Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Kwiecień 30 2017 03:04:17
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Projekty unijne
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 118
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Shepetivkdug
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Realizujemy projekt

Gmina Zadzim realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wysoka jakość edukacji w Zespole Szkół w Zadzimiu”

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 203 uczestników oraz rozwijanie indywidualnego podejścia dla 15 uczestników ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, stworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez doposażenie pracowni przyrodniczych i międzyszkolnej TIK w sprzęt i pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK w celu korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych w okresie od 01.11.2016 r. do 31.07.2017r.

Dofinansowanie projektu z UE: 125.358,68 zł

Harmonogram realizacji projektu jest dostępny w zakładce Projekty unijne.

Zachęcamy do obejrzenia!

Zachęcamy do obejrzenia filmów opublikowanych na szkolnym kanale w sewisie Youtube.
Poniżej znajdują się linki do poszczególnych propozycji.
Kolekcja powiększyła się o najnowszy film będący próbką tego, co co mogliśmy usłyszeć podczas akademii z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


https://youtu.be/ukQKMQ3vQIs Święto Konstytucji 3 Maja

https://youtu.be/SA3Tr-c5BVk Śniadanie w ramach akcji "Żyj smacznie i zdrowo"

 https://youtu.be/QErYDOwlU7E Wspomnienia katyńskie cz.I

https://youtu.be/twGiDFMgmK8 Wspomnienia katyńskie cz.II

https://youtu.be/tGJzJxgJg34 Dzień Języków Obcych cz. I

https://youtu.be/tm-kHBmatqQ Dzień Języków obcych cz. II

https://youtu.be/x139wKulqfA Nieformalni "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata"

https://youtu.be/8H35kmBOUEI Akademia z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny
 światowej
https://youtu.be/ZaLnXOBjGtE Czerwone Maki na Monte Cassino
http://youtu.be/e-id6eJ4bXI Muzyczne życzenia z okazji Dnia Kobiet

 

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

26 kwietnia nasi uczniowie: Jan Świątek- Szokalski, Katarzyna Fajka, Aleksandra Cylińska wzięli udział w etapie dekanalnym konkursu wiedzy o Janie Pawle II, który odbył się w Szadku.
Przedmiotem konkursu była szczegółowa znajomość wybranych dokumentów papieskich dotyczących Maryi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Sukcesem może pochwalić się Jan Świątek – Szokalski, który zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.

EG

Baśniowe budowle. Następcy Andersena pilnie poszukiwani

Przez miesiąc (przełom kwietnia i marca) można było oglądać wystawę zamków wykonanych na Szkolne Święto Matematyki. Uczniowie trzech klas: Va, Vb, VIb (niezależnie od wyników konkursu z 21 marca) stworzyli swój ranking i wybrali trzy zamki, które najbardziej poruszyły ich wyobraźnię, jednocześnie zachwyciły starannością wykonania i oryginalnością. Za najpiękniejszy uczniowie uznali zamek wykonany przez Mateusza Lefika z klasy IV. Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się budowla Wiktorii Lisowskiej z klasy Vb.
W kategorii: budowla najbardziej pracochłonna, oryginalna, tajemnicza i pomysłowa bezapelacyjnie zwyciężyła praca zbiorowa klasy Vb wykonana pod kierunkiem nieocenionego wychowawcy, p. Sławomira Kobielskiego.
Po niewątpliwie trafnym wyborze uczniom klas piątych i szóstej nie pozostaje nic innego, jak napisać baśń, w której znajdą miejsce rzeczone zamki. Powodzenia.Ortograficzne potyczki

24 kwietnia trzy uczennice szkoły podstawowej: Natalia Medyńska, Ewelina Piaseczna (przygotowane przez p. K. Patorę) oraz Alicja Jarecka (przygotowana przez p. B. Kuchciak) pod opieką p. D. Kacprzak udały się do Zespołu Szkół w Zygrach, by wziąć udział w finałowym etapie Powiatowych Potyczek Ortograficznych.
Dziewczęta miały okazję zmierzyć się z najlepszymi z całego powiatu, pisząc dyktando i rozwiązując ortograficzny test. Z radością zawiadamiamy, że tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii klas IV-VI wywalczyła Natalia Medyńska. Gratulujemy!

dk

Weekend na sportowo

21.04.-22.04. Radomił Kacprzak z klasy Va uczestniczył w Seminarium Szkoleniowym Karate SHOTOKAN NSKF w Brodnicy, natomiast 23.04. w Mistrzostwach Polski Karate NSKF i UWK. Radek rywalizował z młodymi karatekami z Rypina, Brodnicy, Łęczycy, Uniejowa czy Warszawy. Nasz uczeń wystartował w trzech konkurencjach. Miło nam zawiadomić, że przywiózł dwa złote medale (kihon ippon kumite i shobu nihon kumite) oraz brązowy (kata indywidualne). Gratulujemy!

dk

Zabawy z kodowaniem

21 kwietnia uczniowie klasy Va i VIb zaprosili uczniów z klasy IIa na zajęcia "Zabawy z kodowaniem".
Zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom grę edukacyjną, którą sami opracowali na dodatkowych zajęciach z informatyki realizowanych w ramach projektu unijnego "Wysoka jakość edukacji w Zespole Szkół w Zadzimiu".
Dzieci z klasy drugiej z wykorzystaniem gry edukacyjnej sprawdzały oraz utrwalały wiadomosci z przyrody- podział zwierząt na ptaki, ssaki, owady itp.
Następnie nasi koderzy zapoznali młodszych uczniów z wizualnym językiem programowania Scratch.
Zajęcia okazały się bardzo bogatym i trafnym  doświadczeniem, ponieważ uczniowie postanowili je kontynuawać. Następne zajęcia poświęcone bedą matematyce.


RK

Sprawdzian z języków

21 kwietnia gimnazjaliści przystąpili do trzeciej, ostatniej części egzaminu z wybranego języka obcego.
W naszym Zespole 16 gimnazjalistów zdawało język niemiecki, pozostałych 22 zdecydowało się na egzamin z języka angielskiego.

Testy na poziomie podstawowym trzecioklasiści uznali za łatwe, co do rozszerzenia opinie są podzielone.
Oficjalne wyniki egzaminów poznamy w czerwcu.

dg

Matematycznie i przyrodniczo

20 kwietnia gimnazjaliści przystąpili do kolejnej części egzaminu. O godzinie 9.00 rozpoczął się etap sprawdzający wiedzę z przedmiotów przyrodniczych, czyli biologii, geografii, chemii i fizyki. Tę część egzaminu nasi trzecioklasiści uznali za najtrudniejszą.
Po przerwie o godz. 11.00 uczniowie przystąpili do egzaminu z matematyki. Tu również odczucia były mieszane.

dg

Czas egzaminów

19 kwietnia najstarsi gimnazjaliści naszego Zespołu rozpoczęli trzydniowy maraton pod hasłem "Egzamin gimnazjalny".
W środę o poranku trzecioklasiści przez 60 minut rozwiązywali test z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Po tej części sprawdzianu gimnazjaliści byli zadowoleni, gdyż zadania, jakie postawiła przed nimi Centralna Komisja Egzaminacyjna, uznali za łatwe.
O godzinie 11.00 uczniowie przystąpili do kolejnej części egzaminu, która sprawdzała wiedzę z języka ojczystego. Tu już opinie na temat poziomu trudności zadań były podzielone. Nie wszystkim podobał się temat rozprawki, która zmusiła trzecioklasistów do rozważań nad tym,
"Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że marzenia mają sprawczą moc?".

dg

 
Śniadanie wielkanocne

Zmartwychwstanie Jezusa to centralne wydarzenie dla chrześcijan. Jednak to radosne wydarzenie poprzedza czas męki, cierpienia i śmierci Chrystusa. Aby w pełni przeżywać radość zmartwychwstania należy najpierw wejść w obszar męki i śmierci i niejako współuczestniczyć razem z Jezusem w doświadczeniach pasyjnych.
Tegoroczne przedstawienie, które miało miejsce 13 kwietnia, bez wątpienia przeniosło wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych w klimat jerozolimskich wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.
Misterium to przygotowali uczniowie klasy 2B Gimnazjum i 6b Szkoły Podstawowej a reżyserią zajęła się Pani Ewa Gogulska- nauczyciel religii. Oprawą muzyczną kierował Pan Czechowicz. Przekonująca gra uczniów: Mateusza Klemczaka w roli Jezusa, Martyny Świt w roli Maryi, czy też piękny śpiew Natalii Medyńskiej wywoływały wzruszenie, a nawet łzy. Niezwykłe stroje z epoki oraz scenografia przenosiły widzów do Ogrodu Oliwnego, gdzie Jezus Chrystus przeżywał trwogę konania i drżącymi rękoma sięgał po tytułowy Kielich Goryczy podawany mu przez Anioła. Finałowa scena pojmania Pana Jezusa przez rzymskich żołnierzy w asyście Arcykapłanów i Judasza przepełniła ów Kielich Goryczy, ale wszyscy oglądający Misterium doskonale rozumieli, że cała męka i śmierć Zbawiciela dopiero przed Nim. W ten sposób spełnił się cel Misterium – nie tylko odtworzenie historycznych zdarzeń, ale duchowe przygotowanie widzów na centralne i najważniejsze wydarzenie dla chrześcijan: zmartwychwstanie.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Misterium: uczniom, rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu strojów i rekwizytów, nauczycielom, a w szczególności Pani Gogulskiej.


 EG

 

Więcej zdjęć z uroczystości kryje poniższy link

Śniadanie wielkanocne

Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 393,025 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie