Strona Główna Dokumenty szkolne Dane kontaktowe szkoły Ciekawe strony WWW Maj 05 2016 16:13:09
Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły w Zadzimiu
Historia Zadzimia
Struktury szkolne
Dokumenty szkolne
Tradycje szkolne
Gazetka szkolna
Osiągnięcia uczniów
Pliki do pobrania
Rekrutacja
Dane kontaktowe szkoły
Kontakt
Szukaj
Ciekawe strony WWW
Nasze zdjęcia
Publikacje
Programy
Ogłoszenia\Przetargi
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 101
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magdalena
Witamy

Witaj na naszej nowej stronie internetowej.

Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje co powinno jeszcze znaleźć się na tej stronie, proszę napisz maila do osoby zarządzającej portalem.

Majowe święta

Z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi oraz 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczennice klasy Va, Julka Ciesionik, Ola Ignaczak i Natalka Medyńska, przygotowały kolorową gazetkę przypominającą o tych ważnych uroczystościach. Znajduje się ona w holu na parterze, na wprost wejścia do szkoły. Warto przypomnieć, że uczniowie klasy Va systematycznie przygotowują kartki z kalendarza, które eksponują w swojej pracowni.

kp

Zapamiętają „Zemstę”

Uczniowie klasy IIB postanowili przygotować scenki z „Zemsty” Aleksandra Fredry, aby lepiej zapamiętać obowiązkową lekturę. Przez dwa miesiące przygotowywali scenariusz, stroje, dekoracje. W tym czasie uczyli się ról i odbywali próby. Wszyscy bardzo się zaangażowali.
28. kwietnia zaprezentowali efekty swojej pracy. Młodzi aktorzy zasłużyli na oklaski.

dk

Utalentowani literacko

28. kwietnia czworo uczniów gimnazjum pod opieką polonistki udało się do Pedagogicznej Biblioteki w Poddębicach na ogłoszenie wyników powiatowego konkursu „Literacki Talent” pod hasłem „Quo vadis?”
Teksty na konkurs przygotowało dziewięcioro gimnazjalistów z naszej szkoły: Martyna Świt, Patrycja Sromecka, Sylwia Jabłońska, Joanna Kuchciak, Gabriela Perkowska, Zuzanna Mielnik, Aleksandra Grzegorczyk, Kacper Kuchciak i Filip Jabłoński.
W kategorii: poezja I miejsce zajęła Joanna Kuchciak z IIA, II miejsceSylwia Jabłońska z IIB a wyróżnienie otrzymała Patrycja Sromecka z IIB. Z kolei w kategorii: proza wyróżniony został Filip Jabłoński z IIA. Nagrodzeni otrzymali piękne książki, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i drobne gadżety.

Wszystkim gratulujemy talentu literackiego i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

dk

Z wizytą u młodszych kolegów

Uczennice klasy Va –Ewelina Piaseczna i Natalia Medyńska - odwiedziły dziś (26.04.2016r.) na trzeciej lekcji swych młodszych kolegów z klasy IIb (wychowawczyni- p. W. Truszczyńska). Dziewczęta wyrecytowały dzieciom wiersz Agnieszki Frączek ,,Znajdek” oraz fragment książki Joanny Olech ,,Dynastia Miziołków”. Następnie opowiedziały o kulisach przygotowań do konkursów recytatorskich oraz udzieliły wielu praktycznych porad dotyczących recytacji.
Inicjatywa piątoklasistek wpisuje się w założenia ministerialnego programu ,,Książki marzeń”, który jest realizowany w tym roku szkolnym przez naszą bibliotekę. Dziewczęta zachęciły młodszych uczniów do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki i czytania dla przyjemności. Zwróciły też uwagę, że dzięki programowi ,,Książki marzeń” nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór między innymi o pozycję ,,Dynastia Miziołków”.

kp

Spotkanie z kuratorem

W ramach programu "Przemoc boli" w naszej szkole odbyło się spotkanie (25 kwiecień) z kuratorem sądowym i socjoterapeutą, w którym udział wzięli uczniowie klas I i IIA gimnazjum. W trakcie spotkania młodzież zgłębiła obowiązujące w Polsce prawo i otrzymała porady dotyczące prawidłowego zachowania w szkole, reagowania i przeciwstawiania się przejawom agresji i przemocy w sieci. Całe spotkanie miało charakter rozmowy, w którą uczniowie chętnie się angażowali. Ze względu na przystępną formę dialogu odbiorcy chłonęli wszystkie informacje, które często poparte były konkretnymi przykładami z pracy kuratora, jak również chętnie zadawali pytania. Wszyscy uczniowie dobrze wspominają spotkanie, a omówione na nim zasady chętnie realizują, czyniąc naszą szkołę lepszą.                                                                                                                                       

Kacper Kuchciak

Finał Powiatowych Potyczek Ortograficznych

25. kwietnia trzy nasze gimnazjalistki: Dominika Siewierska, Karolina Bartoszek i Agata Gogolewska pod opieką polonistki udały się do Domaniewa, bowiem tam miał miejsce finał ortograficznych zmagań. Dziewczęta dobrze napisały dyktando i rozwiązały test, dlatego wszystkie trzy zostały laureatkami Powiatowych Potyczek Ortograficznych.

dk

"Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów klasy Va

Uczniowie uczęszczający na zajęcia doskonalące umiejętności polonistyczne prowadzone przez panią Katarzynę Patorę wyszli z inicjatywą przygotowania inscenizacji baśni Adama Mickiewicza ,,Pani Twardowska”. Pomysł doskonale się wpisał w założenia programu ,,Książki marzeń” realizowanego w roku szkolnym 2015/16 przez szkolną bibliotekę.
Nasi aktorzy w składzie: Julia Ciesionik, Aleksandra Ignaczak, Magdalena Ignaczak, Paweł Ignaczak, Zuzanna Klemczak, Natalia Medyńska, Paulina Wiewiórska, Julia Woźniak i Ewelina Piaseczna pracowały nad przedstawieniem prawie miesiąc. Występ poprzedziły wielokrotne próby na zajęciach dodatkowych. Uczniowie własnoręcznie przygotowali większość rekwizytów. Ola Ignaczak i Julka Woźniak wykonały scenografię (godło karczmy koniem w tle, zamek).
Projekt zakładał prezentację efektów pracy przed młodszymi kolegami. Pierwszy występ odbył się 20. kwietnia br. przed uczniami klas IV oraz ich opiekunkami. Młodzi widzowie otrzymali wcześniej przygotowane przez piątoklasistki pisemne zaproszenia .
Drugi raz inscenizacja została wystawiona przed przedszkolakami i ich wychowawczyniami (22 kwietnia), zaproszonymi do pracowni języka polskiego specjalnie udekorowanej dla potrzeb sztuki. Dzieci były zachwycone grą ,,młodych” aktorów. Szczególnie podobały im się rekwizyty, które mogły dotykać i się nimi bawić (np. koń na biegunach, czapka szlachcica, peruka). Po występie dziewczęta w przystępny sposób opowiedziały przedszkolakom o kulisach przygotowań, strojach szlacheckich; wyjaśniły trudne wyrazy, np. Krępak, ,,bieży obcesem” .
Dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej i na pewno wiele z niej zapamiętały, ponieważ była połączona z działaniem i ich własnym zaangażowaniem.


kp

Smacznie i zdrowo, czyli owocowo

21 kwietnia uczniowie klasy VIb otrzymali nagrodę pocieszenia za zajęcie V miejsca w szkolnej zbiórce makulatury.
Przez cały kończący się rok szkolny szóstoklasiści regulalnie przynosili nagromadzone w domu książki, gazety, katalogi itp. VIb zgromadziła prawie 500 kg makulatury, czyli ocaliła 6 drzew. Nauczycielki przyrody-
panie Renata Micewska-Mielnik i Anna Kopacka-Prusaczyk doceniły sumienność uczniów i przekazały klasie kosz pełen egzotycznych owoców.
Podczas godziny do dyspozycji wychowawcy szóstoklasiści z otrzymanych melonów, bananów, kiwi, mango, awokado, mandarynek, granatów, papai i ananasów przygotowali dwie sałatki owocowe. Mieszankę skropili sokiem z limonki, okrasili jogurtem naturalnym i posypali mieszanką ziaren- dyni, słonecznika i pinii.
Sałatki były przepyszne.
Po raz kolejny okazało się, że warto być ekologicznym.

dg

Dzień Pamięci o Holokauście

19. kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, obchodzimy Dzień Pamięci o Holokauście. Z tej okazji uczennice kl. II B ( Patrycja Sromecka, Gabrysia Perkowska i Oliwia Dominowska) przygotowały kartkę z kalendarza przypominającą, że HOLOKAUST to masowa zagłada Żydów przez nazistów w latach 1939 – 1945.

dk

Egzaminy gimnazjalistów

W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich zmierzyli się z egzaminem gimnazjalnym.
Pierwszego dnia przystąpili do części humanistycznej, która obejmowała testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Drugiego dnia trzecioklasiści pisali część matematyczno-przyrodniczą, sprawdzającą wiedzę z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Trzeci dzień to z kolei język obcy- angielski lub niemiecki, zdawany na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Wszystkie egzaminy przebiegły zgodnie z planem. Ciężko ocenić poziom trudności poszczególnych testów, gdyż jak zwykle opinie były bardzo różne.
Teraz pozostaje nam już tylko czekać na oficjalne wyniki egzaminu.

Julita Serafińska, Gabriela Marciniak

Codzienne głośne czytanie

18. kwietnia Oliwia Dominowska, Gabrysia Perkowska i Patrycja Sromecka czytały przedszkolakom. Dlaczego? Ponieważ najważniejszą rzeczą, jaką można zrobić dla przyszłości dziecka jest codzienne głośne czytanie. Tak sądzi Jim Trelease, a my się z nim zgadzamy.

dk

Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dzisiaj imieniny obchodzą


Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 319,720 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie