy wyroków ogłaszanych na podstawie zeznań fałszywych świadków. Taki właśnie los spotkał Danutę Siedzikównę, sanitariuszkę i łączniczkę AK, bohaterkę telewizyjnego spektaklu pt. „Inka”, który gimnazjaliści obejrzeli z wielkim zainteresowaniem.

dk

Halówka dziewcząt

27 lutego w Wartkowicach odbyły się Powiatowe Zawody w Halową Piłke Nożną Dziewcząt.
Nasze panie niestety przegrały dwa mecze z Gimnazjum w Poddębicach 4:0, z Gimnazjum w Dalikowie 1:0 oraz zremisowały z Gimnazjum w Wartkowicach 1:1.
Uzyskane wyniki nie pozwoliły na awans do półfinałów. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Mimo wszystko dziękujemy za walkę i zaangażowanie na zawodach.

sk

Szkolni Mistrzowie Ortografii

27. lutego dwanaścioro gimnazjalistów napisało dyktando o Gutku i rozwiązało trudny test ortograficzny.
Na sprawdzenie swoich umiejętności zdecydowali się: Dominika Siewierska, Martyna Pawełczyk,Patrycja Cylińska, Mariusz Gruszczyński, Katarzyna Magdziak, Anna Sobkowiak, Karolina Bartoszek, Joanna Kuchciak, Julia Gortat, Filip Marchlewicz, Justyna Kęsiak i Dawid Świniarski.

Szkolnym Mistrzem Ortografii została Dominika Siewierska z klasy II B. Tytuł I Szkolnego Wicemistrza Ortografii przypadł Martynie Pawełczyk z klasy III B, natomiast II Szkolnego Wicemistrza Ortografii – Patrycji Cylińskiej z klasy II B.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Katarzyna Patora. W weekend prace zostały sprawdzone przez polonistki, a 02. marca uczniowie poznali wyniki konkursu.
Trzy uczennice z najlepszymi wynikami przechodzą do  gminnego etapu, który odbędzie się 27. marca.
Dominice, Martynie i Patrycji gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

dk

Czy należy bać się nietoperzy?

27 lutego w klasach IV-VI szkoły podstawowej odbyły się zajęcia ekoprzyrody poprowadzone przez pracownika Oddziału Sieradzkich Parków Krajobrazowych- panią Karolinę Piasecką.
Podczas lekcji uczniowie dowedzieli się o formach ochrony przyrody w naszym regionie, o tym co warto obejrzeć w Załęczańskim Parku Krajobrazowym oraz czy nietoperze, nasi nocni przyjaciele, są takie groźne, jak niektórzy mówią.
Każda lekcja zakończyła się minikonkursem wiedzy przyrodniczej, a najlepsi- zwycięzcy uczniowie otrzymali upominki.


Piotr Kuźnik

Spotkań ciąg dalszy

26 lutego w ramach projektu "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody" klasa IIB gimnazjum gościła panią Wiolettę Domińczak .
Pani Wioletta pracuje w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich. W ośrodku znajdującym się w Konstatntynowie Łódzkim przebywają chłopcy w wieku 13-21 lat.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o ciężkiej, a czasem nawet niebezpiecznej pracy z trudną młodzieżą. Gimnazjaliści wysłuchali prelekcji o zagrożeniach XXI wieku- narkotykach, dopalaczach, a także innych problemach młodzieży. Pani Wioletta opowiedziała o swoich podopiecznych, o problemach, z jakimi się borykają i ich codzienności w poprawczaku. Nasz gość to jedyna kobieta, która pracuje w tym ośrodku.
Trzeba mieć silny charakter, aby podołać tej pracy
Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

 

MJ

O walorach „Ogólniaka” w Poddębicach

23 lutego w Zespole w sali informatycznej uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli spotkanie z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Goście zachęcali uczniów do dalszej edukacji w poddębickim liceum. W tym celu opowiadali o zaletach ich szkoły, m.in. o wysokiej zdawalności matur, wielu ciekawych profilach oraz licznych osiągnięciach uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Ponadto zaprezentowali nam wyposażenie klas. Mówili także o wyjazdach licealistów na Uniwersytet Łódzki i Politechnikę Łódzką. Na koniec otrzymaliśmy zaproszenie na Dni Otwarte LO w Poddębicach i ulotki informacyjne.


Julia Sztandera

Z wizytą u przedsiębiorców

20 lutego przedszkolaki zwiedzały sklep pana Zbigniewa Magdziaka. Dzięki uprzejmości właściciela oraz pracowników maluchy mogły dokładnie obejrzeć nie tylko sklep, ale również jego zaplecze.
Ta wizyta również obfitowała w upominki. Dzieci zostały obdarowane kalendarzykami i długopisami oraz smakowitymi jabłkami.

Następnie przedszkolaki udały się do "Magrolu", którego właścicielami są panowie Tomasz i Maciej Magdziakowie. Tam dzieci oglądały wagę, na której można ważyć pojazdy i znajdujące się na nich towary. Przedszkolaki oglądały też towary znajdujące się w sklepie oraz zwiedzały magazyn i podglądały pracę zatrudnionych tam osób.
Na zakończenie maluchy zostały obdarowane słodyczami.
Dziękujemy włąścicielom za umożliwienie dzieciom bezpośredniej obserwacji wyposażenia sklepów i osób w nich zatrudnionych.

Irena Kuster

Wizyta w sklepie spożywczym

18 lutego przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do sklepu spożywczego P.P.H.U. "Darmar" pana Dariusza Zarębskiego.
Dzieci oglądały wyposażenie sklepu, towary oraz przyglądały się pracy ekspedientek. Maluchy wcieliły się też w rolę klientów- dokonały zakupu lizaków. W nagrodę za wzorowe zachowanie przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami.
W drodze powrotnej do przedszkola nauczycielki poinformowały dzieci o innych zadzimskich sklepach i znajdujących się w nich asortymentach.

Irena Kuster

Przebierańcy w szkole

17 lutego to ostatni dzień karnawału. Dzisiejszy "kusy wtorek" to ostatni dzień z najhuczniejszego okresu karnawału, od tłustego czwartku, po wtorek przed środą popielcową.
Ostatki to okres, w którym należało najeść się do syta, wytańczyć, wyśmiać, wybawić i wykrzyczeć. Na wsiach znany był zwyczaj kolędowania przebierańców, którzy przy akompaniamencie muzyki wędrowali od domu do domu. Okazuje się, że ta tradycje jest nadal żywa. Ku uciesze najmłodszych uczniów przebierańcy dotarli i do naszej szkoły. Wśród przebierańców dzieci wypatrzyły babę, misia, śmierć, myśliwego i pastuszka, diabła, kozła,bociana, Żyda, strażaka- zwanego przez przedszkolaków żołnierzem i cygankę. Goście zagrali, zaśpiewali i poczęstowali tłustym, czyli cukierkiem i pączkiem.
Dziękujemy zadzimskim strażakom za odwiedziny i życzymy zapału do potrzymywania dawnych tradycji.


dg

Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 238,223 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie